27η Αγωνιστική Super League 2

Το φιλμ του παιχνιδιού

Τέλος αγώνα.

93’ Κίτρινη κάρτα στον Καρατάσιο.

Αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Θεοδωράκη να περνάει αντί του Ντουμάνη.

90' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

Η ομάδα μας πιέζει πολύ στα τελευταία λεπτά.

86' Ο Μπαστιανός πλασάρει απ' τα δεξιά με τον Τσέλιο να αποκρούει.

83' Μεγάλη διπλή χαμένη ευκαιρία για την ομάδα μας. Ο Πατρινός σε απόσταση αναπνοής απ' την εστία με κεφαλιά αναγκάζει τον Μπίντση να αποκρούσει με μεγάλη δυσκολία σε κόρνερ, έπειτα από σέντρα του Πέϊου. Ο Κατσούρι, εκτέλεσε το κόρνερ με τον Σαρρή να παίρνει την κεφαλιά και τον Μπίντση να μπλοκάρει ξανά στην δεξιά κάθετη γωνία του.

80' Διπλή αλλαγή για τον Διαγόρα με τους Τσιαντούλα και Ζούνη να βγαίνουν και την θέση τους να παίρνουν οι Σάιμπερτ και Cavallieri.

Αρκετές καθυστερήσεις απ' τους φιλοξενούμενους προκαλούν εκνευρισμό στον κόσμο και στους ανθρώπους της ομάδας μας.

78' Ο Κωστανάσιος σουτάρει συρτά απ' το ύψος της περιοχής με τον Μπίντση να μπλοκάρει.

72' Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Σαρρή και τον Κατσούρι να αντικαθιστούν τους Κουτάντο και Σερβιλάκη.

70' Ο Ντουμάνης βγάζει την σέντρα απ' τα αριστερά, ο Πατρινός κάνει το γυριστό σουτ με την μπάλα να φεύγει λίγο πάνω απ' το δοκάρι.

65' Ο Κωστανάσιος μπαίνει με προϋποθέσεις στην περιοχή από τα δεξιά, πλασάρει με την μπάλα να περνάει παράλληλα απ' την εστία.

63' Πρώτη αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Κοκκίνη να αντικαθιστά τον Αλεξάκη.

61' ΓΚΟΛ για τον Διαγόρα. Ο Singh με προβολή απ' το ύψος του πέναλτι ανοίγει το σκορ.

59' Δεύτερη αλλαγή για τον Διαγόρα, με τον Singh να αντικαθιστά τον Παραστατίδη.

52' Πρώτη αναγκαστική αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, με τον Τοπάλ να δείχνει να μην μπορεί να συνεχίσει και έπειτα από μικρή διακοπή ο Γιώργου πέρασε στην θέση του.

46' Η ομάδα μας ξεκινάει πολύ δυνατά χάνοντας μια πολύ μεγάλη ευκαιρία. Ο Νεράλ σε πρώτη φάση, πλασάρει εντός της περιοχής με την μπάλα να βρίσκει σε αμυντικό και εν συνεχεία ο Ντουμάνης βγάζει την σέντρα απ' τα αριστερά σημαδεύοντας τον Κωστανάσιο όπου με κεφαλιά αστοχεί στέλνοντας την μπάλα ελάχιστα δίπλα απ' το δεξί κάθετο δοκάρι.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, δίχως σκορ στο Παγκρήτιο.

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

45' Ο Μπαστιανός σουτάρει απ' το ύψος της περιοχής, με τον Τσέλιο να μπλοκάρει.

42' Σουτ από τον Κουτάντο στην κίνηση, η μπάλα φεύγει πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι.

38' Ο Πέϊος κλέβει την μπάλα στο ύψος τη περιοχής δοκιμάζει το σουτ με την μπάλα να φεύγει άουτ.

37' Ο Κουτάντος προσπερνάει με πολύ ωραία κίνηση έναν αντίπαλο, και βγάζει την κάθετη μπαλιά στον Πατρινό, τον οποίο προλαβαίνει ο Μπίντσης. Ο νεαρός ποδοσφαιριστής της ομάδας μας, δέχτηκε το χειροκρότημα απ' την εξέδρα για την πολύ όμορφη προσπάθεια του.

36' Κίτρινη κάρτα στον Κωστανάσιο για μαρκάρισμα, στον Παραστατίδη.

29' Η ομάδα μας πιέζει ψηλά, για να πατήσει περιοχή με προϋποθέσεις.

23' Ο Πατρινός κάνει μια ωραία κίνηση με την μπάλα στα πόδια, απ' τα δεξιά εντός της περιοχής πλασάρει με τους αντίπαλους αμυντικούς να απομακρύνουν.

21' Πολύ καλό σουτ απ' τον Πέϊο έξω απ' την περιοχή, ο Μπίντσης αποκρούει με δυσκολία σε κόρνερ, χρησιμοποιώντας τα ακροδάχτυλα.

18' Ο Τσιαντούλας πλασάρει απ' το ύψος της περιοχής με τον Τσέλιο να μπλοκάρει σταθερά στην γωνία του.

14' Κεφαλιά από τον Ρουγκάλα έπειτα από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα φεύγει ψηλά.

Δίχως κάτι το αξιοσημείωτο στα πρώτα λεπτά.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε!

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος, Ντουμάνης (Θεοδωράκης 90'), Σερβιλάκης (Κατσούρι 72'), Κόλα, Mico, Neral, Πέϊος, Κουτάντος (Σαρρής 72'), Κωστανάσιος, Αλεξάκης (Κοκκίνης 63'), Πατρινός

Αναπληρωματικοί: Τζελέπης, Κοκκίνης, Θεοδωράκης, Κατσούρι, Σαρρής, Appi

Διαγόρας (Γιάννης Προβίδας): Μπίντσης, Τάτσης, Ζούνης, Ρουγκάλας, Μουμίν, Παραστατίδης (Singh 59'), Τσιαντούλας, Τοπάλ (Γιώργου 53' λ.τρ), Μπαστιανός, Καρατάσιος, Λαμπίρης

Αναπληρωματικοί: Σκαφίδας, Σαϊμπερτ, Γιώργου, Cavallieri, Singh

Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων)

Βοηθοί: Σινιοράκης , Αναστασάκης (Χανίων)

4ος: Κουκουράκης (Χανίων)