Σπουδαία νίκη με σκορ 0-2 πήρε η ομάδα μας στην Ρόδο κόντρα στον Διαγόρα σε εξ αναβολής παιχνίδι για την 10η αγωνιστική της Super League 2. Με γκολ του Κωστανάσιου στο 65’ και του Ποζατζίδη στις καθυστερήσεις του ματς η ομάδα μας πήρε δίκαια σπουδαίο τρίποντο γεμίζοντας αισιοδοξία εν όψη της δύσκολης συνέχειας.

Τελευταίο σφύριγμα στην Ρόδο. Η ομάδα μας πήρε μια πολύ σημαντική νίκη κόντρα στον Διαγόρα.

90+2 ΓΚΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Ο Ποζατζίδης βρέθηκε αμαρκάριστος στην μεγάλη περιοχή και με ωραίο πλασέ έγραψε το 0-2, κλειδώνοντας την νίκη για τον Εργοτέλη.

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

89' Ο Conraad βρέθηκε απέναντι απ' τον Μπίντση με τον αντίπαλο γκολκίπερ, να αποκρούει με υπερένταση το πλασέ του.

88' Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας. Σερβιλάκης και Νεραλ αντικαθιστούν τους Μπουτσάκη και Κωστανάσιο.

87' Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας για να κλειδώσει την νίκη. Ο Conraad με ωραία πάσα βρήκε τον Κοκκίνη ο οποίος από θέση τετ α τετ δεν κατάφερε να νικήσει τον Μπίντση. Ο τελευταίος αρχικά απέκρουσε και εν συνεχεία ο Κοκκίνης ξανά πλάσαρε στέλνοντας την μπάλα άουτ.

83' Βαθιά μπαλιά με στόχο τον Conraad, ο Μπίντσης τον προλαβαίνει πριν γίνει απειλητικός.

72' Κίτρινη κάρτα στον Ρουγκάλα.

71' Κίτρινη κάρτα στον Mico.

70' Αλλαγή για τον Διαγόρα με τον Μπούμπα να αντικαθιστά τον τραυματία Γιώργο.

66' Κίτρινη κάρτα στον Κωστανάσιο.

65' ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Ο Κωστανάσιος με πλασέ από πλάγια θέση στην περιοχή έπειτα από κάθετη πάσα του Κοκκίνη, ανοίγει το σκορ στην Ρόδο.

64' Τρίτη αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Κοκκίνη να παίρνει τη θέση του Μπουρσέλη.

58' Δεύτερη αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Appi αποχωρεί και δίνει την θέση του στον Πέϊο.

48' Γύρισμα του Μπαστιανού στην περιοχή, ο Γιώργος με πλασέ απ' το ύψος της μικρής περιοχής οδηγεί τον Τσέλιο σε μια εντυπωσιακή απόκρουση με τα πόδια.

46' Με μια αλλαγή απ' τον Νίκο Μπαδήμα παρατάχθηκε η ομάδα μας, στην επανάληψη με τον Κατσούρι να βγαίνει απ' το ματς και τον Ντουμάνη να τον αντικαθιστά.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στην Ρόδο.

45' Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

43' Ο Μπουρσέλης με σουτ απειλεί, το οποίο καταλήγει στα χέρια του Μπίντση όπου μπλοκάρει.

42' Κίτρινη κάρτα στον Λαμπίρη.

35' Μικρή διακοπή στο ματς. Ο Καρατάσιος τραυματίστηκε και αποχώρησε για τα αποδυτήρια, με τον Διαγόρα να αγωνίζεται για λίγα λεπτά με δέκα παίκτες. Λίγο αργότερα ο ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο.

31' Δυνατό σουτ απ' τον Appi έξω απ' την περιοχή ο Μπίντσης μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

22' Σουτ απ' τον Γιώργο η μπάλα βρίσκει στο σώμα του Mico και φεύγει κόρνερ το οποίο εν συνεχεία περνάει ανεκμετάλλευτο.

7' Κάθετη πάσα του Κατσούρι στον Conraad, με τον Μπίντση να μπλοκάρει την μπάλα προτού γίνει απειλητικός ο Ολλανδός επιθετικός.

Η ομάδα μας έχει μπει πολύ καλά στο ματς και πιέζοντας συνεχώς τον αντίπαλο προσπαθεί να φτάσει με αξιώσεις στα αντίπαλα καρέ για να δημιουργήσει φάση για γκολ.

Πριν την έναρξη του παιχνιδιού, οι οργανωμένοι οπαδοί του Διαγόρα τίμησαν με μια ανθοδέσμη τον τερματοφύλακα της ομάδας μας, Θέμη Τσέλιο για την δίχρονη παρουσία του στον σύλλογο τους.

Το παιχνίδι ξεκίνησε!

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος, Κατσούρι (Ντουμάνης 46') Ποζατζίδης, Κόλα, Mico, Βουτσάς, Appi (Πέϊος 58'), Μπουτσάκης (Νεραλ 88’) Κωστανάσιος (Σερβιλάκης 88’) Μπουρσέλης (Κοκκίνης 64'), Conraad

Αναπληρωματικοί: Τζελέπης, Θεοδωράκης, Πέϊος, Κοκκίνης, Νεραλ, Σερβιλάκης, Farrag, Hossam, Ντουμάνης

Διαγόρας (Γιάννης Προβίδας): Μπίντσης, Λαμπίρης, Τοπάλ, Ρουγκάλας, Καρατάσιος, Μουμίν, Γιώργου (Μπούμας 70' λ.τρ), Τσιαντούλας, Ζούνης, Μπαστιανός, Singh

Αναπληρωματικοί: Cavallieri, Μπούμας, Σαϊμπερτ, Hoxha, Πασαλιμανιώτης, Παραστατίδης, Τάτσης, Rafhinia

Διαιτητής: Μπαϊρακτάρης (Αθηνών)

Βοηθοί: Κάλλης – Βιντσετζάτος (Αν. Αττικής)

4ος:Αλάμπεης (Αθηνών)