Η ομάδα μας δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό από την σημερινή εκτός έδρας αποστολή απέναντι στο Αιγάλεω. Οι γηπεδούχοι με δυο γκολ, ένα σε κάθε ημίχρονο οδήγησαν τον Εργοτέλη στην ήττα με σκορ 2-0.

Το φιλμ του αγώνα

Τέλος αγώνα.

91' Σουτ από τον Τσιλιγγίρη, ο Τσέλιος μπλοκάρει.

90' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

89' Κίτρινη κάρτα στον Mico.

84' Μέσα ο Νεράλ και έξω ο Κατσούρρι.

81' Ο Πατρινός προσπαθεί να γίνει απειλητικός από τα αριστερά μπαίνοντας στην περιοχή, χωρίς ωστόσο να καταφέρνει να δημιουργήσει κάτι καλό χάνοντας την μπάλα.

74' Αλλαγές για τους γηπεδούχους με τους Ντρενογιάννη και Παυλή να μπαίνουν στο ματς αντί των Καλύβα και Τριμμάτη.

72' Ο Κατσούρρι διεισδύει προς την περιοχή και βρίσκοντας χώρο κάνει το σουτ με την μπάλα να φεύγει πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι.

67' Αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Ντουμάνη να αντικαθιστά τον Βουτσά. Από την άλλη μεριά, ο Σέχου περνάει στην θέση του Αρναρέλλη.

61' Τετ α τετ του Αρναρέλλη με τον Τσέλιο από τα δεξιά. Ο τερματοφύλακας της ομάδας μας, αποκρούει.

59' Πρώτη αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Πατρινό να αντικαθιστά τον Αλεξάκη. Παράλληλα ο Δημητριάδης αποχωρεί δίνοντας την θέση του στον Δακτυλίδη.

49' ΓΚΟΛ για το Αιγάλεω. Ο Δημητριάδης έφερε από στατική φάση την μπάλα στην περιοχή, με τον Αρναρέλλη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά στην πορεία της μπάλας.

46' Με αλλαγή ξεκινάει το δεύτερο μέρος για το Αιγάλεω. Ο Μπαρμπαρούσης δίνει την θέση του στον Τσιλιγγίρη. Χωρίς αλλαγές συνεχίζει η ομάδα μας.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

45' Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

37' Δοκάρι για τους γηπεδούχους με τον Δημητριάδη να το σημαδεύει έπειτα από δυνατό σουτ έξω απ' την περιοχή. Ο Αρναρέλλης στην συνέχεια πλάσαρε με τον Τσέλιο να πέφτει στην πορεία της μπάλας.

33' Εκτέλεση φάουλ του Σερβιλάκη από τα αριστερά, ο Κωστανάσιος με γυριστή κεφαλιά απειλεί στέλνοντας την μπάλα λίγο πάνω απ' την εστία του Σικαλιά.

29' Κεφαλιά από τον Τριμάτη, η μπάλα φεύγει έξω.

25’ Ο Τριμάτης μπαίνει με προϋποθέσεις από τα αριστερά στην περιοχή, με το πλασέ του να αποκρούει ο Τσέλιος στην γωνία του. Στην επαναφορά, ο Βλάχος με κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ στέλνει την μπάλα άουτ.

18' ΓΚΟΛ για το Αιγάλεω. Ο Τριμάτης με κοντινή κεφαλιά εκμεταλλευόμενος την αδράνεια στην άμυνα έπειτα από σκαστό σουτ του Αρναρέλλη, ανοίγει το σκορ.

13' Ο Κωστανάσιος έχοντας αμυντικούς στην πλάτη του, φτάνει λίγο πριν το ύψος της περιοχής όπου σουτάρει με δύναμη στέλνοντας την μπάλα στα χέρια του Σικαλιά.

7' Γέμισμα του Σερβιλάκη έπειτα από εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά, επικρατεί σύγχυση στην περιοχή με την μπάλα να απομακρύνεται πριν κάποιος ''κιτρινόμαυρος'' καταφέρει να την εκμεταλλευτεί.

1' Το παιχνίδι ξεκινάει!

Οι δύο ομάδες βγαίνουν στο γήπεδο.

Πριν το παιχνίδι ο ποδοσφαιριστής της ομάδας μας, Θέμης Πατρινός δήλωσε στην κάμερα της ΕΡΤ3: ''Πολύ ωραίο απόγευμα για να απολαύσουμε ποδόσφαιρο. Παίζουμε κόντρα σε έναν ανταγωνιστικό αντιπαλό και θα δώσουμε το 100% για να κερδίσουμε,  ώστε να αποδείξουμε ότι έπρεπε να είμαστε ψηλότερα στην βαθμολογία από τον αντίπαλο''.

Είκοσι λεπτά πριν την έναρξη της αναμέτρησης η ομάδα μας, πραγματοποιεί το ζέσταμα της στον αγωνιστικό χώρο.

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος, Σαρρής, Mico, Κόλα, Σερβιλάκης, Κατσούρρι (Νεράλ 84'), Πέϊος, Βουτσάς (Ντουμάνης 68'), Κουτάντος, Αλεξάκης (Πατρινός 59'), Κωστανάσιος

Αναπληρωματικοί: Τζελέπης, Ντουμάνης, Θεοδωράκης, Νεράλ, Πατρινός

Αιγάλεω (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Σικαλιάς, Παναγιώτου, Αναστασίου, Παπανικόλας, Βλάχος, Καλύβας (Παυλής 74'), Λάσκαρης, Δημητριάδης (Δακτυλίδης 59'), Αρναρέλλης (Σέχου 68'), Τριμμάτης (Ντρενογιάννης 74'), Μπαρμπαρούσης (Τσιλιγγίρης 46')

Αναπληρωματικοί: Φυλακτός, Σταματάκης, Τσιλιγκίρης, Παπουτσογιαννόπουλος, Παυλής, Μπρέμπος, Σέχου, Δακτυλίδης, Ντρενογιάννης

Διαιτητής: Ανδριανός (Αχαΐας)

Βοηθοί: Αρμακόλας (Κυκλάδων) , Ισακοβίδης (Λακωνίας)