Σκόνταψε στην Άρτα ο Εργοτέλης γνωρίζοντας την ήττα από την ΑΕ Καραϊσκάκης με σκορ 1-0 για την 14η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Football League. Μέσα σ ένα πολύ άσχημο αγωνιστικό χώρο παρά την προσπάθεια που κατέβαλαν οι παίκτες μας δεν μπόρεσαν να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις του παιχνιδιού και να πάρουν ένα θετικό αποτέλεσμα.

Το φιλμ του αγώνα

Λήξη του παιχνιδιού

90' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

86' Τελευταία αλλαγή και για την ΑΕ Καραϊσκάκης που προσπαθεί να ροκανίσει τον χρόνο. Στη θέση του Χούσου ο Χρούσιελ.

Πέντε λεπτά απομένουν για την λήξη του παιχνιδιού.

80' Κίτρινη κάρτα στον Χούσο

70' Μια ακομα αλλαγή στη θέση του Γυφτοκώστα ο Άλεξιτς.

65' Νέα σέντρα του Κοιλιάρα, με τον Γροντή να σουτάρει άουτ.

64' Ο Νίκκι Παπαβασιλείου προχωράει στην τρίτη του αλλαγή στο παιχνίδι. Βγαίνει από το παιχνίδι ο Καπνίδης και στην θέση του μπαίνει ο Ροβίθης.

60' Δεύτερη κίτρινη κάρτα για τους γηπεδούχους και είναι για τον Παναγιώτου.

57' Αλλαγή για την ΑΕ Καραϊσκάκης. Στη θέση του Βουκμίροβιτς ο Μασούρας.

51' Σέντρα του Κοιλιάρα απο αριστερά κεφαλιά του Καπνίδη άουτ

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Με δυο αλλαγές για την ομάδα μας. Στην θέση του Kwateng πέρασε ο Γιάννης Ιατρούδης και στην θέση του Προβυδάκη ο Μπουρσέλης

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου με την ομάδα μας να πηγαίνει στ΄ αποδυτήρια με εις βάρος της το σκορ.

43' Κίτρινη κάρτα στον Κάκκο

36' Στην αντεπίθεση οι γηπεδούχοι ανοίγουν το σκορ. Σε σέντρα του Βουκμίροβιτς από δεξιά, ο Τζιώρας με προβολή βρίσκει δίχτυα γραφοντας το 1-0

35' Ο Γροντής εκτελεί κόρνερ, και ο Καπνίδης με κεφαλιά στέλνει την μπάλα άουτ.

34΄Σουτ από τον Παναγιώτου, η μπάλα  άουτ.. Οι γηπεδούχοι έχουν ανεβάσει τα τελευταία λεπτά την απόδοση τους.

32' Κίτρινη κάρτα στον Ηλία Τσελιο.

29' Σε κόρνερ του Κάκκο, ο Χούσου πλάσαρε με τον Κατσιμήτρο να διώχνει σε κορνερ.

Είκοσι λεπτά παιχνιδιού με την ομάδα μας να πατάει πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο να έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού και να ψάχνει το γκολ.

14' Τεράστια ευκαιρία για τον Εργοτέλη ν ανοίξει το σκορ με τον Kwateng να σημαδεύει το δοκάρι της εστίας του Στεφανάκου!

Η ομάδα μας πιέζει και προσπαθεί με αξιώσεις να φτάσει στο γκολ. Γρήγορος ο ρυθμός του παιχνιδιού.

7’ Πρώτη καλή ευκαιρία για την ομάδα μας με τον Έφορντ να σουτάρει και να διώχνουν προσωρινά οι αμυντικοί της ΑΕ Καραϊσκάκης. Ο Γροντής έγινε αποδέχτης της μπάλας έστρωσε στον Κουατένγκ ο οποίος σούταρε μόλις άουτ.

3’ Απ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Κάκκο, έδιωξε εντυπωσιακά ο Κατσιμήτρος.

1' Ο διαιτητής σφυρίζει την έναρξη του παιχνιδιού

Όλα είναι έτοιμα στο Δημοτικό γήπεδο Αγ. Αναργυρων Αρτας για την έναρξη του παιχνιδιού.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Ζαμπαλάς (Ηπείρου) με βοηθούς τους κ.κ. Πήττας (Ηλείας) – Λιόντος (Ηπείρου). 4ος διαιτητής είναι ο κ. Πανυτσίδης (Κοζάνης)

Οι συνθέσεις:

ΑΕ Καραϊσκάκης (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Στεφανάκος, Παπανίκου, Παναγιώτου, Ροντρίγκεθ, Παντίδος, Χούσος, Ψιάνος, Βουκμίροβιτς (57' Μασούρας), Γυφτοκώστας (70'Άλεξιτς), Κάκκο, Τζιώρας.

Εργοτέλης (Νίκκι Παπαβασιλείου): Κατσιμήτρος, Προβιδάκης (46' Μπουρσέλης), Κοιλιάρας, Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Bruce, Τσέλιος, Γροντής, Καπνίδης (64' Ροβίθης), Efford,  Kwateng (46' Ιατρούδης)

Αναπληρωματικοί: Καλογεράκης, Μπουτσάκης, Μπουρσέλης, Ιατρούδης, Ροβίθης, Πάτας, Kacurri