Ο Εργοτέλης δεν κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Επισκοπής γνωρίζοντας την ήττα στο γήπεδο του Γάλλου γνωρίζοντας την ήττα με 1-0. Οι κιτρινόμαυροι παρουσίασαν δυο πρόσωπα στο παιχνίδι, ένα πολύ καλό πρώτο μέρος με ευκαιρίες τις οποίες δεν κατάφεραν να μετουσιώσουν σε γκολ και ένα δεύτερο ημίχρονο, όπου δεν είχε την αντίστοιχη εικόνα του πρώτου.

Τέλος αγώνα.

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

90’ Ο Σουμπασάκης βγαίνει απέναντι στον Τσέλιο, πλασάρει με τον τερματοφύλακα μας να αποκρούει και στην συνέχεια να μπλοκάρει.

83’ Ο Μίκο αντικαθιστά τον Κατσούρι στην τελευταία αλλαγή.

82’ Ο Σταύρος Λαμπράκης δέχτηκε την κίτρινη κάρτα από τον πάγκο, καθώς διαμαρτυρήθηκε στον διαιτητή για χέρι που δεν δόθηκε.

Η ομάδα μας προσπαθεί να βρει αντίδραση μετά το γκολ, το οποίο ήρθε κόντρα στην ροή του αγώνα.

72’ ΓΚΟΛ για την Επισκοπή. Ο Νταρζίσιο με προβολή απ’ το ύψος του πέναλτι μετά από γύρισμα ανοίγει το σκορ.

69’ Διπλή αλλαγή ξανά για την ομάδα μας. Ο Appi και ο Ντουμάνης αντικαθιστούν τους Κοκκίνη και Μπουτσάκη.

67’ Σουτ απ’ τον Πολυχρόνη από το ύψος της περιοχής η μπάλα ψηλά άουτ.

63’ Σέντρα από τον Κατσούρι κεφαλιά απ’ τον Πατρινό η μπάλα ελάχιστα πάνω από το δοκάρι.

61’ Ο Ποζατζίδης κάνει μια εξαιρετική ενέργεια και από διαγώνια θέση μες στην περιοχή σουτάρει με την μπάλα να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

60’ Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας. Hossam και Σερβιλάκης βγαίνουν απ’ το ματς με τους Conraad και Ποζατζίδη να τους αντικαθιστούν.

58’ Ο Νοικοκυράκης από τα δεξιά σουτάρει στην κίνηση, με την μπάλα να φεύγει έξω.

Η ομάδα μας έχει τον έλεγχο στο δεύτερο μέρος και πιέζει αρκετά ώστε να φτάσει με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή.

47’ Ο Πέτρου με κεφαλιά απειλεί τον Τσέλιο ο οποίος αποκρούει εντυπωσιακά με το ένα χέρι.

46’ Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Ρέθυμνο.

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

44’ Κίτρινη κάρτα στον Μπουτσάκη και στον Μπαρμπόσα για μεταξύ τους λογομαχία.

37’ Ο Μπουτσάκης κόβει ωραία στον Βουτσά ο οποίος ερχόμενος προς στην περιοχή, σουτάρει στέλνοντας την μπάλα λίγο έξω.

34’ Ο Βουτσάς σουτάρει δυνατά με την μπάλα να βρίσκει σε σώματα και να απομακρύνεται.

31’ Ο Σερβιλάκης βγάζει μια καταπληκτική μπαλιά στον Μπουτσάκη, ο οποίος βγαίνει σε θέση τετ α τετ, πλασάρει με τον Καλογεράκη να έχει βγει απ’ την εστία του και την μπάλα να καταλήγει ελάχιστα δίπλα απ’ το αριστερό δοκάρι.

27’ Ο Hossam γεμίζει από τα αριστερά, έπειτα από στημένη φάση ο Καλογεράκης μπλοκάρει.

26’ Κίτρινη κάρτα ο Τσάβος για φάουλ στον Μπουτσάκη.

20’ Ο Νοικοκυράκης συγκλίνει επικίνδυνα προς την περιοχή κάνει και το σουτ με την μπάλα να περνάει αουτ.

11’ Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας! Ο Κοκκίνης μπαίνει με προϋποθέσεις στην περιοχή από τα αριστερά, γυρίζει στον επερχόμενο Hossam το πλασέ του οποίου έφυγε λίγα μέτρα πάνω απ’ τα δοκάρια.

7’ Σέντρα από τον Σταθόπουλο, ο Πέτρου με κεφαλιά δεν ανησυχεί τον Τσέλιο ο οποίος μπλοκάρει σταθερά.

Το παιχνίδι ξεκίνησε!

Οι δυο ομάδες εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο.

Σε μια αναγκαστική αλλαγή πριν την έναρξη του παιχνιδιού προέβη ο Νίκος Μπαδήμας, ο οποίος αντικατέστησε τον Κωστανάσιο που ένιωσε μια ενόχληση στο ζέσταμα και την θέση του στην αρχική ενδεκάδα θα πάρει ο Hossam.

Οι δυο ομάδες προθερμαίνονται αυτήν την στιγμή, ενόψει της έναρξης του παιχνιδιού.

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος, Σαρρής, Κόλα, Σερβιλάκης (Ποζατζίδης 60’) Κατσούρι (Μίκο 83’) Πέϊος, Βουτσάς, Μπουτσάκης (Appi 69’), Hossam (Conraad 60’) Πατρινός, Κοκκίνης (Ντουμάνης 69’)

Αναπληρωματικοί: Τζελέπης, Neral, Appi, Conraad, Ντουμάνης, Αλεξάκης, Ποζατζίδης, Mico, Κωστανάσιος

Επισκοπή (Γιασμίκο Βέλιτς): Καλογεράκης, Ανδρικόπουλος, Μπαρμπόσα, Γκονζάλβες, Τσάβος, Πολυχρόνης, Εμπόι, Τριντάντε, Νοικοκυράκης, Πέτρου, Σταθόπουλος

Αναπληρωματικοί: Καλαντζής, Ψαράς, Τασιούλης, Καραγιάννης, Σουμπασάκης, Κουκούλης, Σκόνδρας, Νταρζίσιο

Διαιτητής: Ανδριανός (Αχαΐας)

Βοηθοί: Οικονόμου Σπ. (Αχαΐας) – Αραβίδης (Αθηνών)

4ος διαιτητής: Κουκουράκης (Χανίων