Ένα πολύ σημαντικό τρίποντο κόντρα σε έναν ανταγωνιστικό αντίπαλο, πανηγύρισε σήμερα η ομάδα μας επικρατώντας με σκορ 2-1 της Κηφισιάς στο Παγκρήτιο. Οι κιτρινόμαυροι βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, αλλά με δύο γκολ του Conraad, το ένα έπειτα από ωραίο δυνατό σουτ (44') και το άλλο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι (53'), κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους αποτέλεσμα, φτάνοντας στην νίκη.

Τέλος παιχνιδιού.

93' Κίτρινη κάρτα στον Καλλέργη.

90' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

86' Σέντρα - σουτ απ' τον Ρέντζη η μπάλα περνάει ψηλά άουτ.

Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά.

85' Διπλή αλλαγή για την Κηφισιά. Ρέντζης και Σμπώκος αντί των Μουστάκη και Παπασάββα.

82' Τελευταία αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Πατρινό να αντικαθιστά τον Μπουτσάκη.

76' Διπλή αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Tetteh και ο Palaszeweski αντικαθιστούν τους Οικονομίδη και Κουιρουκίδη.

71' Απευθείας εκτέλεση φάουλ απ' τον Καραγκούνη ο Τσέλιος μπλοκάρει.

70' Κίτρινη κάρτα στον Μίκο.

Η ομάδα μας ελέγχει το παιχνίδι.

68' Αλλαγή για τον Νίκο Μπαδήμα, με τον Νεραλ να μπαίνει στην θέση του Κοκκίνη.

60' Τρίτη κίνηση απ' τον πάγκο για την ομάδα μας. Ο Κατσούρι αντικαθιστά τον Ποζατζίδη.

55' Πρώτη αλλαγή για την Κηφισιά, με τον Καραγκούνη να αντικαθιστά τον Souza.

Δεύτερο γκολ για τον Conraad και έτσι η ομάδα μας ανατρέπει το εις βάρος της 0-1.

52' ΓΚΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Ο Conraad ανέλαβε την εκτέλεση και με πλασέ στην αριστερή κάθετη γωνία έγραψε το 2-1.

51' Ένας εκ των παραγόντων της Κηφισιάς που βρίσκεται στον πάγκο της ομάδας, αποβλήθηκε απ' τον διαιτητή της αναμέτρησης για διαμαρτυρίες στην φάση του πέναλτι.

50' Πέναλτι για την ομάδα μας. Ο Πέιος ανατράπηκε στην περιοχή με τον κ. Κουκουράκη να δείχνει την άσπρη βούλα.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. Με δύο αλλαγές για την ομάδα μας. Ο Appi και ο Κόλα μπήκαν στην θέση των Σαρρή και Βουτσά.

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Παγκρήτιο.

44' ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Ο Conraad με δυνατό συρτό σουτ λίγα μέτρα έξω απ' την περιοχή, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας.

39' Φάουλ για την ομάδα μας απ' τα δεξιά. Ο Ποζατζίδης ανέλαβε την εκτέλεση και βγάζοντας την σέντρα η μπάλα πέρασε απ' όλους και έφυγε εκτός.

36' Ο Ποζατζίδης σπάει ωραία στον Μπουτσάκη, με τον τελευταίο να σουτάρει δίνοντας ύψος και φάλτσα στέλνοντας την μπάλα λίγα πάνω απ' το δοκάρι.

32' Διαγώνιο σουτ απ' τον Καλλέργη, ο Τσέλιος μπλοκάρει.

29' Έντονες διαμαρτυρίες απ' τους κιτρινόμαυρους για χέρι παίκτη της Κηφισιάς εντός περιοχής που δεν σφυρίχτηκε απ' τον κ. Κουκουράκη.

25' Ο Vaz εκτελεί φάουλ απ' το ύψος της περιοχής η μπάλα φεύγει αρκετά μέτρα πάνω απ' την εστία.

21' Δυνατό σουτ απ' τον Ποζατζίδη μετά από εκτέλεση φάουλ λίγα μέτρα έξω απ' την περιοχή ο τερματοφύλακας μπλοκάρει, δύσκολα.

20' Γέμισμα του Ποζατζίδη στην περιοχή, έπειτα από στατική φάση ο Πέιος παίρνει την κεφαλιά με τον Αναγνωστόπουλο να μπλοκάρει.

14' ΓΚΟΛ για την Κηφισιά. Αδράνεια στην άμυνα της ομάδας μας, ο Κουιρουκίδης παίρνει τις κόντρες και με πλασέ σε κενή εστία καθώς ο Τσέλιος είχε βγει για να μπλοκάρει, ανοίγει το σκορ.

12' Απευθείας εκτέλεση φάουλ απ' τον Alvares στο ύψος της περιοχής η μπάλα ψηλά άουτ.

10' Ο Souza ξεπερνάει τα μαρκαρίσματα και μπαίνει επικίνδυνα στην περιοχή, με το πλασέ του να εξουδετερώνεται απ' τον Mico που ακολουθούσε την φάση.

4' Ο Σαρρής προσπαθεί να προωθήσει την μπάλα στα αντίπαλα καρέ, με τον Αναγνωστόπουλο να μπλοκάρει την μπαλιά του.

To παιχνίδι ξεκίνησε!

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος, Ντουμάνης, Σερβιλάκης, Σαρρής (Κόλα 46'), Μίκο, Πέϊος, Μπουτσάκης (Πατρινός 82'), Βουτσάς (Appi 46'), Κοκκίνης (Νεραλ 68'), Ποζατζίδης (Κατσούρι 60'), Conraad

Αναπληρωματικοί: Τζελέπης, Κατσούρι, Κόλα, Appi, Neral, Κουτάντος, Hossam, Κωστανάσιος, Πατρινός

Κηφισιά (Δημήτρης Ελευθεροπούλος): Αναγνωστόπουλος, Μουστάκης, Joseph, Αρτυματάς, Γκότοβος, Παπάσαββας, Οικονομίδης, Καλλέργης, Κουικουρκίδης, Vaz, Felipe

Αναπληρωματικοί: Μιχελής, Σωτηράκος, Σμπώκος, Μκρτσιαν, Ρέντζης, Tetteh, Neves, Maciez, Καραγκούνης

Διαιτητής: Κουκουράκης (Χανίων)

Βοηθοί: Πάγκαλος (Λασιθίου) – Νταβέλας (Μακεδονίας)
4ος διαιτητής: Ψυχούλας (Βοιωτίας)