Η ομάδα μας παρόλες τις άσχημες καιρικές συνθήκες στην Θεσσαλονίκη, πέρασε ένα εύκολο απόγευμα κόντρα στον Απόλλωνα Πόντου όπου επικράτησε με 1-3, δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες παράλληλα για περισσότερα τέρματα καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Τέλος παιχνιδιού!

Δυο λεπτά οι καθυστερήσεις.

89' Πέναλτι για τον Απόλλωνα μετά από υπόδειξη του διαιτητή σε  χέρι του Spiriakσε . Ο Brito ανέλαβε την εκτέλεση σημειώνοντας το γκολ της τιμής για τους γηπεδούχους.

76' Ο Λουφάκης εκμεταλλεύτηκε λάθος του Bruce αλλά το σουτ του σταμάτησε στον Καλογεράκη.

73' ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Ο Barata έστρωσε πανέμορφα στον Ροβιθη ο οποίος σούταρε με την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι και στην επαναφορά ο ίδιος με το κεφάλι να την στέλνει στα δίχτυα!

67' ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδας!! Ο Μπουρσελης έβγαλε στον Ροβιθη που έστρωσε στον Barata, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 0-2 με όμορφο πλασέ.

57' Ο Efford πήρε την μπάλα μπήκε μέσα στην περιοχή σούταρε, με τον τερματοφύλακα του Απόλλωνα να διώχνει με υπερένταση την μπάλα. Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας.

55' Σουτ του Μπούση έξω απ' την περιοχή η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Ημίχρονο στην Θεσσαλονίκη. Ένα ματς που δεν διεκδικεί δάφνες σε αυτό το πρώτο ημίχρονο με τον Εργοτελη να είναι καλύτερος να έχει ένα δοκάρι και ένα γκολ.

42' ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας!! Ο Ροβιθης έσπασε την μπάλα στον Efford, ο οποίος με ωραία προσποίηση και αριστερό σουτ άνοιξε το σκορ!!!

37' Τακουνάκι - πάσα του Efford στον Barata με τον τελευταίο να σημαδεύει το δοκάρι.

32' Ο Efford πήρε την μπάλα μπήκε στην περιοχή σούταρε με τον Ροβιθη να προσπαθεί να μπει στην φάση και τον τερματοφύλακα του Απόλλων να μπλοκάρει την μπάλα.

27' Ωραια ενέργεια του Εfford που γύρισε την μπάλα στον Bruce που σουταρε άουτ.

24' Δυνατό σουτ του Μπουρσέλη, αποκρούει ο Πολίτης.

23' Σουτ του Μπουση από την καρδιά της Άμυνας του Απολλων, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

Πιέζουν οι παίκτες μας αλλά ο αέρας από την μια ο κακός αγωνιστικός χωρος από την άλλη δεν βοηθουν να γίνει παιχνίδι.

17' Καλη φάση για την ομάδα μας. Ο Ροβιθης έδωσε στον Barata ο οποίος σούταρε από πλάγια αριστερά με τον τερματοφύλακα του Απόλλωνα να μπλοκάρει την μπαλα

Χωρίς κάτι αξιοσημείωτο μέχρι στιγμής.

Ο Εργοτέλης στα πρώτα λεπτά έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και τον έλεγχο του παιχνιδιού.

5' Σουτ του Barata άουτ.