Με γκολ στα τελευταία λεπτά η ομάδα μας κατάφερε να πάρει μια μεγάλη νίκη απέναντι στην Ξάνθη (2-1), κάτι που σήμανε και το τρίτο συνεχόμενο νικηφόρο αποτέλεσμα σην φετινή περίοδο. Ο Conraad με ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ με την Ξάνθη να ισοφαρίζει στις αρχές της επανάληψης. Ωστόσο ο Μπουρσέλης στο 87' με εξαιρετικό σουτ έξω απ' την περιοχή έγραψε το τελικό 2-1 σε ένα ματς όπου η ομάδα μας παρουσιάστηκε ανώτερη απ' τους φιλοξενούμενους στο μεγαλύτερο μέρος, δημιουργώντας καλές στιγμές και παίζοντας ποιοτικό ποδόσφαιρο.

Τέλος αγώνα.

92' Πανέμορφη ενέργεια απ' τον Κοκκίνη όπου περνώντας δύο αντιπάλους έφτασε στο ύψος της περιοχής και με σουτ έστειλε την μπάλα άουτ.

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

88' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας!!!! Ο Μπουρσέλης με προσωπική ενέργεια έφτασε στο ύψος της περιοχής και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Izzo γράφοντας το 2-1! Ξέφρενοι πανηγυρισμοί στο Παγκρήτιο.

85' Αλλαγή στην αλλαγή για την Ξάνθη με τον Δημούτσο να βγαίνει απ' το ματς δίνοντας την θέση του στον Wolters.

84' Όμορφη ενέργεια απ' τον Κοκκίνη, γύρισμα στην περιοχή όπου η μπάλα απομακρύνεται, φτάνει στον Τσέλιο ο οποίος κοντρολάρει αλλά το σουτ του δεν είναι τόσο δυνατό ώστε να απειλήσει.

82' Εκτέλεση φάουλ απ' τον Μπουρσέλη, με γέμισμα στην περιοχή όπου εκεί ο Πέϊος πήρε την κεφαλιά πάσα με τους αμυντικούς να απομακρύνουν σε κόρνερ.

76' Αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Κοκκίνη να περνάει στο παιχνίδι αντί του Appi. Παράλληλα και η Ξάνθη προχώρησε σε αλλαγή με τον Καπνίδη να αφήνει την θέση του στον Παπάζογλου.

70' Επικίνδυνο γύρισμα του Kevin ο Καπνίδης με πλασέ στέλνει την μπάλα στην αγκαλιά του Κατσιμήτρου που μπλοκάρει.

65' Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας, με τον Appi να μπαίνει στην περιοχή να γυρίζει με καλές προϋποθέσεις την μπάλα για τον Μανουσάκη τον οποίο προλαβαίνει ο αντίπαλος που διώχνει σε πλάγιο.

63' Αλλαγές για την Ξάνθη. Μυστακίδης και Δημούτσος αντί των Tesjia και Ντίνα. Επίσης ο Γιάννης Ταουσιάνης προχρησε σε ακόμη μια κίνηση για σήμερα ρίχνοντας στο ματς τον Πατρινό αντί του Κωστανάσιου.

61' Λάθος στην άμυνα της Ξάνθης, η μπάλα βρίσκει στον Μανουσάκη όπου και καταλήγει στην περιοχή όπου εκεί ο Κωστανάσιος δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί την ευκαιρία με τον Izzo να μπλοκάρει.

55' Δύο αλλαγές για την ομάδα μας, με τον Τσέλιο και τον Σερβιλάκη να ρίχνονται στο ματς αντί των Μπουτσάκη και Ποζατζίδη.

50' ΓΚΟΛ για την Ξάνθη. Ο Μαζουλουξής ανατρέπει τον Brillante εντός της περιοχής με τον κ. Ματσούκα να δείχνει την άσπρη βούλα. Ο Τάτος ανέλαβε την εκτέλεση με τον Κατσιμήτρο να πέφτει σωστά και να βρίσκει την μπάλα η οποία βρήκε και στο δοκάρι αλλά στην επαναφορά ο Τάτος με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

48' Κίτρινη κάρτα στον Jurman.

47' Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας, με τον Μανουσάκη να περνάει δύο αντιπάλους αλλά το πλασέ του να περνάει λίγο άουτ.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε.

Αλλαγές πριν την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Ο Conraad αποχωρεί απ' το παιχνίδι δίνοντας την θέση του στον Μπουρσέλη ενώ απ' την άλλη ο Σιατραβάνης μπαίνει στο ματς αντί του Schroijen.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με την ομάδα μας να προηγείται με το γκολ του Conraad.

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

45' Μεγάλη ευκαιρία με τον Appi να μπαίνει στην περιοχή αλλά το πλασέ του βρίσκει στα σώματα και καταλήγει κόρνερ.

44' Εκτέλεση φάουλ απ' τον Neral η μπάλα πάει στον τερματοφύλακα της Ξάνθης όπου απομακρύνει με δυσκολία.

39' Ο Καπνίδης μέσα απ' την περιοχή, σηκώνει την μπάλα με στόχο τον Schroijen όπου με γυριστό σουτ στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

35' Σέντρα από τον Schroijen κεφαλιά από τον Τάτο η μπάλα περνάει λίγο δίπλα απ' το δεξί κάθετο δοκάρι του Κατσιμήτρου.

35' Κίτρινη κάρτα στον Neral.

28' Σουτ του Μανουσάκη η μπάλα στα χέρια του Izzo.

26' Σέντρα του Στάθη κεφαλιά του Καπνίδη η μπάλα στην αγκαλιά του Κατσιμήτρου.

21' Συρτό σουτ του Μπουτσάκη η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Izzo.

19' ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Ο Πέϊος με κάθετη βρήκε τον Conraad μέσα στην περιοχή όπου με εξαιρετικό πλασέ έγραψε το 1-0.

15' Ο Μανουσάκης βρέθηκε στην αντίπαλη περιοχή γύρισε στον Κωστανάσιο όπου δεν κατάφερε να κοντρολάρει.

9' Γύρισμα του Schroijen στον Καπνιδη με τον τελευταίο να αστοχεί απ' το ύψος του πέναλτι, στέλνοντας την μπάλα ψηλά άουτ.

2' Δυνατό σουτ του Schroijen η μπάλα φεύγει ψηλά πάνω απ' τα δοκάρια του Κατσιμήτρου.