Με το βαρύ σκορ 4-0, θα επιστρέψει η ομάδα μας από την Σπάρτη εκεί όπου ηττήθηκε από τον Αστέρα Βλαχιώτη στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Η εικόνα του αποτελέσματος δεν αντιπροσωπεύει πλήρως την σημερινή εμφάνιση, με τους παίκτες μας να προσπαθούν καθόλη τη διάρκεια του αγώνα, να δημιουργήσουν και να απειλήσουν με τον αέρα αφενός και τα προκλητικά σφυρίγματα του διαιτητή αφετέρου να εμποδίζουν κάθε προσπάθεια των κιτρινόμαυρων.

Το φιλμ του αγώνα

89' Υποψία φάσης, με τον Κοκκίνη να σπάει την άμυνα με συρτή μπαλιά εκεί όπου ο Conraad δεν πρόλαβε να την τσιμπήσει.

87' Σουτ από τον Conraad μπλόκαρε ο τερματοφύλακας.

80' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα. Κόρνερ απ' τον Aldair ο Φουρλάνος με κεφαλιά σκοράρει.

74' Ο Πατρινός δέχεται σκληρό μαρκάρισμα, από αντίπαλο με τον διαιτητή να κλείνει τα μάτια και να δείχνει συνέχεια στο παιχνίδι.

60' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα. Ο Παπουλής βρίσκει τον Sidorenco στην περιοχή που με πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

Συνεχίζει να πιέζει ψηλά η ομάδα μας.

57' Σουτ από τον Budnik η μπάλα ψηλά άουτ.

Η ομάδα μας ξεκινάει πολύ δυνατά το δεύτερο ημίχρονο.

Οι «κιτρινόμαυροι» αν και πατάνε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο βρίσκονται πίσω στο σκορ με δυο γκολ στο ημίχρονο. Η ομάδα μας προσπαθεί να δημιουργήσει και να απειλήσει περισσότερο, κάνοντας φάσεις με τον αέρα ωστόσο να είναι κόντρα  και να μην βοηθάει τις προσπάθειες των παικτών μας όπως και ο διαιτητής που με τα σφυρίγματα του έχει δημιουργήσει εκνευρισμό.

45' Σουτ από τον Conraad μπλόκαρε ο Ιωαννίδης.

42' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα. Ο Αναστασόπουλος με προβολή εντός της μεγάλης περιοχής γράφει το 2-0, έπειτα από σουτ του Παπουλή και απόκρουση του Τσέλιου.

39' Ο SIdorenco κόβει στον Παπουλή, με τον τελευταίο να σουτάρει και την μπάλα να περνάει πάνω απ' την εστία.

34' Ο Αλεξάκης με σουτ, έστειλε την μπάλα λίγο έξω.

33' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Σερβιλάκη στο ύψος της περιοχής, ο Ιωαννίδης αποκρούει με δυσκολία και υπερένταση σε κόρνερ.

29' Κόρνερ από τον Σερβιλάκη, ο Σαρρής παίρνει την κεφαλιά με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω.

23' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα. Άσχημη στιγμή για την ομάδα μας, με τον Τασιούλη να κλέβει την μπάλα και με κοντινό πλασέ να ανοίγει το σκορ.

20' Ο Conraad έχει τις προϋποθέσεις για να γίνει απειλητικός, σουτάρει στέλνοντας την μπάλα άουτ.

Ο αέρας δεν βοηθάει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών μας, καθώς πνέει υπέρ των γηπεδούχων.

8' Ο Σερβιλάκης με χώρο μπροστά του, σουτάρει έξω απ' την περιοχή με την μπάλα να περνάει λίγο έξω.

3' Ο Τασιούλης δοκιμάζει το σουτ από τα δεξιά, με τον Τσέλιο να βρίσκεται σε ετοιμότητα  αποκρούει την μπάλα.

Διαιτητής  του αγώνα είναι ο κ. Φίτσας από την Πρέβεζα με βοηθους τους κ.κ. Παγουρτζής και  Γεωργακόπουλος  από τον Πειραιά

4ος Διαιτητής είναι ο κ.  Ρηγόπουλος  από την Ηλεία

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ: Ιωαννίδης, Αναστασόπουλος, Πεχλιβανόπουλος, Φουρλάνος, Λάμτσε, Ferreira, Λεωνιδόπουλος, Τασιούλης, Budnik, Sidorenco, Παπουλής

Αναπληρωματικοί: Αθανασόπουλος, Αλβάρεζ, Batrovic, Ντούνης, Hurtado, Zaimi, Abankua, Ρόδης, Ζαννής

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Τσελιος, Κατσούρι (Κουτάντος 64'), Σερβιλάκης, Σαρρής, Μico (Κοκκίνης 81') , Κόλα, Νeral, Βουτσάς, Αλεξάκης(Πατρινός 46') , Κωστανάσιος (Ντουμάνης 64'), Conraad

Αναπληρωματικοί: Τζελέπης, Ντουμάνης, Θεοδωράκης, Κουτάντος, Κοκκίνης, Πατρινός