19Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ SUPER LEAGUE 2

Η ομάδα μας, δεν απέδωσε τα μέγιστα στο σημερινό παιχνίδι κόντρα στον Λεβαδειακό, με τους φιλοξενούμενους να καταφέρνουν με τρία γκολ απ' το 70ο λεπτό και μετά, να πάρουν το τρίποντο. Το μόνο που κατάφερε, η ομάδα μας ήταν να μειώσει σε 1-3 πετυχαίνοντας στο φινάλε το γκολ της τιμής με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι απ' τον Ροβίθη.

Τέλος παιχνιδιού.

95' ΓΚΟΛ με τον Ροβίθη να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

94' Ο Τσέλιος κέρδισε πέναλτι!

93' Κεφαλιά του Μαζουλουξή, μπλοκάρει ο Bajic.

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

90' ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό. Ο Βήχος με δυνατό συρτό σουτ έξω απ' την περιοχή στέλνει την μπάλα στην αριστερή κάθετη γωνία του Καλογεράκη.

89' Μακρινό σουτ του Efford η μπάλα άουτ.

88' Τελευταία αλλαγή για τον Λεβαδειακό, με τον Παντελιάδη να περνάει στην θέση του Συμελίδη.

87' Ωραίο σουτ του Τσέλιου έξω απ' την περιοχή που αναγκάζει τον Bajic να κάνει μια δύσκολη επέμβαση.

85' Δεύτερη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, με τον Κοζορώνη να περνάει στο ματς αντί του Μπαστιάνου.

84' ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό. Ο Νίκας με κεφαλιά μέσα απ' την περιοχή γράφει το 0-2.

82' Επικίνδυνο γύρισμα του Μπούση, η μπάλα απομακρύνεται.

75' Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, με τον Νίκα να μπαίνει στο ματς αντί του Polleto.

74' Τελευταία αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Μπουτσάκη να δίνει την θέση του στον Μπουρσέλη.

73' Πλασέ του Atef έπειτα από κόρνερ του Μπουτσάκη, η μπάλα άουτ.

Ψυχρολουσία στο Παγκρήτιο. Η ομάδα μας πρέπει να βγάλει επειγόντως αντίδραση.

70'  ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό. Ο Mejia με δυνατό σουτ έξω απ' την περιοχή στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στα δίχτυα.

66' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βήχου, πέφτει και αποκρούει ο Καλογεράκης χωρίς να μπλοκάρει με τον Μπούση να απομακρύνει πιο μακριά.

64' Μακρινό δυνατό σουτ του Kone η μπάλα άουτ.

63' Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Κοιλιάρας χτύπησε σε προηγούμενη φάση και μη μπορώντας να συνεχίσει θα δώσει την θέση του στον Μπούση.

61' Πρώτη αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Barata βγαίνει απ' το παιχνίδι και την θέση του παίρνει ο Atef.

50' Ωραία κίνηση απ' τον Προβυδάκη, μπήκε στην περιοχή πλάσαρε με τον Bajic να μπλοκάρει.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

45' Ο Ροβίθης βγαίνει τετ α τετ με τον Bajic πλασάρει με τον τελευταίο να αποκρούει. Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας στο φινάλε του ημιχρόνου.

43' Σουτ του Μπουτσάκη η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

38' Κίτρινη κάρτα στον Μπουτσάκη για φάουλ. Τα σκληρά μαρκαρίσματα και φάουλ πέφτουν βροχή σε αυτό το πρώτο μέρος.

34' Κίτρινη κάρτα στον Polleto για σκληρό μαρκάρισμα στον Προβυδάκη. Υπάρχει αρκετή ένταση στο ματς.

32' Κίτρινη κάρτα στον Πέϊο, για μαρκάρισμα.

20' Κεφαλιά του Μύγα η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

14' Κίτρινη κάρτα στον Συμελίδη.

7' Ωραίο σουτ του Προβυδάκη μέσα απ' την περιοχή, η μπάλα σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι! Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας.

5' Σουτ του Μάντζιου μπλοκάρει ο Καλογεράκης.

2' Ο Barata με μέτωπο προς την εστία έκανε μια ωραία προσπάθεια, ταλαιπωρώντας για λίγο την άμυνα με συνεχής τρίπλες αλλά εν τέλει η μπάλα χάθηκε. Πρώτη υποψία φάσης στο Παγκρήτιο.