Η ομάδα μας στο πέρασμα της απ' την Άρτα για την 16η αγωνιστική της Super League 2, δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό κόντρα στην ΑΕ Καραϊσκάκης γνωρίζοντας την βαριά ήττα με 3-0. Ο Εργοτέλης που δέχτηκε νωρίς γκολ, προσπάθησε να αντιδράσει, χάνοντας μοναδική ευκαιρία να σκοράρει και να αλλάξει την ροή του αγώνα με ένα δοκάρι απ' τον Ramez. Οι γηπεδούχοι ήταν πιο αποτελεσματικοί και με ακόμη δύο γκολ έφτασαν στην νίκη.

Τέλος αγώνα.

90' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

85' Ο Atef γυρίζει επικίνδυνα στον Ροβίθη όπου δεν μπορεί να σκοράρει και απ' τις κόντρες κερδίζει κόρνερ. Εν συνεχεία ο Ροβίθης έκανε ένα γυριστό σουτ με την μπάλα να περνάει λίγο δίπλα απ' το αριστερό κάθετο δοκάρι.

Ο ρυθμός έχει πέσει πολύ στο ματς.

83' Αλλαγή για τους γηπεδούχους, με τον Χατζηδίμπα να περνάει στην θέση του Κυβελίδη.

76' Tελευταία αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Κατσούρι να μπαίνει στο παιχνίδι αντί του Μπουρσέλη.

70' Δεύτερη αλλαγή για τους γηπεδούχους, με τον Kuhsta να περνάει αντί του Τσούτση.

68' Ωραία ενέργεια απ' τον Atef και επικίνδυνο γύρισμα στην περιοχή απ' τα δεξιά, κανείς όμως δεν ακολουθούσε την φάση.

66' Πρώτη αλλαγή για τους γηπεδούχους, με τον Καραγιαννίδη να περνάει στο ματς αντί του Καπία.

59' Σουτ του Παπανίκου, αποκρούει ο Κατσιμήτρος.

55' Κίτρινη κάρτα στον Προβυδάκη.

54' ΓΚΟΛ για την ΑΕ Καραϊσκάκης. Η μπάλα μετά από διαρκείς καραμπόλες εντός της περιοχής, έφτασε στον Καπία όπου απ' τα δεξιά και σε  σχεδόν κενή εστία έγραψε το 3-0.

50' Kίτρινη κάρτα στον Κυβελίδη για φάουλ στον Μαζουλουξή.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. O Αtef πραγματοποιεί και αυτός ντεμπούτο, μπαίνοντας στο ματς αντί του Medhat Ramez.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

40' ΓΚΟΛ για την ΑΕ Καραϊσκάκης. Ο Ψιάνος μπήκε στην περιοχή έπειτα από καραμπόλες, πλάσαρε στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Κατσιμήτρου.

37' Γυριστό σουτ του Χατζηστραβού, μπλοκάρει ο Κατσιμήτρος.

34' Κόρνερ για τον Εργοτέλη. Συνωστισμός και σύγχυση στα αντίπαλα καρέ, ο Ροβίθης σηκώνει προς τον Ramez, ο οποίος με κεφαλιά δεν καταφέρνει να σκοράρει καθώς η μπάλα κατάληξε στα χέρια του Μέλκα.

26' Αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Spiriak θα αποχωρήσει δίνοντας την θέση του στον Μαζουλουξή.

23' Λάθος πάσα του Κατσιμήτρου, δίνει την δυνατότητα στον Τσούτση να το εκμεταλλευτεί όπου πλασάρει στέλνοντας την μπάλα έξω.

19' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον Εργοτέλη! Ο Ροβίθης έβγαλε κάθετα τον Ramez, ο οποίος από θέση τετ α τετ έσκαψε την μπάλα στέλνοντας την στο οριζόντιο δοκάρι.

16' ΓΚΟΛ για τους γηπεδούχους. Ο Κυβελίδης με κεφαλιά από στημένη φάση, ανοίγει το σκορ στην Άρτα.

10' Ο Χατζηστραβός επιχειρεί ένα σουτ απί μακριά η μπάλα πάνω απ' τα δοκάρια.

Χωρίς κάποια αξιοσημείωτη στιγμή μέχρι στιγμής στο ματς.