Φιλικό παιχνίδι προπονητικού χαρακτήρα, έδωσε σήμερα η ομάδα μας στην περιοχή του Αγίου Νικολάου, με αντίπαλο τον Γιούχτα.

Ένα παιχνίδι με δυνατές μονομαχίες που κρίθηκε με ένα γκολ που σημείωσε η ομάδα των Αρχανών στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Γιάννης Ταουσιάνης για μια ακόμη φορά έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλα τα παιδιά τα οποία είχε στη διάθεση του τσεκάρωντας για ακόμη μια φορά την αγωνιστική τους κατάσταση.

Οι καλύτερες στιγμές του παιχνιδιού:

7' Δυνατό σουτ του Ράπτη διώχνει σε κόρνερ ο Κατσιμήτρος. Εκτέλεσε ο ίδιος για να κάνει ένα νέο σουτ ο Τζανής με τον Κατσιμήτρο να αποκρούει ξανά.

20' Σέντρα του Neral για τον Μπουτσάκη με τον τελευταίο να προωθεί ωραία την μπάλα στον Μανουσάκη όπου με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ.

22' Ο Neral με σέντρα απ' τα δεξιά βρήκε τον Μανουσάκη, με τον τελευταίο να πλασάρει και την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ.

25' Ωραία ομαδική προσπάθεια, με τον Κωστανάσιο να αφήνει την μπάλα στον Πατρινό και τον Μπάτζιο από πλεονεκτική θέση να αναγκάζει τον αντίπαλο γκολκίπερ να μπλοκάρει με δυσκολία, το πλασέ του.

43' Μακρινό σουτ του Μπουτσάκη, μπλόκαρε ο Χρήστου.

48' Φάουλ απ' τα δεξιά που εκτέλεσε ο Μπουτσάκης, ο Πέϊος πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και με γυριστή κεφαλιά έστειλε την μπάλα λίγο έξω.

55' Ωραία κεφαλιά του Κωστανάσιου από σέντρα του Μπουτσάκη η μπάλα λίγο έξω.

63' Κόρνερ του Αλεξάκη, ο Λούσι πήρε την κεφαλιά με τον Χρήστου να μπλοκάρει σταθερά.

70' Λάθος συννενόηση των αμυντικών της ομάδας μας, με αποτέλεσμα ο Μπελαδάκης να βγει σε θέση τετ α τετ με τον Τζελέπη και πλασάρωντας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

84' Καλό γέμισμα του Αλεξάκη, ο Πατρινός πιάνει την κεφαλιά με τον αντίπαλο γκολκίπερ να μπλοκάρει με δυσκολία στη γωνία του.

Εργοτέλης: (Γιάννης Ταουσιάνης) Κατσιμήτρος (63' Τζελέπης), Μαζουλουξής (55' Σαρρής), Μπάτζιος (85' Θεοδωράκης) Neral (55'Λούσι), Κατσούρι, Πέϊος (68' Κουτάντος) Μπουτσάκης (55' Appi), Τσέλιος (55' Αλεξάκης) Κωστανάσιος (63' Καπουράνης), Μανουσάκης (80' Κόλα), Μπουρσέλης (15' Πατρινός)

Γιούχτας (Μηνάς Πίτσος): Χρήστου, Μπελαδακης, Χάρτας, Τζανής, Ραπτακης, Σαββίδης, Πλουσής Δ, Μαυρομάτης, Ράπτης, Τριανταφύλλου, Πλουσής Β.

Έπαιξαν ακόμη οι: Κόκκινος Σφυρογιαννακης Λουλεμεγια Μαρκατατος Μαυροειδής Κασσωτακης Κατσικοκερης