Ισόπαλο με σκορ 1-1, έληξε στο γήπεδο του Τυμπακίου το φιλικό παιχνίδι κόντρα στον ΑΟΤ. Ένα ακόμα ματς με πολλά νέα παιδιά και αρκετά χρήσιμα συμπεράσματα για την συνέχεια της προετοιμασίας. Οι κιτρινόμαυροι έδειξαν φανερά κουρασμένοι απ τις επίπονες προπονήσεις. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με τέρμα του Ζαφείρη με την ομάδα μας να ισοφαρίζει στα τελευταία λεπτά με τέρμα του Kwateng.

Το φιλμ του αγώνα:

3’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ απ’ τον Κουρουθιανάκη η μπάλα ψηλά αουτ.

14’ Προβολή απ τον Κουρουθιανάκη από κοντινή απόσταση η μπάλα στην εξωτερική μεριά των διχτυών.

30’ Φάουλ απ τον Ποζατζίδη η μπάλα βρίσκει στο τοίχος και δυσκολεύει τον τερματοφύλακα όπου μπλοκάρει εν συνέχεια.

31’ Σέντρα απ τον Ντουμάνη στην καρδιά της άμυνας, ο Ποζατζίδης με προβολή στέλνει την μπάλα ελάχιστα πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι.

38’ Μεγάλη μπαλιά απ’ το κέντρο για την δεξιά πλευρά απ’ τον Πατελάκη εκεί όπου ανέβαινε ο Ποζατζίδης ο οποίος μπήκε με φορά στην περιοχή, έκανε το σουτ με την μπάλα να περνάει λίγο αουτ.

42’ Δυνατό σουτ απ τον Σαβοίδάκη έξω απ την περιοχή η μπάλα φεύγει εκτός.

43’ Γκολ για τον ΑΟΤ από τον Ζαφείρη ο οποιος σύγκλινε απ τα αριστερά στην περιοχή έκανε το πλασέ στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

48’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ απ’ τον Ζαφείρη ο Ψιμόπουλος αποκρούει με τις γροθιές σε κόρνερ.

51’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ απ τον Ποζατζίδη από τα αριστερά, η μπάλα σταματάει στο δοκάρι και απομακρύνεται στην συνέχεια.

53’ Φάουλ απ’ τον Ζαφείρη ο Ψιμόπουλος αποκρούει με υπερένταση σε κόρνερ.

55’ Σέντρα ακριβείας απ τον Ποζατζίδη ο Σαβοϊδάκης παίρνει την κεφαλιά με τον τερματοφύλακα να μπλοκάρει.

68’ Δυνατό πλασέ απ τον Σερβιλάκη απ το ύψος του πέναλτι ο γκολκιπερ αποκρούει ενστικτωδώς.

70’ Ο Kwateng κάνει μια εξαιρετική ενέργεια προς την περιοχή κόβει την μπάλα στον Αζίζι όπου πλασάρει με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω.

87’ Ο Kwateng ανατρέπεται και πέφτει στην περιοχή κερδίζοντας πέναλτι. Ο ίδιος το εκτέλεσε και ισοφάρισε με ωραιο πλασέ στην δεξιά γωνία.

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Ψιμόπουλος (Σταυρακάκης 60’) , Μίκο (Δασκαλάκης 46’) Θεοδωράκης (Κόλα 60’) Κατσούρι (Σπυριδάκης 46’) , Ντουμάνης (Σαβοϊδάκης 35’) , Πάγια (Στεφανάκης 60’) Ποζατζίδης (Σερβιλάκης 60’) Αλεξάκης (Βουτσάς 46’) Τσαμαντιώτης (Kwateng 60’) Νικολακάκης (Αζίζι 60’)  Κωστανάσιος (Πατελάκης 35’)

ΑΟΤ: Δημαράκης Δουλγερακης Βρεττός Κουρουθιανακης Γιαννακακης Φραγκιαδουλακης Τριαντης Παπανδρέου Παραθυρας Μεταξάκης Ζαφειρης

Έπαιξαν επίσης οι: Παπαδάκης, Σκατζάκης, και Φουστανάκης