Με ένα καταπληκτικό σουτ του Τσέλιου στο «καλημέρα» του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα μας επικράτησε στο Κρητικό ντέρμπι του ΑΟΧ/Κισσαμικού με 1-0. Παρά την δυνατή βροχή που έπεφτε σχεδόν σ όλη την διάρκεια του αγώνα το ματς είχε ρυθμό με την ομάδα μας να βγάζει πάθος να δημιουργεί ευκαιρίες και να φτάνει δίκαια στην τελική επικράτηση.

Το φιλμ του παιχνιδιού

Τέλος αγώνα.

93' Κίτρινη κάρτα στον Έφορντ.

Πέντε λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

87' Τελευταία αλλαγή για τον Εργοτέλη. Εκτός ο Ιατρούδης μέσα ο Καπνίδης για τα τελευταία λεπτά.

83' Ο Έφορντ έβγαλε μια εξαιρετική μπαλιά στον Ροβίθη, ο οποίος μπήκε απ' τα δεξιά στην περιοχή έκανε το διαγώνιο σουτ με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω.

76' Εκτός ο Μπουτσάκης, μέσα ο Kacurri.

70' Δοκάρι για τον ΑΟΧ, έπειτα από κεφαλιά του Φαζού.

68' Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Στην θέση του Kwateng ο Ροβίθης.

65' Ο Ρίσκι βρέθηκε στην περιοχή με το πλασέ του να αποκρούει ο Κατσιμήτρος.

63' Δυνατό σουτ του Κάσσου η μπάλα περνάει λίγο έξω.

Ο ρυθμός έχει πέσει ενώ η βροχή δυναμώνει στο Παγκρήτιο. Ο Εργοτέλης διατηρεί το υπέρ του προβάδισμα, ενώ ο ΑΟΧ/ Κισσαμικός προσπαθεί να βρει χώρους για να αντιδράσει.

59' Τελευταία αλλαγή για τον ΑΟΧ. Εκτός ο Παπαχρήστος, μέσα ο Κάσσος.

55' Στην θέση του Χαλκιαδάκη ο Αρναρέλλης, δεύτερη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους.

50' Σουτ του Kwateng, η μπάλα ψηλά.

Ιδανικό ξεκίνημα για τον Εργοτέλη στο δεύτερο ημίχρονο.

48' Πρώτη αλλαγή για τον ΑΟΧ. Στην θέση του Σελινιωτάκη ο Γκίνη.

46' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας. Ο Τσέλιος με μακρινό σουτ έξω απ' την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Παγκρήτιο, χωρίς σκορ.

45' Σέντρα του Bruce κεφαλιά του Efford η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ.

40' Κίτρινη κάρτα στον Μουμίν.

37' Ωραίο κοντρόλ του Σάλιακα μέσα στην περιοχή, το σουτ το όμως ήταν αδύναμο δεν ανυσήχισε τον Κατσιμήτρο.

35' Κίτρινη κάρτα στον Ζιούλη.

25' Κίτρινη κάρτα στον Παπαχρήστο.

24' Καλή στιγμή με τον Τσέλιο όπου κατέβασε την μπάλα σούταρε υπό πίεση έξω απ' την περιοχή, η μπάλα στα χέρια του Λαζαρίδη.

20' Ακόμη ένα δυνατό σουτ του Μπουτσάκη η μπάλα πέρασε δίπλα απ' το δοκάρι.

18' Δυνατό σουτ του Μπουτσάκη έξω απ' την περιοχή, ο Λαζαρίδης απέκρουσε.

15' Σουτ του Χαλκιαδάκη η μπάλα πέρασε λίγο έξω.

12' Κίτρινη κάρτα στον Μπαχανάκ.

9' Ο Τσέλιος έβγαλε σε θέση τετ-α-τετ τον Έφορντ, αλλά ο Λαζαρίδης βγήκε και πρόλαβε.

4' Μακρινό σουτ του Σάλιακα, η μπάλα περνάει αρκετά μέτρα εκτός.