Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε ο αγώνας της ομάδος μας στην Λάρισα με τον τοπικό Απόλλωνα για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League. Ένα ματς ματς με τέσσερα γκολ αρκετές φάσεις και ένταση όπου η ομάδα μας προηγήθηκε δυο φορές με τους Μανουσάκη (10’) και Τσέλιο (68’) για να ισοφαρίσουν αντίστοιχα οι γηπεδούχοι με τους Μπραμπίγια (40’) και Χατζή (90’). Η ομάδα μας έφτασε στους 43 βαθμούς και να βρίσκεται στο -3 από την δεύτερη θέση.

90' +3 Μεγάλη ευκαιρία με τον Ροβίθη να κάνει το σουτ και τον Μαντζάρη να διώχνει σε κόρνερ

Πέντε τα λεπτά καθυστερήσεων στο παιχνίδι.

90'  Γκολ 1-2 Ο Χατζής με κεφαλιά ισοφαρίζει για  τον Απόλλωνα! Διαμαρτυρίες απο τους παίκτες για γκολ για οφ σαιτ.

Συναρπαστικά τα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού.

87' Τεράστια ευκαιρία για την ομάδα μας να κάνει το 1-3 με τον Μανόλη Ροβίθη ο οποίος βγήκε στο τετ α τετ με τον τερματοφύλακα του Απόλλωνα Μαντζάρη ο οποίος πραγματοποίησε εκπληκτική απόκρουση.

86' Σουτ του Λύταινα η μπάλα έφυγε άουτ

Τελευταίο δεκάλεπτο στο παιχνίδι η ομάδα μας  είναι μπροστά στο σκορ

80' Σουτ του Μπραντίγια, μπλοκάρε ο Κατσιμήτρος

68' ΓΚΟΟΟΟΟΛ 1-2! Ο Ηλίας Τσέλιος. Πάσα του Ροβίθη στην πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων ο Τσέλιος τσίμπησε την μπάλα και σε κενή εστία έκανε το 1-2 δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα μας!

65' Κίτρινη στον Λύταινα

60' Πρώτη αλλαγή στο ματς και είναι για την ομάδα μας. ο Kwateng φεύγει από το παιχνίδι και την θέση του παίρνει ο Ροβίθης

Ανοιχτό παιχνίδι με τους παίκτες μας να ψάχνουν διάδρομους για να βρεθούν στην αντίπαλη εστία.

59' Σουτ του Σκούπρα μέσα από την περιοχή και απο πλάγια θέση η μπάλα έφυγε άουτ

58' Το 1-1 παραμένει ανάμεσα στις δυο ομάδες

Ο προπονητής της ομάδας μας ετοιμάζει την πρώτη του αλλαγή στο παιχνίδι.

50' Πολύ καλή στιγμή για την ομάδα μας με τον Αντώνη Μουρσέλη να κάνει το σουτ για να αποκρούσει με διπλή προσπάθεια ο τερματοφύλακας του Απόλλων

48' Κίτρινη κάρτα για τον αρχηγό της ομάδας μας χρήστο  Μπάτζιο

46' Η ομάδα μας συνεχίσει με την ίδια 11αδα.

Ξεκίνησε το δευτερο ημίχρονο του παιχνιδιού. Να αναφέρουμε ότι είχαμε 46 - 54 κατοχή μπάλας υπερ της ομάδας μας στο πρώτο μέρος του αγωνα

Ολοκληρώθηκε το πρωτο ημίχρονο με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν στ' αποδυτήρια ισόπαλες με 1-1.

44' Ο διαιτητής της αναμέτρησης ακυρώνει γκολ για την ομάδας μας μετά από υπόδειξη του βοηθού προκαλώντας έντονες αντιδράσεις για τους κιτρινόμαυρους. Ο Μανουσακης ήταν ο παίκτης που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

41' Στην αντεπίθεση έφυγαν γρήγορα οι παίκτες μας απο αριστερά  με τον Kwateng να μπαίνει στην περιοχή να σουτάρει και να διώχνει εκπληκτικά ο Μαντζάρης.

40' ΓΚΟΛ 1-1. Ο Απόλλων ισοφαρίζει στο παιχνίδι. Ο Μπραμπίγια με διαγώνιο πλασέ απο το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

35'  Επίθεση για τους γηπεδούχους με τους Bruce και Ιατρουδη ν αμύνονται και τον Μπραμπίγια να ζητάει πέναλτι. Δεν υπάρχει τιποτα μεμπρό στην φάση και ο διαιτητης σωστά συνεχίζει το παιχνίδι.

32' Αδύναμο σουτ του Πολέτο, δεν ανησύχησε τον Κατσιμήτρο που μπλόκαρε την μπάλα.

25' Οι γηπεδούχοι έχουν πάρει μέτρα στο γήπεδο παλεύουν να  δημιουργήσεις προϋποθέσεις για γκολ. Οι παίκτες μας καλά στημένοι στον αγωνιστικό χώρο κόβουν κάθε τους προσπάθεια.

Συνεχώς όρθιος ο προπονητής της ομάδας μας δίνει οδηγίες στους παίκτης του ζητώντας συγκέντρωση και προσοχή.

Συμπληρώσαμε το πρώτο δεκαπεντάλετπτο στο παιχνίδι. Η ομάδα μας έχει ξεκινήσει ιδανικά με την μπάλα σ αυτά τα πέντε λεπτά να παίζεται κυρίως στο κέντρο. και να διαχειρίζονται εξαιρετικά το παιχνίδι.

10' ΓΚΟΟΟΟΛ 0-1!  Ωραίος συνδυασμός των παικτών του Εργοτέλη ο  Μανουσάκης έγινε αποδέκτης της μπάλας  και με πλασέ έκανε το 0-1

Δυναμικά έχει πατήσει στο γήπεδο ο Εργοτέλης. Η ομάδα μας ελέγχει σ αυτά τα πρώτα λεπτα το παιχνίδι

Ο διαιτητής σφυρίζει την έναρξη του παιχνιδιού.

Οι παίκτες έχουν πάρει θέση στον αγωνιστικό χώρο.

Ολα είναι έτοιμα για την έναρξη του παιχνιδιού.

Την αναμέτρηση θα διευθύνει ο κ. Γκάμαρης απο το σύνδεσμο Αθηνών με βοηθούς τους Μωϋσιάδη - Φαλτάκα (Γρεβενών) και 4ο διαιτητή τον Πανυτσίδη (Κοζάνης).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ: Μαντζάρης, Σκούπρα, Καρατάσιος, Σουλιώτης, Χατζής, Κουρτεσιώτης, Μπραμπίγια, Λουκάο, Λύταινας (88′ Λούκας Ράμος), Μαρκολίνο (84′ Γκουντρουμπής), Πολέτο (78′ Τασιούλης)

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νικόδημος Παπαβασιλείου): Κατσιμήρος, Μπουρσέλης(90+4′ Μπουτσάκης), Bahanack, Οικονόμου, Μπάτζιος, Bruce, Μαζουλουξης, Τσέλιος, Μανουσάκης (85′ Καπνίδης), Ιατρούδης, Kwateng (60' Ροβίθης)

Αναπληρωματικοί: Καλογεράκης, Καπνίδης, Μπουτσάκης, Γροντής, Λαμπάκης, Προβυδάκης, Ροβίθης.