Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και με μια μεστή εμφάνιση ο Εργοτέλης κατάφερε για ακόμα ένα ματς να μείνει αήττητος, το πέμπτο κατά σειρά παίρνοντας νίκη με 2-0 απέναντι στον Διαγόρα. Οι Μπουτσάκης (5') και Μανουσάκης (88') πέτυχαν τα δύο τέρματα που έκριναν την αναμέτρηση.

Τέλος αγώνα. Ακόμη μια μεγάλη νίκη για την ομάδα μας!

90' Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

88' ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Υπέροχο γύρισμα του Κοκκίνη στον Μανουσάκη με τον τελευταίο να σκοράρει με πολύ ωραίο πλασέ!

85' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μπουρσέλη απ' τα δεξιά η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

83' Κακό σουτ του Kone η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

80' Ωραία προσπάθεια από τον Κοκκίνη, απ' τα δεξιά με το σουτ του να καταλήγει στα χέρια του Τσέλιου.

79' Διπλή αλλαγή για τον Διαγόρα. Νάτσης και Τσιαντούλας στο παιχνίδι αντί των Κάκκο και Λινάρδου.

74' Δυνατό σουτ του Dorival έξω απ' τη περιοχή η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

72' Αλλαγή για την ομάδα μας, με τον σκόρερ Μπουτσάκη να περνάει εκτός και την θέση του να παίρνει ο Κοκκίνης.

67' Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, με τον Σμυρλή να περνάει στο ματς αντί του Alaez.

66' Κεφαλιά του Μπαστακού απ' το ύψος της μικρής περιοχής η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ.

64' Σουτ του Πέϊου έξω απ' την περιοχή η μπάλα περνάει λίγο έξω.

61' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπουρσέλη, ο Τσέλιος αποκρούει και στέλνει την μπάλα κορνερ.

56' Δύο αλλαγές για την ομάδα μας. Μπουρσέλης και Πατρινός μπαίνουν στο ματς αντί των Κωστανάσιο και Conraad.

55' Ο Conraad ανατρέπεται στην περιοχή από τον Τσέλιο με τον διαιτητή να δείχνει το παιχνίδι να συνεχιστεί αν και υπήρξαν διαμαρτυρίες για πέναλτι.

53' Κίτρινη κάρτα στον Σιανδραβέλη για φάουλ στον Conraad.

50' Ο Μανουσάκης βγαίνει απέναντι απ' τον Τσέλιο κάνει το πλασέ με τον γκολκίπερ να αποκρούει και την μπάλα να απομακρύνεται στη συνέχεια.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Αλλαγή για τον Διαγόρα στο ημίχρονο. Ο Kone περνάει στη θέση του Αυγενικού.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με την ομάδα μας να προηγείται.

38' Ο Conraad με προσωπική ενέργεια μέσα απ' τη περιοχή κάνει ένα ωραίο πλασέ στέλνει τη μπάλα άουτ.

31' Φάουλ για τον Διαγόρα στο ύψος της περιοχής, με τον Αυγενικού να αναλαμβάνει την εκτέλεση, στέλνοντας την μπάλα απευθείας στα χέρια του Κατσιμήτρου.

24' Ο Conraad βγαίνει νικητής από τις μονομαχίες στο ύψος της περιοχής και με πίεση καταφέρνει να ανακτήσει την μπάλα ωστόσο ο Τσέλιος βγήκε έγκαιρα και μπλόκαρε την μπάλα.

20' Κίτρινη κάρτα στον Μπουτσάκη.

14' Ο Μανουσάκης με πλάτη προς την περιοχή έπειτα από όμορφη ατομική προσπάθεια, κάνει το σουτ με την μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Τσέλιου.

9' Πρώτη αναγκαστική αλλαγή για τον Διαγόρα. Ο Γεωργίου αποχωρεί και την θέση του παίρνει ο Κάκκο.

5' ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας!!! Ο Ποζατζίδης με σέντρα απ' τα αριστερά βρίσκει τον Μπουτσάκη που ήρθε από πίσω όπου με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

Τσέλιος και Σερβιλάκης βρίσκονται εκτός αποστολής καθώς είναι τιμωρημένοι. Ο πρώτος για την κόκκινη κάρτα που δέχθηκε στο παιχνίδι με τα Τρίκαλα ενώ ο δεύτερος για συγκέντρωση κίτρινων καρτών.

2' Κόρνερ από τον Ποζατζίδη, η μπάλα πάει απευθείας στα χέρια του Τσέλιου.