17Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ SUPER LEAGUE 2

Η ομάδα μας πήρε μια μεγάλη νίκη απέναντι στον Απόλλωνα Λάρισας νικώντας, 1-0 με γκολ του Efford απ' το πρώτο ημίχρονο. Ο Εργοτέλης πραγματοποιώντας μια μεστή εμφάνιση κατάφερε να πάρει το τρίποντο φτάνοντας στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα προσπερνώντας τον σημερινό αντίπαλο.

Τέλος αγώνα.

94' Οριζόντιο δοκάρι μετά από πλασέ του Barata!

93' Ο Kacurri χάνει μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει. Μεγάλη μπαλιά απ' το κέντρο, ο Γκέκας βγαίνει, αφήνοντας κενή την εστία με τον Kacurri να σκάβει την μπάλα και αυτή να καταλήγει άουτ.

Μεγάλη ένταση στα τελευταία λεπτά. Ο Απόλλωνας πιέζει για την ισοφάριση με την ομάδα μας να αμύνεται σωστά.

92' Κεφαλιά του Σιφναίου, ο Καλογεράκης μπλοκάρει.

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

85' Τελευταία αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Kacurri να περνάει στην θέση του Ροβίθη.

79' Αλλαγή για την ομάδα μας με τον Bote να περνάει στην θέση του Κοιλιάρα. Παράλληλα έγινε και η τελευταία αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, με τον Λίταινα να δίνει την θέση του στον Νύκταρη.

71' Ο Τσέλιος αλλάζει την μπάλα με τον Ροβίθη όπου πλασάρει από κοντινή θέση η μπάλα κάπου κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.

69' Ο Μπαστακός με προβολή δεν μπορεί να νικήσει τον Καλογεράκη όπου μπλοκάρει.

64' Δεύτερη κίνηση απ' τον πάγκο του Απόλλωνα. Στην θέση του Τασιουλή περνάει ο Μαστακός.

62' Σουτ του Νούσιου, μπλοκάρει ο Καλογεράκης.

60' Πρώτη αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Μπουτσάκη να αποχωρεί και τον Barata να περνάει στο ματς.

55' Ο Atef με προβολή στέλνει την μπάλα λίγο πάνω απ' τα δοκάρια.

48' O Gustavo από επικίνδυνη θέση πλασάρει αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.

Το δεύτερο μέρος ξεκινάει. Αλλαγή για τον Απόλλωνα, με τον Gustavo να περνάει αντί του Μπρέμπου.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Παγκρήτιο. Πολύ καλή η απόδοση της ομάδας μας, με το 1-0 να μοιάζει φτωχό αν αναλογιστεί κανείς τις καλές χαμένες ευκαιρίες.

44' Ο Efford σουτάρει η  μπάλα κοντράρει σε σώματα και καταλήγει στον Atef όπου από θέση βολής λίγα εκατοστά έξω απ' την μικρή περιοχή δεν νικάει τον Γκέκα, με τον τελευταίο να αποκρούει σε κόρνερ.

40' Σουτ του Efford μπλοκάρει με δυσκολία ο Γκέκας.

39' Μεγάλη ευκαιρία για το 2-0. Ο Ροβίθης με κεφαλιά απ' τη μικρή περιοχή δεν μπορεί να νικήσει τον Γκέκα, καθώς ο τελευταίος απέκρουσε με υπερένταση.

37' ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας!! Ο Efford με δυνατό συρτό σουτ έξω απ' την περιοχή στέλνει την μπάλα στην αριστερή κλειστή γωνία του Γκέκα γράφοντας το 1-0.

31' Ο Τσέλιος με μια ωραία κίνηση γυρίζει προς την περιοχή, σουτάρει με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω.

28' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Προβυδάκη, η μπάλα ψηλά άουτ.

23' Σουτ του Efford η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ. Εν συνεχεία από εκτέλεση του Προβυδάκη, ο Μπάτζιος έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να φεύγει άουτ.

21' Πολύ καλή στιγμή για την ομάδα μας! Σέντρα του Κοιλιάρα απ' τα αριστερά, ο Ροβίθης παίρνει την κεφαλιά με τον Γκέκα να αποκρούει δύσκολα.

14' Κεφαλιά του Τσέλιου άουτ.

12' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη, με τον Atef να φεύγει τετ α τετ με τον Γκέκα, να τον προσπερνάει αλλά να αστοχεί σε κενή εστία στέλνοντας την μπάλα άουτ. Η φάση σταμάτησε βέβαια καθώς ο Αιγύπτιος, βρισκόταν σε θέση οφσάιντ.

9' Σουτ του Λίταινα ο Καλογεράκης αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

2' Κόρνερ για τον Εργοτέλη. Ο Κοιλιάρας εκτελεί, ο Γκέκας μπλοκάρει.