Ο Εργοτέλης με δύο εξαιρετικά γκολ του Ροβίθη και του Efford, πέτυχε μια μεγάλη νίκη απέναντι στον πρωτοπόρο Βόλο κάνοντας μια εξαιρετική εμφάνιση παράλληλα.

Το φίλμ του αγώνα

Τέλος παιχνιδιού.

92' Φάουλ του Garcia η μπάλα έξω απ' την περιοχή με τον Ηλιόπουλο να πιάνει ένα δυνατό γυριστό σουτ αλλά αυτό θα καταλήξει πάνω απ' τα δοκάρια.

91' Κίτρινη κάρτα στον Μπουρσέλη.

90' Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος. Ο Εργοτέλης αγκαλιά με μια μεγάλη νίκη.

84' Σουτ του Ηλιόπουλου μέσα απ' την περιοχή αποκρούει με τα πόδια ο Κατσιμήτρος.

81' Ο Garcia εκτελεί ένα φάουλ από πλάγια θέση η μπάλα στα χέρια του Κατσιμήτρου.

80' Χατζηδίμπας αντί του Μανουσάκη και τέλος σιτς αλλαγές για τον Νίκκι Παπαβασιλείου.

78' Αλλαγή για τον Βόλο με τον Φράγκο να μπαίνει αντί του Coto.

76' Ο Μάντζης από κοντά έκανε ένα γυριστό σουτ η μπάλα βρήκε στα σώματα και απομακρύνθηκε.

75' Ο Efford βρέθηκε στην πλάτη της άμυνας έπειτα από εξαιρετική μπαλιά του Γροντή, όμως ο Αμερικανός δεν πλάσαρε σωστά.

70' Αλλαγή για τον Εργοτέλη με τον Καπνίδη να μπαίνει αντί του σκόρερ Ροβίθη.

Ξεκάθαρο προβάδισμα για τον Εργοτέλη με δύο όμορφες ενέργειες του Ροβίθη και του Efford, οι βάσεις για την νίκη έχουν μπει. Ο Βόλος φαίνεται αποπροσανατολισμένος και προσπαθεί να προσαρμοστεί στα πλέον δεδομένα του αγώνα.

62' Αλλαγή για τον Βόλο. Στην θέση του Ντεντάκη ο Πίσπας.

60' ΓΚΟΟΟΟΛ και 2-0 για την ομάδα μας!! Ο Efford με εξαιρετική ατομική προσπάθεια έφτασε απέναντι απ' τον Πίτκα όπου πλάσαρε στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

55' Ο Efford γύρισε επικίνδυνα στην περιοχή η μπάλα απομακρύνθηκε.

54' Ο Coto βρέθηκε απέναντι απ' τον Κατσιμήτρο αλλά το δυνατό σουτ του σταμάτησε ο Κατσιμήτρος.

53' ΓΚΟΟΟΛ για την ομάδα μας!!Ο Ροβίθης έπειτα από ωραία προσπάθεια πλάσαρε εξαιρετικά στέλνοντας την μπάλα στην αριστερή κάθετη γωνία του Πίτκα ανοίγοντας το σκορ.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, Με τον Νίκκι Παπαβασιλείου να πραγματοποιεί την πρώτη αλλαγή με τον Kacurri να περνάει εκτός και τον Γροντή να μπαίνει στο ματς.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου με τον κόσμο να αποδοκιμάζει έντονα το διαιτητικό τρίο ενώ όλοι αποχωρούν για τα αποδυτήρια.

46' Κόρνερ του Μπουρσέλη κεφαλιά προς τα πίσω του Μπάτζιου η μπάλα πέρασε έξω.

45' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Garcia ο Κατσιμήτρος αποκρούει.

38' Επιστρέφει στο ματς ο Bruce.

36' Δείχνει να πονάει ο Bruce μετά από μαρκάρισμα που δέχτηκε. Λαμβάνει την ιατρική φορντίδα και μικρή διακοπή στο παιχνίδι.

34' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Penta, ο Κατσιμήτρος αποκρούει.

33' Κίτρινη κάρτα στον Οικονόμου.

28' Σουτ του Μανουσάκη από μακριά, μπλοκάρει σταθερά ο αντίπαλος γκολκίπερ.

24' Δοκάρι για τον Βόλο με σουτ του Coto, η μπάλα τράνταξε το δεξί κάθετο δοκάρι του Κατσιμήτρου.

23' Απεύθειας εκτέλεση φάουλ του Μπουρσέλη η μπάλα στα χέρια του Πίτκα.

22' Kίτρινη κάρτα για τον Ντεντάκη για σκληρό μαρκάρισμα στον Μανουσάκη.

13' Κόρνερ του Μπουρσέλη, κεφαλιά του Μπάτζιου η μπάλα ψηλά.

10' Κίτρινη κάρτα στον Bruce.

9' Ο Bahanack έκανε μια πολύ όμορφη προσπάθεια απ' τα δεξιά, σέντραρε όμως η μπάλα πέρασε με τον Ροβίθη να μην προλαβαίνει να κάνει την προβολή.

8' Ορεξάτοι οι ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων. Γρήγορος ρυθμός στο παιχνίδι δίχως κάτι το αξιοσημείωτο όμως μέχρι στιγμής.

2' Επικίνδυνο γύρισμα του Miguel ο Κατσιμήτρος μπλοκάρει.