Τεράστιο διπλό για την ομάδα μας απέναντι στην Δόξα Δράμας, σε δύσκολες και αντίξοες συνθήκες λόγω έντονης βροχόπτωσης. Αν και ο Εργοτέλης βρέθηκε πίσω στο σκορ νωρίς, ανέβασε στροφές στην συνέχεια, πιέζοντας αρκετά και δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες για γκολ. Τα λυτρωτικά γκολ πέτυχε ο Ροβίθης στο τέλος του αγώνα δίνοντας στην ομάδα μας μια σπουδαία νίκη.

Τέλος παιχνιδιού!

90' Γκοοοοολ για την ομάδα μας!!! Ο Κοιλιάρας έκανε την σέντρα από τα αριστερά με τον Ροβίθη να στέλνει με κεφαλιά "ψαράκι" την μπάλα στα δίχτυα του Μένκα.

84' ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας!! Ο Barata με μια εξαιρετική πάσα βρήκε τον Ροβίθη, ο οποίος με κεφαλιά ισοφάρισε.

Πιέζει ο Εργοτέλης αλλά οι παίκτες της Δόξας δεν αφήνουν να γίνει παιχνίδι. Πέφτουν συνέχεια κάτω και κάνουν καθυστερήσεις, χαλώντας τον ρυθμό του παιχνιδιού.

75′ Ο Κούατενγκ έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα στα χέρια του τερματοφύλακα.

72′ Αλλαγές για τις δύο ομάδες. Για τη Δόξα βγαίνει ο Χάμοντ και μπαίνει ο Αργυρόπουλος και για τον Εργοτέλη βγαίνει ο Μπρους και μπαίνει ο Μπαρτάτα

66' Ο Έφορντ έδωσε από τα δεξιά στον Γροντή ο οποίος έπιασε καλό σουτ το οποίο έφυγε πάνω από την εστία του Μένκα

60' Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη.  Φεύγει από το παιχνίδι ο Μπουρσέλης και μπαίνει ο Γροντής

50′ Ο Κρητικός εκτέλεσε το φάουλ με τον Κατσιμήτρο να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

47′ Ο Κούατενγκ έκανε το σουτ από τα αριστερά λίγο έξω από την περιοχή και η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Μένκα

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Η ομάδα μας βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, ωστόσο οι προσπάθειες για την ισοφάριση με την δημιουργία φάσεων είναι πολλές ιδίως στα τελευταία λεπτά.

43' Σέντρα του Ροβίθη, δυνατό σουτ του Κοιλιάρα στην κίνηση, απέκρουσε ο Μένκα.

40' Δυνατό σουτ του Bruce η μπάλα στην αγκαλιά του Μένκα.

38' Ο Ροβίθης βρήκε τον Έφορντ από τα αριστερά ο οποίος έκανε το γύρισμα, η μπάλα έμεινε στον αγωνιστικό χώρο και το νέο γύρισμα του Μπουρσέλη από κοντά πέρασε χωρίς συνέπειες για τη Δόξα.

33' Η βροχή έχει δυναμώσει για τα καλά.

31' Σουτ του Χάμοντ η μπάλα ψηλά άουτ.

22' Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας! Ο Μπουρσέλης έβγαλε μια σέντρα απ' τα δεξιά με τον Kwateng να πετάγεται στην πορεία της μπάλας αλλά το δυνατό του σουτ κατέληξε λίγο έξω.

13′ Ο Τσέλιος μπήκε απ' τα δεξιά στην περιοχή, δέχτηκε ένα μαρκάρισμα στα όρια αυτής με την ομάδα μας να ζητάει πέναλτι. Η φάση ήταν πολύ οριακή και διαιτητής της αναμέτρησης καταλόγισε φάουλ. Ο Μπουρσέλης το εκτέλεσε χαμηλά από πολύ καλή θέση, με την άμυνα της Δόξας να απομακρύνει την μπάλα.

Η βροχή δεν σταματάει να πέφτει, πράγμα που δυσκολεύει σε πολύ μεγάλο βαθμό το παιχνίδι να κυλήσει ομαλά.

3′ Γκολ για τη Δόξα Δράμας. Ο Κρητικός εκτέλεσε κόρνερ από τα δεξιά με τον Ιωαννίδη να παίρνει την κεφαλιά, μέσα από την περιοχή στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Κατσιμήτρου.