Ο Εργοτέλης αν και καλύτερος καθ'όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού δεν κατάφερε να πάρει κάτι από ακόμη ένα ματς καθώς ήταν προφανές ότι σήμερα έλειπε το καθαρό μυαλό αλλά και η ατυχία ήταν με το μέρος των κιτρινόμαυρων. Η ομάδα μας δημιούργησε πολλές ευκαιρίες για γκολ, ιδίως στην επανάληψη, έχοντας δοκάρι και αρκετές ακόμη χαμένες με τους φιλοξενούμενους ωστόσο να σκοράρουν κόντρα στην ροή του αγώνα (Μαραθωνίτης 71'), και να παίρνουν έτσι την νίκη.

Τέλος αγώνα.

94' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για την ομάδα μας! Ο Conraad τσιμπάει την μπάλα πριν τον Huanderson με την άμυνα των φιλοξενούμενων να απομακρύνει πάνω στην γραμμή πριν η μπάλα πάει στα δίχτυα.

92' Κίτρινη κάρτα στον Κλιγγόπουλο.

90' Πέντε λεπτά οι καθυστερησεις.

89' Καλό σουτ απ' τον Τσέλιο ο Huanderson αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ.

86' Γυριστό σουτ απ' τον Μπουρσέλη μέσα απ' την περιοχή ο Huanderson μπλοκάρει με δυσκολία.

84' Κίτρινη κάρτα στον Μαζουλουξή.

83' Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, με τον Νταλακούρα να περνάει στο ματς αντί του Δούμτσιου.

78' Αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Σερβιλάκη να βγαίνει και να περνάει ο Conraad στην θέση του.

76' Προβολή απ' τον Τσέλιο η μπάλα περνάει εκτός.

75' Σουτ απ' τον Ναζίμ ο Κατσιμήτρος αποκρούει.

72' ΓΚΟΛ για την ΑΕ Καραϊσκάκης. Ο Μαραθωνίτης με διαγώνιο σουτ μέσα απ' την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κατσιμήτρου.

71' Αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Kwateng να περνάει στην θέση του Κοκκίνη.

69' Κίτρινη κάρτα στον Appi.

68' Ακόμη μια καλή στιγμή για τον Εργοτέλη! Ο Μπουτσάκης βρίσκει υπέροχα τον Μανουσάκη μέσα στην περιοχή ο οποίος κάνει το πλασέ με την μπάλα να περνάει ψηλά άουτ.

66' Αλλαγή για την Καραϊσκάκη, με τον Μαύρου να περνάει στο ματς αντί του Δερμιτζάκη.

63' Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας! Ο Μανουσάκης γυρίζει με καλές προϋποθέσεις απ' τα δεξιά ο Μπουτσάκης κάνει το πλασέ στην κίνηση στέλνοντας την μπάλα ελάχιστα άουτ.

60' Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους με τον Μαραθωνίτη να περνάει στο ματς αντί του Μπρέμπου.

59' Γυριστό ωραίο σουτ απ' τον Μπουρσέλη η μπάλα περνάει εκτός.

59' Κίτρινη κάρτα στον Lovric.

58' Καλό σουτ απ' τον Appi η μπάλα στα χέρια του Huanderson.

50' Ο Μπουρσέλης με δυνατό σουτ έξω απ' την περιοχή στέλνει την μπάλα πάνω στον αντίπαλο γκολκίπερ.

49' Δυνατό σουτ απ' τον Μπουτσάκη η μπάλα περνάει άουτ.

47' Μακρινό σουτ απ' τον Appi ο Huanderson μπλοκάρει.

Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

Διπλή αλλαγή από τον Γιάννη Ταουσιάνη στην ανάπαυλα. Μπουρσέλης και Μανουσάκης μπαίνουν στο ματς αντί των Πατρινό και Κωστανάσιο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Παγκρήτιο.

45' Δοκάρι για τον Εργοτέλη! Ο Σερβιλάκης εκτέλεσε απευθείας φάουλ που κερδήθηκε λίγα μέτρα έξω απ' την περιοχή, με την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και να φεύγει άουτ.

37' Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας, με τον Τσέλιο να πλασάρει από πολύ πλεονεκτική θέση στέλνοντας την μπάλα πάνω στον Huanderson έπειτα από εξαιρετική σέντρα του Σερβιλάκη.

32' Ο Μπρέμπος μπαίνει επικίνδυνα στην περιοχή, περνάει τον Κατσιμήτρο αλλά βγαίνει πολύ πλάγια και βγαίνει τελικά με την μπάλα έξω απ' τον αγωνιστικό χώρο.

26' Πρώτη αναγκαστική αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Νεράλ τραυματίστηκε σε προηγούμενη φάση και θα αντικατασταθεί απ' τον Κατσούρι.

19' Ο Κοκκίνης κάνει ένα καλό γύρισμα απ' τα αριστερά με τον Πατρινό ωστόσο να μη προλαβαίνει να βάλει την προβολή και την μπάλα να περνάει ανεκμετάλλευτη.

Ο αέρας που πνέει στο Ηράκλειο σήμερα είναι πολύ δυνατός με αποτέλεσμα να παίζει και αυτός τον ρόλο του αρνητικά στις συνθήκες του παιχνιδιού.

7' O Δερμιτζάκης εκμεταλλεύεται λάθος στην άμυνα, παίρνει την μπάλα και με πλασέ αναγκάζει τον Κατσιμήτρο σε μια δυσκολη επέμβαση.

6' Ο Σερβιλάκης μέσα απ' την περιοχή κάνει το πλασέ από διαγώνια θέση με τον Huanderson να μπλοκάρει.

4' Επικίνδυνο γύρισμα στην περιοχή του Κατσιμήτρου, ο Τσέλιος σωτήρια απομακρύνει την μπάλα πριν βάλει την προβολή ο Nazim.