Η ομάδα μας ολοκλήρωσε με μια εμφατική νίκη απέναντι στον Απόλλωνα Λάρισας (0-3) τις υποχρεώσεις της στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος της Super League 2 τερματίζοντας στην 4η θέση της βαθμολογίας. Οι «κιτρινόμαυροι» πραγματοποίησαν σήμερα μια μεστή εμφάνιση, παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο, δημιουργώντας αρκετές καλές ευκαιρίες με τον Conraad (21' , 57') να σκοράρει δυς και τον Κοκκίνη (77') να βάζει το κερασάκι στην τούρτα στο τέλος.

Το φιλμ του αγώνα:

Τέλος παιχνιδιού.

90' Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

87' Σέντρα απ' τον Μπουρσέλη ο Πατρινός δεν βρίσκει για πολύ λίγο την μπάλα.

Έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός στα τελευταία δέκα λεπτά, με το παιχνίδι να οδεύει προς την λήξη του.

77' ΓΚΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Ο Κοκκίνης περνώντας τον τερματοφύλακα πλασάρει και γράφει το 0-3 έπειτα από εξαιρετική μπαλιά του Kwateng.

76' Ο Πατρινός βγαίνει απέναντι απ' τον Αστρά κόβει την μπάλα στο σημείο που ερχόταν ο Kwateng με τον τελευταίο να μην προλαβαίνει τελικά.

75' Αλλαγές για την ομάδα μας, με τον Κοκκίνη να περνάει στην θέση του Μανουσάκη ενώ μπήκε και ο Κατσούρι στην θέση του Ντουμάνη που ένιωσε ενοχλησεις και αποχώρησε.

70' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Στην θέση του Μπάμπη ο Λίταινας.

64' Κίτρινη κάρτα στον Πέϊο.

62' Κίτρινη κάρτα δέχθηκε ο Αστράς για διαμαρτυρίες.

60' Ακόμη δύο αλλαγές αυτή τη φορά για την ομάδα μας. Ο Appi μπαίνει στο ματς αντί του Μπουτσάκη και ο σκόρερ επί δύο φορές σήμερα Conraad αποχωρεί απ' το ματς δίνοντας την θέση του στον Πατρινό.

58' Δύο αλλαγές για τους γηπεδούχους, με τον Γιάκο και τον Obradovic να περνάνε στο ματς αντί των Ντα Κάμπο και του Τασιούλη.

58' Αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Τσέλιο να δίνει την θέση του στον Kwateng.

57' ΓΚΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Ο Ντουμάνης με σέντρα βρήκε τον Conraad όπου κοντρόλαρε και ανενόχλητος δίχως να τον μαρκάρει κάποιος αμυντικός έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 0-2!

46' Με δύο αλλαγές ξεκινάνε οι γηπεδούχοι το δεύτερο ημίχρονο. Ο Αθανασιάδης περνάει στο ματς αντί του Γκουντρουμπή καθώς και ο Καμπέρης στη θέση του Καρρίκι.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου δίχως καθυστερήσεις.

43' Μακρινό σουτ απ' τον Μανουσάκη, στα χέρια του αντιπάλου τερματοφύλακα.

40' Δοκάρι για τον Απόλλων. Ο Σέχου απ' το ύψος της περιοχής κάνει ένα δυνατό σουτ με την μπάλα να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι και να απομακρύνεται εν συνεχεία.

36' Ο Μπουρσέλης βγάζει τον Conraad σε θέση τετ α τετ με το πλασέ του ωστόσο να σταματάει στον Λουκά που πρόλαβε να γυρίσει και να καλύψει.

31' Γύρισμα απ' τον Γκουντρουμπή ο Σκούπρας βάζει την προβολή με τον Κατσιμήτρο να αποκρούει.

26' Ο Μπουρσέλης βρήκε με μια υπέροχη μπαλιά τον Μανουσάκη ο οποίος σήκωσε την μπάλα με πολύ ωραίο τρόπο χωρίς όμως να βρει στόχο.

21' ΓΚΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Ο Μανουσάκης γύρισε υπέροχα στον Conraad όπου με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ!

15' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Εργοτέλη! Ο Conraad μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή έκανε το δυνατό σουτ από πλάγια θέση με τον Αστρά να αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ. Στην συνέχεια της φάσης, ο Μπουρσέλης εκτέλεσε το κόρνερ, με τον Κόλα να πιάνει την κεφαλιά και την μπάλα να περνάει ελάχιστα δίπλα απ' το αριστερό δοκάρι.

14' Μπαίνει με προϋποθέσεις ο Τσέλιος στην περιοχή απ' τα δεξιά, κάνει το γύρισμα με την άμυνα ωστόσο να απομακρύνει.

13' Ο Τασιούλης μπαίνει στην περιοχή κάνει ένα δυνατό σουτ με τον Κατσιμήτρο να βρίσκεται σε ετοιμότητα και να αποκρούει.

12' Μακρινό σουτ απ' τον Μπουτσάκη πέφτει ο Αστράς και αποκρούει με υπερένταση.

Σε αυτό το παιχνίδι τόσο ο Κόλα όσο και ο Ντουμάνης κάνουν ντεμπούτο ως βασικοί στην αρχική ενδεκάδα. Ο πρώτος αγωνίζεται στο κέντρο της άμυνας ενώ ο δεύτερος απ' τα δεξιά.

Ο Εργοτέλης έχει την υπεροχή στα πρώτα λεπτά.

Το παιχνίδι ξεκίνησε!

Οι δύο ομάδες εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο.

Σε μια αλλαγή στην ενδεκάδα λίγο πριν την έναρξη της αναμέτρησης προχώρησε ο Γιάννης Ταουσιάνης βάζοντας τον Ντουμάνη στην θέση του Σαρρή καθώς ο τελευταίος ένιωσε ενοχλήσεις στο δικέφαλο στο δεξί πόδι, κατά τη διάρκεια της προθέρμανσης.

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Ντουμάνης (Κατσούρι 75') Μαζουλουξής, Κόλα, Σερβιλάκης, Πέϊος, Τσέλιος (Kwateng 58') Μπουτσάκης (Appi 60') Μπουρσέλης, Μανουσάκης (Κοκκίνης 75'), Conraad (Πατρινός 60')

Αναπληρωματικοί: Τζελέπης, Kwateng, Πατρινός, Kacurri, Appi, Κοκκίνης, Θεοδωράκης, Σαρρής

Απόλλων Λάρισας (Κώστας Φραντζέσκος): Άστρας, Χατζής, Λουκάς, Σκούπρα, Καρρίκι (Καμπέρης 46') Μπάλλας, Μπάμπης (Λίταινας 70') Τασιούλης (Obradovic 59'), Da Campo (Γιάκος 59'), Σέχου, Γκουντρουμπής (Αθανασιάδης 46')

Αναπληρωματικοί: Γλύκος, Γεωργακόπουλος, Καμπέρης, Μόρας, Λίταινας, Μπαλογιάννης, Γιάκος, Αθανασιάδης, Obradovic

Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών)

Βοηθοί: Παγουράς (Βοιωτίας) , Δέτση (Αθηνών)

4ος: Στάμος (Αθηνών)