Μετά από ένα πολύ καλο παιχνίδι με καλό ρυθμό και δυνατές μονομαχίες στο γήπεδο της Καλλιθέας Εργοτέλης και ΑΕΚ Β’ μοιράστηκαν βαθμουσ Και γκολ (1-1). Η ομάδα μας δεν πήρε αυτό που της άξιζε δεδομένου ότι δημιούργησε πολλές ευκαιρίες ώστε να πετύχει ενα δεύτερο τέρμα που θα της χάριζε τους τρεις βαθμούς. Οι «κιτρινόμαυροι» έμειναν πίσω στο σκορ στο πρώτο εικοσάλεπτο και έφτασαν στην ισοφάριση με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Conraad.

Τέλος αγώνα.

92’ Σουτ από τον Μουστακόπουλο η μπάλα περνάει άουτ.

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

90’ Υποψία φάσης από τον Κατσούρι ο οποιος γύρισε την μπάλα απ’ τα δεξιά με τον Γκίνη να μπλοκάρει.

86’ Ο Κόλα γυρνάει επικίνδυνα την μπάλα στην περιοχή με τον Πατρινό και τον Appi να μην προλαβαίνουν να σπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα.

84’ Αλλαγές για την ομάδα μας. Οι Πατρινός και Νεραλ αντικαθιστούν τους Conraad και Μπουτσάκη.

71’ Άμεσα ο Κοκκίνης θα αντικατασταθεί από τον Κουτάντο ο οποίος περνάει στο ματς. Επίσης, γίνεται ακόμη μια αλλαγή για την ομάδα μας με τον Κατσούρι να αντικαθιστά τον Ντουμάνη. Παράλληλα αλλαγές κάνει και η ΑΕΚ με τον Μιτάι και τον Γκολφίνο να βγαίνουν και την θέση τους να παίρνουν οι Γεωργέας και Κοσίδης.

70’ Διακοπή στο ματς, καθώς ο Κοκκίνης τραυματίστηκε άσχημα σε μονομαχία με αντίπαλο. Έχει μπει και το φορείο στον αγωνιστικό χώρο για να τον περάσουν εκτός γηπέδου.

67’ Ο Conraad με χώρο μπροστά του σουτάρει, στέλνοντας την μπάλα πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι.

63’ Στημένη φάση για την ομάδα μας. Ο Μπουτσάκης στρώνει στον Conraad ο οποιος σουτάρει με δύναμη έξω απ’ την περιοχή, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι.

60’ Ο Σαρρής ένιωσε ενοχλήσεις και δείχνοντας ότι δεν μπορεί να συνεχίσει στο ματς. Ο Κόλα πήρε την θέση του δίχως να χάνεται χρόνος.

56’ Ο Κοκκίνης ζυγίζει την μπάλα έξω απ’ την περιοχή σουτάρει έχοντας καλές προϋποθέσεις, με τον Γκίνη να μπλοκάρει.

Τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής στο δεύτερο μέρος. Παιχνίδι κέντρου με βαθιές μπαλιές και απ’ τις δυο ομάδες.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. Η ΑΕΚ πραγματοποίησε την πρώτη της αλλαγή με τον Λάτσι να δίνει την θέση του στον Γιαννούτσο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

Η ομάδα μας πιέζει για να φτάσει με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή ώστε να πετύχει ακόμη ένα γκολ.

33’ ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Ο Conraad ανέλαβε την εκτέλεση και με ψύχραιμο πλασέ στην αριστερή γωνία του Γκίνη, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και ισοφάρισε.

32’ Πέναλτι κερδίζει η ομάδα μας! Ο Μπουτσάκης ανατράπηκε στην περιοχή.

26’ Κόρνερ από τον Βουτσά στην συνέχεια της φάσης, ο Σαρρής με κεφαλιά στέλνει την μπάλα ψηλά πάνω απ’ τα δοκάρια.

25’ Ωραία προσπάθεια από τον Κοκκίνη, έπιασε το σουτ διαγώνια της περιοχής με τον Γκίνη να αποκρούει δύσκολα στην κλειστή του γωνία.

20’ Σουτ του Γιούση απ’ το ύψος της περιοχής, η μπάλα περνάει εκτός.

16’ Γκολ για την ΑΕΚ. Ο Γκαρσία με δυνατό σουτ έξω απ’ την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ανοίγοντας το σκορ.

11’ Ο Κοκκίνης βρέθηκε απέναντι απ’ τον αντίπαλο γκολκίπερ έσκαψε την μπάλα περνώντας την από πάνω του, με τους αμυντικούς ωστόσο να προλαβαίνουν και να απομακρύνουν.

10’ Ο Conraad σουτάρει δυνατά έχοντας χώρο, έξω απ’ την περιοχή ο τερματοφύλακας πέφτει και αποκρούει, με τον Κοκκίνη να παίρνει το ριμπάουντ να γυρίζει εκεί που δεν υπήρχε όμως κανείς να να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

8’ Σουτ από τον Γκαρσία η μπάλα περνάει δίπλα απ’ το δεξί κάθετο δοκάρι.

Το παιχνίδι ξεκίνησε!

Όλα έτοιμα να ξεκινήσει η αναμέτρηση στην Καλλιθέα.

Οι δυο ομάδες βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο και πραγματοποιούν το απαραίτητο ζέσταμα, μισή ώρα πριν την έναρξη του αγώνα.

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος, Ντουμάνης (Κατσούρι 71’) Σερβιλάκης, Mico, Σαρρής (Κόλα 61’ λ.τρ) Μπουτσάκης (Νεραλ 84’) Πέϊος, Βουτσάς, Κοκκίνης (Κουτάντος 71’ λ.τρ), Conraad (Πατρινός 84’) Appi

Αναπληρωματικοί: Τζελέπης, Αλεξάκης, Hossam, Neral, Kacurri, Πατρινός, Κουτάντος, Κόλα, Farrag

ΑΕΚ Β’ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Γκίνης, Κορνέζος, Λάτσι, Ραντόνια, Μιτάϊ, Ρουκουνάκης, Μουστακόπουλος, Γιούσης, Γκαρσία, Πάρρας, Γκολφίνος

Αναπληρωματικοί: Αγγελόπουλος, Αρβανίτης, Κατσίκας, Σταμούλης, Γιαννούτσος, Κορομηλάς, Τσιόκρης, Γεωργέας, Κοσίδης

Διαιτητής: Θεοχάρης (Θεσσαλίας)

Βοηθοί: Δελής (Βοιωτίας) – Φίλος (Βοιωτίας)
4ος διαιτητής: Καλατζής (Θεσσαλίας)