Με το αριστερό ξεκίνησε, η ομάδα μας την νέα χρονιά καθώς ηττήθηκε με σκορ 1-3 από τον ΟΦ Ιεράπετρας σε παιχνίδι που διεξήχθη στο Παγκρήτιο, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Οι κιτρινόμαυροι έδειξαν φανερά επηρεασμένοι απ' τα πολλά κρούσματα των προηγούμενων ημερών ενώ αξίζει να σημειώσουμε ότι αρκετοί ήταν οι παίκτες που αγωνίστηκαν με μια ή χωρίς προπόνηση γεγονός που ''βγήκε'' στον αγωνιστικό χώρο.

Τελευταίο σφύριγμα στο Παγκρήτιο.

90+ Αλλαγή για τον ΟΦΙ, με τον Κοντοέ να μπαίνει στην θέση του Μεσιδόρο.

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

89’ Ο Κωστανάσιος με προβολή απ’ τα αριστερά στέλνει την μπάλα παράλληλα πάνω απ’ την εστία.

87’ Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΙ, με τον Ψάνη να αντικαθιστά τον Necul.

84’ Πρώτη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους με τον Blanco να μπαίνει στο ματς αντί του Andereggen.

83’ Σουτ απ’ τον Vouho απ’ το ύψος της περιοχής η μπάλα φεύγει ψηλά αουτ.

82’ Τελευταία αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Hossam να αντικαθιστά τον Κοκκίνη.

76’ Κεφαλιά απ’ τον Bahr έπειτα από σέντρα του Κοκκίνη η μπάλα περνάει δίπλα απ’ το δεξί κάθετο δοκάρι του Καραγκιόζη.

70’ Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Πατρινός και ο Βουτσάς μπαίνουν στο ματς αντί των Μπουρσελη και Appi.

69’ Μακρινό δυνατό σουτ απ’ τον Κοκκίνη η μπάλα περνάει πάνω απ’ την αντίπαλη εστία.

64’ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΙ. Ο Αντερέγκεν βρέθηκε μέσα στην περιοχή απ’ τα αριστερά έκανε το πλασέ περνώντας την μπάλα κάτω απ’ τα πόδια του Τζελέπη κάνοντας στο 1-3.

62’ Ο Σαρρής μετά από χτύπημα σε προηγούμενη φάση δείχνει να μην μπορεί να συνεχίσει, με τον Νίκο Μπαδήμα να τον αντικαθιστά άμεσα με τον Νεραλ.

47’ Κόρνερ με τον Σερβιλάκη να στέλνει την μπάλα στην καρδιά της άμυνας και τον Καραγκιόζη να απομακρύνει με δυσκολία.

46’ Πρώτη κίνηση στο ημίχρονο από τον πάγκο της ομάδας μας. Ο Σαρρής θα μπει στο ματς αντί του Κατσούρι.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Παγκρήτιο.

45’ Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

43’ Ο Κωστανάσιος κατεβάζει ωραία την μπάλα στην περιοχή, σουτάρει με δύναμη πάνω στην κίνηση αναγκάζοντας τον Καραγκιόζη να μπλοκάρει με δυσκολία την μπάλα.

40’ Δυνατό σουτ απ’ τον Di Lorenzo έξω απ’ την περιοχή η μπάλα φεύγει πάνω απ’ τα δοκάρια του Τζελέπη.

36’ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΙ. Ο Vouho εκμεταλλεύεται μια σύγχυση στην άμυνα της ομάδας μας έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και με γυριστό σουτ απ’ το ύψος του πέναλτι στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

Η ομάδα μας πιέζει ψηλά για να δημιουργήσει ευκαιρίες.

29’ Σέντρα απ’ τον Necul κεφαλιά απ’ τον Di Lorenzo, η μπάλα περνάει άουτ.

23’ Σέντρα απ’ τον Necul ο Κόλα απομακρύνει σε κόρνερ. Στην συνέχεια ο Andereggen με κεφαλιά στέλνει την μπάλα δίπλα απ’ το αριστερό κάθετο δοκάρι του Τζελέπη.

15’ Σέντρα σουτ απ’ τον Κατσούρι ο Καταγκιόζης μπλοκάρει.

11’ Κίτρινη κάρτα στον Necul.

7’ ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Ο Κωστανάσιος με κοντινό πλασέ απ’ το ύψος του πέναλτι ισοφαρίζει μετά από πλασέ του Κοκκίνη και ασταθή απόκρουση του Καραγκιόζη.

2’ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΙ. Ο Andereggen με κεφαλιά ανοίγει το σκορ στο Παγκρήτιο μετά από σέντρα στην καρδιά της άμυνας.

Το παιχνίδι ξεκίνησε!

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τζελέπης, Σερβιλάκης, Κατσούρι (Σαρρής 46’, Νεραλ 66’ Λ.τρ) Mico, Κόλα, Πέϊος, Appi (Βουτσάς 70’) Μπουρσέλης (Πατρινός 70’) Κωστανάσιος, Κοκκίνης (Hossam 84'), Bahr

Αναπληρωματικοί: Ψιμόπουλος, Πατρινός, Σαρρής, Θεοδωράκης, Neral, Hossam, Ποζατζίδης, Βουτσάς, Μπουτσάκης

ΟΦΙ (Στάϊκος Βεργέτης): Καραγκιόζης, Καρδάρης, Χιντζίδης, Di Lorenzo, Toribio, Messidoro (Κοντοές 90'), Λεμονής, Benitez, Necul (Ψάνης 87'), Andereggen (Blanco 84') Vouho

Αναπληρωματικοί: Blanco, Ψάνης, Γκεγκόλλι, Ζήσης, Κοντοές

Διαιτητής: Μπακογιάννης (Αθηνών)

Βοηθοί: Αϊνάλης (Μακεδονίας) , Δίπλαρης (Καρδίτσας)

4ος: Κουκουράκης (Χανίων)