1Η αγωνιστική Super League 2

Ο Εργοτέλης δεν κατάφερε να ξεκινήσει με το δεξί τις υποχρεώσεις του, για το πρωτάθλημα της Super League 2 καθώς ηττήθηκε 0-1 απ' τον Ιωνικό. Σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι μέχρι το τέλος, η ομάδα μας δέχθηκε πολύ νωρίς γκολ και καθ'όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού πίεζε και δημιουργούσε πολλές ευκαιρίες για να πετύχει ένα γκολ, το οποίο τελικά δεν ήρθε.

Τέλος αγώνα.

90' Δυνατό σουτ του Μαζουλουξη αποκρούει ο Αναγνωστόπουλος με μεγάλη δυσκολία.

Οι "κιτρινόμαυροι" πιέζουν πολύ για την ισοφάριση.

Παίζουμε τις καθυστερήσεις στο Παγκρήτιο.

84' Σέντρα του Ποζατζίδη απ' τα δεξιά, ο Μπουτσάκης με κεφαλιά ψαράκι στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι! Τεράστια στιγμή για την ομάδα μας!

80' Διπλή αλλαγή για τον Εργοτέλη. Bote και Ποζατζίδης μέσα αντί των Κωστανάσιο και Σερβιλάκη.

79' Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας! Ο Conraad με σκαστό σουτ απ' τη μικρή περιοχή στέλνει την μπάλα λίγο πάνω απ' το δοκάρι.

73' Σέντρα από τον Μανουσάκη στην καρδιά της περιοχής, πετάγεται ο Conraad αλλά δεν βρίσκει γεμάτα την μπάλα με το κεφάλι του και έτσι καταλήγει άουτ.

70' Δύο αλλαγές από τον Γιάννη Ταουσιάνη, με τον Μπουτσάκη και τον Κατσούρι να περνάνε στο ματς αντί των Neral και Appi.

68' Σέντρα του Σερβιλάκη, κεφαλιά από τον Κωστανάσιο η μπάλα περνάει λίγο πάνω απ' το δοκάρι.

62' Πρώτη αλλαγή και για την ομάδα μας. Ο Πατρινός βγαίνει και τη θέση του παίρνει ο Conraad.

59' Πρώτη αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Ματσούκας περνάει στο ματς αντί του Brito.

58' Σέντρα από τον Brito ο Κατσιμήτρος δεν βγαίνει με σιγουριά, με τον Μάναλη να μην καταφέρνει ωστόσο να πάρει την κεφαλιά.

56' Κόρνερ του Appi η μπάλα στα χέρια του Αναγνωστοπούλου.

51' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Σερβιλάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ απ' το ύψος της μεγάλης περιοχής, στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, και από εκεί στην πλάτη του αντιπάλου γκολκίπερ για να καταλήξει κόρνερ.

49' Κεφάλια του Τσέλιου, μπλοκάρει σταθερά ο Αναγνωστόπουλος.

Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

Λήξη ημιχρόνου.

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

44' Πολύ καλό δυνατό σουτ του Appi, έξω απ' την περιοχή η μπάλα στην αγκαλιά του Αναγνωστοπούλου.

43' Κίτρινη κάρτα στον Μπάτζιο για φάουλ.

35' Απευθείας εκτέλεση φάουλ απ' τον Σερβιλάκη απ' τα αριστερά, η μπάλα πάει απευθείας στα χέρια του Αναγνωστοπούλου.

30' Κόρνερ από τον Appi, η μπάλα βρίσκει σε αντίπαλο αμυντικό, και καταλήγει στον Αναγνωστόπουλος.

24' Γέμισμα του Σερβιλάκη στην περιοχή, ο Μπάτζιος σηκώνεται για τη κεφαλιά όμως δεν καταφέρνει κάτι με την μπάλα να φεύγει άουτ.

20' Κίτρινη κάρτα στον Appi.

12' Δυνατό σουτ του Role έξω απ' τη περιοχή, ο Κατσιμήτρος με τα ακροδάκτυλα αποκρούει.

Προσπαθεί να βρει αντίδραση η ομάδα μας.

7' ΓΚΟΛ για τον Ιωνικό. Ο Matias Castro με κεφαλιά απ' την μικρή περιοχή έπειτα από σέντρα του Brito στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κατσιμήτρου.

Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο τα πρώτα πέντε λεπτά.