Την ήττα με σκορ 0-1 γνώρισε σήμερα η ομάδα μας, στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι για το φετινό πρωτάθλημα από τον Ηρόδοτο. Οι ''κιτρινόμαυροι'' είχαν πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας, χάνοντας μέχρι και το τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων αρκετές ευκαιρίες για να πετύχουν ένα τέρμα το οποίο τελικά δεν επετεύχθη.

Το φιλμ του αγώνα

Τέλος αγώνα.

90+4 Τεράστια ευκαιρία για την ομάδα μας, να φτάσει στην ισοφάριση. Ο Αλεξάκης εκτέλεσε κόρνερ απ' τα δεξιά, με τον Κόλα να πιάνει την καρφωτή κεφαλιά και τον Crosta να αποκρούει με δυσκολία και υπερένταση.

90+2' Δεύτερη κίτρινη κάρτα δέχεται ο Πέϊος, για μαρκάρισμα στο κέντρο. Με δέκα θα τελειώσει το ματς ο Εργοτέλης.

90' Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

80' Αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Αλεξάκη να μπαίνει αντί του Κουτάντου.

79' Αρκετή ένταση στον αγωνιστικό χώρο.

78' Ο Ηρόδοτος βγαίνει στην αντεπίθεση με τον Βρετό να είναι ο τελευταίος που παίρνει την μπάλα στα πόδια του, το σουτ του οποίου κατέληξε ψηλά άουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

76' Δεύτερη αλλαγή για τον Ηρόδοτο, με τον Capel να αντικαθιστά τον Κίσσα.

73' Ο Κωστανάσιος κόβει την μπάλα στον Κουτάντο ο οποίος σουτάρει με δύναμη στέλνοντας την μπάλα λίγο πάνω απ' την εστία.

71' Πρώτη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, με τον Σουρνάκη να μπαίνει στο ματς αντί του Αποστολίδη.

68' Κίτρινη κάρτα στον προπονητή του Ηροδότου, για διαμαρτυρίες.

67' Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας. Ο Κωστανάσιος έπαιξε ωραία στο ύψος της περιοχής με τον Ντουμάνη, με τον τελευταίο να βγάζει την σέντρα και τον Πατρινό από θέση βολής να αστοχεί με προβολή.

65' Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας. Κωστανάσιος και Βουτσάς μπαίνουν στο ματς αντί των Κατσούρι και Νεράλ.

62' ΓΚΟΛ για τον Ηρόδοτο. Ο Χαλκιαδάκης με κεφαλιά απ' το ύψος της μικρής περιοχής στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

61' Κεφαλιά απ' τον Χαλκιαδάκη, ο Τσέλιος μπλοκάρει.

59' Ο Πατρινός με μια εξαιρετική ατομική ενέργεια μπαίνει με πρϋποθέσεις στην περιοχή πλασάρει έχοντας φτάσει απέναντι απ' τον Crosta, με την μπάλα να περνάει λίγο δίπλα απ' το αριστερό κάθετο δοκάρι.

52' Πρώτη αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Ντουμάνης αντικαθιστά τον Σερβιλάκη.

49' Γυριστό σουτ από τον Κίσσα, στο ύψος της περιοχής η μπάλα περνάει εκτός.

47' Ο Κίσσας με σουτ μέσα απ' την περιοχή απειλεί τον Τσέλιο, ο οποίος είναι σε ετοιμότητα και μπλοκάρει σταθερά.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Παράλληλα με την τελευταία φάση, ο διαιτητής σφύριξε την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

45+2 Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας! Ο Πέϊος κόβει την μπάλα στον Neral ο οποίος μπαίνει με φόρα στην περιοχή, σουτάρει στέλνοντας την μπάλα στην εξωτερική μεριά των διχτύων.

45+1' Σέντρα του Gomez απ' τα δεξιά, κεφαλιά από τον Ποζατζίδη η μπάλα φεύγει άουτ.

45' Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

42' Ο Κατσούρρι απ' τα αριστερά σουτάρει με δύναμη, στέλνοντας την μπάλα άουτ.

33' Δυνατός ρυθμός στο πρώτο μισάωρο, η μπάλα διαρκώς πάνω κάτω και απ' τις δύο ομάδες.

25' Ο Σερβιλάκης έχοντας χώρο μπροστά του, δοκιμάζει το σουτ με την μπάλα να φεύγει άουτ.

18' Κίτρινη κάρτα στον Πέϊο για φάουλ.

16' Ο Ποζατζίδης κόβει κάθετα στον Βρετό όπου πατάει περιοχή, πλασάρει απέναντι απ' τον Τσέλιο στέλνοντας την μπάλα δίπλα απ' το αριστερό κάθετο δοκάρι.

10' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη! Ο Κοκκίνης βρέθηκε σε θέση τετ α τετ έπειτα από μπαλιά πίσω απ' το κέντρο,  το πλασέ του όμως εξουδετέρωσε με μεγάλη δυσκολία ο Crosta.

8' Ατομική ενέργεια από τον Χαλκιαδάκη, φτάνει στο ύψος της περιοχής δοκιμάζει το σουτ έχοντας πίεση πάνω του απ' τον Κόλα, με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

4' Πρώτη μεγάλη στιγμή για την ομάδα μας! Κόρνερ από τον Neral, ο Mico κάνει την προβολή στο ύψος του πέναλτι με την μπάλα να περνάει ελάχιστα πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι.