Η ομάδα μας με τρία γκολ στο πρώτο εικοσάλεπτο, και ακόμη ένα στο τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού κατάφερε να πάρει την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα κόντρα στην ΑΕ Καραϊσκάκης με 4-2. Οι παίκτες που βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα ήταν οι Μπουτσάκης, Προβυδάκης, Kwateng και ο Efford, με τον τελευταίο να βάζει το ''κερασάκι στην τούρτα'' στο φινάλε. Ακόμη τρεις βαθμοί που ανεβάζουν κι' άλλο την ομάδα μας στον βαθμολογικό πίνακα.

Τέλος στο Παγκρήτιο.

94' ΓΚΟΟΟΛ για την ομάδα μας!! Ο Efford φεύγει στην αντεπίθεση εντελώς μόνος, μπαίνει στην περιοχή πλασάρει γράφοντας το τελικό 4-2.

90' Προβολή απ' τον Μπουρσέλη, ο Μέλκα απομακρύνει δύσκολα σε κόρνερ.

89' Ο Χατζηστραβός απ' τα δεξιά αστοχεί με κοντινό πλασέ στέλνοντας την μπάλα λίγο έξω.

88' Απευθείας εκτέλεση φάουλ απ' τον Τερεζία η μπάλα ψηλά.

77' Τελευταία αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Ροβίθης βγαίνει και δίνει την θέση του στον Barata.

75' ΓΚΟΛ για την ΑΕ Καραϊσκάκης. Ο Ψιανός με πλασέ εντός της περιοχής μειώνει σε 3-2.

73' Πλασέ του Μπουρσέλη έξω απ' την περιοχή η μπάλα στα χέρια του, Μέλκα.

71' Αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Μπουρσέλης στο ματς αντί του Τσέλιου. Τρίτη αλλαγή και για τους φιλοξενούμενους με τον Τερζίου να μπαίνει στο ματς αντί του Kushta.

66' Σέντρα του Τσούτση, κεφαλιά του Κυβελίδη μπλοκάρει ο Κατσιμήτρος.

63' Πρώτη αλλαγή για την ομάδα μας, ο Μπουτσάκης αποχωρεί και την θέση του παίρνει ο Γροντής.

62' Ο Efford μπήκε με καλές προϋποθέσεις στην περιοχή, έκανε ένα δυνατό καλό σουτ με την μπάλα να περνάει έξω.

58' Κρύφτηκε η μπάλα από πανέμορφη συνεργασία Efford και Kwateng εντός της περιοχής, με την μπάλα να καταλήγει στα πόδια του Ροβίθη όπου δεν κατάφερε να πλασάρει σωστά στέλνοντας την μπάλα άουτ.

54' Ο Ροβίθης χάνει μια μεγάλη ευκαιρία για γκολ. Σέντρα του Μπούση απ' τα αριστερά ο Ροβίθης κοντρολάρει την μπάλα αλλά το πλασέ του καταλήγει πάνω απ' τα δοκάρια από αρκετά πλεονεκτική θέση.

50' Επικίνδυνη σέντρα του Kwateng απ' τα αριστερά μπλοκάρει ο Μέλκας.

46' Σουτ του Τσέλιου αποκρούει ο Μέλκας σε κόρνερ. Στην συνέχεια, εκτέλεσε το κόρνερ, ο Προβιδάκης η μπάλα έφτασε στον Efford όπου με σουτ, η μπάλα πέρασε έξω.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. Οι φιλοξενούμενοι πραγματοποίησε τη δεύτερη αλλαγή της. Ο Γυφτοκώστας αποχώρησε με τον Τσούτση να περνάει το ματς.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Παγκρήτιο. Η ομάδα μας προηγείται με 3-1.

45' Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

43' Κεφαλιά του Kushta η μπάλα περνάει λίγο έξω.

33' Αλλαγή για την ΑΕ Καραϊσκάκης. Ο Αλμπάνης θα αντικατασταθεί απ' τον Κυβελίδη.

31' ΓΚΟΛ για τους φιλοξενούμενους. Ο Χατζηστραβός με δυνατό σουτ εκτός περιοχής στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κατσιμήτρου.

28' O Tσέλιος με ωραία προσπάθεια και κοντινό πλασέ αναγκάζει τον Μέλκα να κάνει μια δύσκολη επέμβαση με τα πόδια σε κόρνερ.

23' ΓΚΟΟΟΛ ξανά για την ομάδα μας!! Ο Kwateng με δυνατό σουτ έξω απ' την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 3-0.

20' ΓΚΟΟΟΛ και 2-0 για την ομάδα μας!! Ο Προβυδάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

Η ομάδα μας δεν σταματάει να πιέζει και μετά το γκολ.

12' ΓΚΟΟΟΛ για την ομάδα μας!! Μετά από πολλές προσπάθειες στο πρώτο δεκάλεπτο τελικά ο Εργοτέλης ανοίγει το σκορ. Ο Efford έκοψε την μπάλα απ' τα αριστερά, ο Ροβίθης δεν την βρήκε καλά και αυτή στρώθηκε στον Μπουτσάκη όπου με κοντινό πλασέ σκόραρε.

10' Κόρνερ του Προβυδάκη κεφαλιά του Ροβίθη, η μπάλα άουτ.

7' Απ' τα αριστερά σουτ του Efford αποκρούει ο Μέλκας.

4' Μεγάλη ευκαιρία για γκολ!! O Προβυδάκης έβγαλε στον Kwateng απ' τα δεξιά όπου με τακουνάκι βρήκε τον Efford ο οποίος πάσαρε στον Τσέλιο με το πλασέ του τελευταίου να καταλήγει ψηλά απ' το ύψος της μικρής περιοχής.

2' Όμορφη συνεργασία απ' τους παίκτες μας, με καλές προϋποθέσεις. Ο Προβυδάκης απ' τα αριστερά έβγαλε κάθετα στον Efford, όπου με σπάσιμο της μπάλας στον Kwateng αστόχησε με κοντινό πλασέ απ' το σημείο του πέναλτι.

Το παιχνίδι ξεκίνησε!!

Οι παίκτες της ομάδας μας, άφησαν λουλούδια κάτω απ' την θύρα 20 στην μνήμη του πιστού οπαδού της ομάδας μας, Γιώργη Χατζηγεωργίου που έφυγε χθες απ' την ζωή . Ακολούθησε ενός λεπτού σιγή.

Οι δύο ομάδες εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο.

Οι παίκτες των δύο ομάδων ολοκλήρωσαν το ζέσταμα τους και αποχώρησαν για τα αποδυτήρια με την αντίστροφη μέτρηση για την έναρξη του αγώνα να ξεκινάει.