Με δυο φιλικά παιχνίδια ολοκληρώθηκε η ενάτη εβδομάδα εκπαίδευσης της Κ19 Εργοτελη. Οι νεαροί άσοι της ομάδας μας επικράτησαν των Νέων Εργοτέλη στο Μαρτινεγκο το πρωι της Κυριακής και σήμερα το απόγευμα στο Ατσαλένιο επι του ΠΟΑ.

Πιο συγκεκριμένα την Κυριακή το πρωί η Κ19 επιβλήθηκε με 4-0 των Νεων Εργοτελη με το σκορ να ανοίγει στο 25' με τον Κουτάντο και το Ρεθεμιωτάκη να διπλασιάζει τα τέρματα στο 37' εκμεταλλευόμενος  εξαιρετική πάσα του Τσαμαντιωτη.

Στο 58' ο Λαμάϊ απο το ύψος του πέναλτι έκανε το 3-0 έπειτα απο ασιστ του Λιανέρη ενώ το τελικο αποτέλεσμα διαμορφώθηκε  πέντε λεπτά αργότερα απο τον Τσαμπουρακη με σουτ μέσα από τη περιοχή.

Στο 39 ο Λαμαϊ δε κατάφερε να νικήσει το Δροσοτακη σε πέναλτι με τον τερματοφύλακα των Νεων να μπλοκάρει τη μπαλα.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Κ19: Ιατράκης (60' Γαλανάκης), Παρασκάκης (46' Λιανέρης), Κοτσίνης, Χότζα (46' Τσέρος), Περσκεφάα, Φραγκιαδάκης, Τσαμαντιώτης (46' Βουιδάσκης), Κουτάντος, Ρεθεμιωτάκης, Βαρβεράκης, Λαμαϊ (60' Τσαμπουράκης).

Σήμερα  το απόγευμα η Κ19 φιλοξενήθηκε απο τον ΠΟΑ στο Ατσαλενιο σε ενα παιχνίδι που έληξε με 1-3 υπέρ των κιτρινόμαυρων. Το σκορ άνοιξε στο 21' με τον Δασκαλάκη με κάθετη πάσα να βρίσκει στο χώρο τον Νικολακακη ο οποίος με πλασέ έγραψε το 0-1.

Στο 44' ο νεοεισελθών Τσαμαντιώτης πετυχε το 0-2 εκμεταλλευόμενος ατομικό λάθος ενω ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα στο τελευταίο λεπτό του αγώνα διαμορφώνοντας το 1-3 έπειτα απο παράλληλη πασα του Λιανέρη. Στο 67 ο ΠΟΑ είχε καταφέρει να μειώσει σε 1-2 με πλασέ του Νικολι.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Κ19: Ψιμόπουλος (65' Γαλανάκης), Σπυριδάκης Μ., Τσέρος (41' Χοτζα), Πατελάκης, Κοκκας, Βουιδάσκης, Σπυριδάκης Γ. (65' Ντάγια) , Δασκαλάκης (55' Φραγκιαδάκης), Πακιουφάκης, Νικολακάκης (55' Λιανέρης), Τσαμπουράκης (41' Τσαμαντιώτης)