Χωρίς να δυσκολευτεί ο Εργοτέλης πήρε την νίκη πρόκριση για την 4η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.

Η ομάδα μας επικράτησε στο ΔΑΚ Φλώρινας επί του Ερμή Αμυνταιου με ένα γκολ του Efford στο 16', και του Ιατρούδης στο 58' και στο 68' ενώ σουτ στο δοκάρι είχε στην εκπνοή του παιχνιδιού ο Μπουρσέλης

Φάσεις και γκολ:
12’ Δυνατό σουτ του Μαζουλουξη από δεξιά η μπάλα έφυγε άουτ
Ο Εργοτέλης μπήκε δυνατά πιέζοντας από το πρώτο λεπτό τον Ερμή με τους γηπεδούχους να μην μπορούν να περάσουν την μεσαία γραμμή.
16' Σεντρα του Jakubu από αριστερά ο Efford δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα μας!
26’ ο Ιατρουδης απέναντι από τον τερματοφύλακα του Ερμή πιεζόμενος έκανε το πλασε με τον Ηλιοπουλο να μπλοκάρει την μπάλα.
37’ Μεγάλη τριπλή ευκαιρία ο Τσέλιος απέναντι από τον τερματοφύλακα που έδιωξε προσωρινά την μπάλα στην επαναφορά της δεν μπόρεσαν ν απομακρύνουν οι αμυντικοί η οποία έφτασε για δεύτερη φορά στον Τσέλιο που νικήθηκε αυτή την φορά από τον Ηλιόπουλο.
Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο με την ομάδα μας να ασκεί αρκετή πίεση προς την αντίπαλο παίζοντας την στο μισό γήπεδο.
58’ Η ομάδα μας διπλασιάζει τα τέρματα της! Σέντρα του Jakubu από αριστερά ο Ιατρούδης πλάσαρε η μπάλα αποκρούστηκε αρχικά και με δεύτερη προσπάθεια ο νεαρός επιθετικός της ομάδας μας έγραψε το 0-2
Ο Εργοτέλης μπήκε και στο δεύτερο ημίχρονο δυνατά έχοντας την κατοχή της μπάλας σημείωσε ένα δεύτερο γκολ και πλέον «ψάχνει» να πετύχει και τρίτο τέρμα.
68' Νέα σέντρα του Jakubu από αριστερά ο Ιατρούδης με σουτ δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το 0-3!
90’ Σε σουτ του Μπουρσέλη η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.
ΕΡΜΗΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ (Κώστας Μαργιορίδης): Ηλιόπουλος, Πιριτσάους, Σιδηρόπουλος, Γεωργιρζίδης (75’ Βασιλειάδης), Κουτσομήτρος (71’ Δόνες), Αμαραντίδης, Χαμαλίδης, Τσορλίδης, Ηλιάδης (84’ Μαρκόπουλος), Αθανασίδης, Χαϊτίδης
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Χανιωτάκης, Mαζουλουξής, Jakubu, Μπάτζιος, Οικονόμου Bruce,Τσέλιος, Μπουτσάκης(75' Μπουρσέλης), Ιατρούδης(80' Αντωνίου), Καπνίδης (70' Σταθόπουλος), Efford
Αναπληρωματικοί: Κατσιμήτρος, Βουτσάς, Πάτας, Μπουρσέλης, Ροβίθης, Σταθόπουλος, Αντωνίου