Ο Εργοτέλης δεν τα κατάφερε απέναντι στον Λεβαδειακό καθώς οι φιλοξενούμενοι με γκολ στα τελευταία λεπτά, πήραν την νίκη. Η ομάδα μας αν και καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα δεν βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα παρόλο που είχε αρκετές καλές στιγμές για να το πραγματοποιήσει.

Το φιλμ του παιχνιδιού

Τέλος αγώνα.

91' Τεράστια ευκαιρία για την ομάδα μας! Ο Μανουσάκης με πλασέ απ' τη μικρή περιοχή αναγκάζει τον Γκέκα σε μια πολύ δύσκολη επέμβαση και στην επαναφορά ο Conraad δεν κατάφερε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

88' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό με τον Θεοχάρη να μπαίνει στο ματς αντί του Polleto.

81' Σέντρα του Ποζατζίδη απ' τα δεξιά ο Appi με προβολή στέλνει την μπάλα άουτ.

79' ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό. Ο Polleto, με σουτ απ' το ύψος της μικρής περιοχής στέλνει την μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ.

78' Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, με τον Polleto να πλασάρει απέναντι απ' τον Κατσιμήτρο με τον τελευταίο να αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

75' Δύο τελευταίες αλλαγές από τον Γιάννη Ταουσιάνη, με τον Αλεξάκη και τον Ποζατζίδη να μπαίνουν στο ματς αντί του Μπουτσάκη και του Σερβιλάκη.

72' Κεφαλιά του Καραχάλιου η μπάλα περνάει πάνω απ' τα δοκάρια.

Υποτονικός ο ρυθμός στο παιχνίδι.

67' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό με τον Nnomo να βγαίνει και την θέση του να παίρνει ο Τζιώρας.

60' Τρίτη αλλαγή για την ομάδα μας με τον Appi να περνάει στο ματς αντί του Πέϊου. Παράλληλα αλλαγή πραγματοποιεί και ο Σωτήρης Αντωνίου ρίχνοντας στο ματς τον Νίκα στην θέση του Kone.

55' Δύο αλλαγές για την ομάδα μας με τον Bote και τον Conraad να μπαίνουν στο ματς αντί των Κωστανάσιο και Kwateng.

50' Κεφαλιά από τον Perdomo η μπάλα πάνω από την εστία του Κατσιμήτρου μετά από σέντρα του Nnomo.

Πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό στο ημίχρονο με τον Συμελίδη να μπαίνει στο ματς αντί του Μαρίνου.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

44' Γύρισμα του Nnomo απ' τα δεξιά, δυνατό σουτ του Νίλι ο Κατσιμήτρος κάνει μια μεγάλη επέμβαση αποκρούοντας σε κόρνερ.

41' Ωραία προσπάθεια απ' τον Κατσούρι, με σέντρα που περνάει ελάχιστα δίπλα απ' το κεφάλι του Μανουσάκη και απομακρύνεται εν συνεχεία.

35' Κόρνερ απ' τον Σερβιλάκη, απομακρύνουν οι αντιπαλοι αμυντικοί.

26' Γέμισμα του Mejia από εκτέλεση φάουλ, στην περιοχή η μπάλα περνάει απευθείας άουτ.

Παιχνίδι κέντρου από τις δύο ομάδες, χωρίς κάτι το αξιόλογο τα τελευταία λεπτά.

Ο Εργοτέλης δείχνει να υπερέχει στον αγωνιστικό χώρο.

11' Απευθείας εκτέλεση φάουλ απ' τον Μπουτσάκη απ' τα δεξιά, η μπάλα βρίσκει σε σώματα αμυντικών και απομακρύνεται με τον Kwateng στην επαναφορά να στέλνει την μπάλα άουτ με δυνατό σουτ.

6' Μεγάλη στιγμή για την ομάδα μας! Ο Kwateng έχοντας πλάτη στην εστία, κάνει ένα γυριστό σουτ με τον Γκέκα να αποκρούει με δυσκολία.