Την ήττα με σκορ 0-2 γνώρισε σήμερα η ομάδα μας στο Παγκρήτιο από την Καλλιθέα, ένα αποτέλεσμα που δεν αντιπροσωπεύει πλήρως την εικόνα που έδειξαν οι ''κιτρινόμαυροι''. Ο Εργοτέλης θα μπορούσε να είχε πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα απ' το σημερινό παιχνίδι καθώς είχε ευκαιρίες, δοκάρι και σε μεγάλο βαθμό την κατοχή της μπάλας. Οι φιλοξενούμενοι ήταν περισσότερο αποτελεσματικοί πετυχαίνοντας δύο τέρματα, χωρίς να δημιουργήσουν κάτι αξιόλογο πέρα από αυτά, με την ομάδα μας επίσης να φαίνεται επηρεασμένη από την κούραση λόγω των συνεχόμενων παιχνιδιών.

Το φιλμ του αγώνα.

Τέλος παιχνιδιού.

91' Αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Θεοδωράκη να αντικαθιστά τον Κωστανάσιο.

90' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

88' Διπλή αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Μέσα οι Βογιατζής και Νάτσης, εκτός οι Κυνηγόπουλος και Μπουλούλης.

84' Ο Σαρρής με απευθείας εκτέλεση φάουλ απειλεί, με τον Στρέζο να αποκρούει πέφτοντας στην δεξιά γωνία του.

83' Κίτρινη κάρτα στον Santana.

79' Διπλή κίνηση ξανά, απ' τον Νίκο Μπαδήμα με τον Σαρρή και τον Νεράλ να μπαίνουν αντί των Άπι και Πατρινό.

78' Σουτ από τον Κατσούρι η μπάλα φεύγει άουτ.

77' Αλλαγή για τους γηπεδούχους, με τον Hasanbegovic να αντικαθιστά τον Malci.

73' Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας, με τους Αλεξάκη και Κατσούρι να αντικαθιστούν τους Κουτάνο και Ντουμάνη.

72' Ο Κουτάντος στρώνει στον Appi που σουτάρει με δύναμη, με τον Στρέζο να μπλοκάρει.

68' Το γκολ έρχεται κόντρα στη ροή του αγώνα, καθώς ο Εργοτέλης πίεζε στα τελευταία λεπτά για να φτάσει στην ισοφάριση, δημιουργώντας ευκαιρίες.

Οι ''κιτρινόμαυροι'' διαμαρτυρήθηκαν για το τέρμα που σημειώθηκε για φάουλ που έγινε στην αρχή της φάσης, όταν η Καλλιθέα βγήκε στην αντεπίθεση, με τον κ. Τάση ωστόσο να δείχνει κανονικά σέντρα.

63' ΓΚΟΛ για την Καλλιθέα. Ο Demethryus έσπασε την μπάλα στην περιοχή, στον Mounier με τον τελευταίο να πλασάρει και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

60' Διπλή αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, με τους Demethryus και τον Mounier να αντικαθιστούν τους Τσιντώνη και Rossi.

59' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Σερβιλάκη από το ύψος της περιοχής, η μπάλα περνάει πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι.

57' Μακρινό σουτ από τον Βουτσά, η μπάλα περνάει συρτά άουτ.

53' Ο Malci με γυριστό σουτ έπειτα από κόρνερ, στέλνει την μπάλα άουτ.

51' Κίτρινη κάρτα στον Appi, για διαμαρτυρία στον διαιτητή.

47' Πατάει με προϋποθέσεις ο Ντουμάνης απ' τα δεξιά στην περιοχή, βγάζει την σέντρα με τον Στρέζο να μπλοκάρει.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, δίχως αλλαγές από τους δύο προπονητές.

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου χωρίς καθυστερήσεις.

41' Κίτρινη κάρτα στον Κωστανάσιο για μαρκάρισμα.

40' Πολύ όμορφη προσπάθεια από τον Appi όπου προσπερνάει δύο παίκτες, άφησε την μπάλα στον Κωστανάσιο με το σουτ του τελευταίου να βρίσκει σε σώμα αντιπάλου και να απομακρύνεται.

39' Γυριστό σουτ από τον Πέϊο μέσα απ' την μικρή περιοχή, ο Στρέζος αποκρούει με διπλή προσπάθεια και να απομακρύνει την μπάλα.

33' Η ομάδα μας πιέζει ψηλά στα τελευταία λεπτά.

32' Κόρνερ με τον Σερβιλάκη, επικρατεί σύγχυση στην περιοχή με την μπάλα να στρώνεται στον Appi αλλά το σουτ του τελευταίου δεν ήταν δυνατό ώστε να απειλήσει και την φάση να ολοκληρώνεται.

29' Ο Πέϊος δείχνει να πονάει και βγήκε για λίγο απ' τον αγωνιστικό χώρο. Ένα λεπτό μετά επέστρεψε και αφού έλαβε τις απαραίτητες βοήθειες.

25' Τεράστια ευκαιρία με δοκάρι για τον Εργοτέλη. Ο Κουτάντος κέρδισε φάουλ, απ' τα δεξιά στην γραμμή της περιοχής. Ο Appi ανέλαβε την εκτέλεση και με δυνατό πλασέ σήκωσε την μπάλα στέλνοντας την στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Στρέζου.

20' Η ομάδα μας ψάχνει αντίδραση.

14' ΓΚΟΛ για την Καλλιθέα. Ο Κυνηγόπουλος βρέθηκε στην πλάτη της άμυνας και με πλασέ στην κίνηση ευστόχησε ανοίγοντας το σκορ στο Παγκρήτιο.

12' Κίτρινη κάρτα στον Βουτσά, για φάουλ το οποίο αμφισβητήθηκε.

Δίχως κάτι το αξιοσημείωτο στα πρώτα λεπτά. Πάνω κάτω η μπάλα διαρκώς.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε!

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τζελέπης, Ντουμάνης, Σερβιλάκης, Mico, Κόλα, Πέϊος, Appi (Σαρρής 78'), Βουτσάς, Κωστανάσιος (Θεοδωράκης 90'), Κουτάντος, Πατρινός (Νεράλ 78')

Αναπληρωματικοί: Τσέλιος, Θεοδωράκης, Νεράλ, Αλεξάκης, Κατσούρι, Σαρρής

Καλλιθέα (Λεωνίδας Βόκολος): Στρέζος, Rossi (Demethryus 60'), Κύργιας, Τσιντώνης (Mounier 60') Μπουλούλης (Βογιατζής 88'), Χατζηδίμπας, Βασιλούδης, Santana, Κυνηγόπουλος (Νάτσης 88'), Μανθάτης, Malci (Hasanbegovic 76')

Αναπληρωματικοί: Βοσνιάδης, Ροκάκης, Ρέντζας, Hasanbegovic, Νάτσης, Demethryus, Mounier, Βογιατζής, Ιωάννου

Διαιτητής: Τάσης (Ηπείρου)

Βοηθοί: Λιόντος – Διαμαντής (Ηπείρου)

4ος διαιτητής: Μπούμπας (Ηπείρου)