Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα μας, έπειτα από μια μεγάλη ανατροπή απέναντι στην Παναχαϊκή. Ο Εργοτέλης είχε βρεθεί πίσω στο σκορ από νωρίς, αλλά με δύο γκολ στο 81' απ' τον Kwateng και ένα απ' τον Καπνίδη στο 83' κατάφερε να πανηγυρίσει αυτό το μεγάλο τρίποντο.

Τέλος στο Παγκρήτιο.

Δύο αλλαγές και δύο γκολ για την ομάδα μας. Ο Νίκκι Παπαβασιλείου φαίνεται να έχει μεγάλη ρέντα σήμερα με τις επιλογές του.

83' ΓΚΟΟΟΛ για την ομάδα. Ο Καπνίδης με σουτ μέσα απ' την περιοχή, έστειλε τη μπάλα στην πάνω δεξιά γωνία της εστίας του Καπουτάγλη και  γύρισε το παιχνίδι.

81' ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας. Ο Kwateng με γυριστό σουτ μέσα απ' την περιοχή σκόραρε και ισοφάρισε δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.

Υπάρχει μεγάλη ένταση τόσο στις κερκίδες όσο και στο αγωνιστικό χώρο, με τους παίχτες και τον κόσμο του Εργοτέλη να διαμαρτύρονται συνεχώς για καθυστερήσεις που γίνονται απ' αυτούς της Παναχαϊκής.

72' Φάουλ του Κοζορώνη, γυριστή κεφαλιά, του Οικονόμου απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Παναχαϊκής.

68' Ο Ελευθεριάδης εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Γιακούμπου, βγήκε σε θέση τετ α τετ όμως ο Κατσιμητρος ήταν εκεί.

Ο Εργοτέλης έχει ανέβει πολύ στα τελευταια λεπτά, προσπαθεί να πιέσει ώστε να φτάσει στα καρέ των φιλοξενούμενων.

62' Σουτ του Φουρλάνου έξω απ' τη περιοχή απέκρουσε ο Κατσιμητρος.

55' Αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Μπουτσάκη να περνάει στην θέση του Κατσούρι.

53' Μεγάλη στιγμή με τον Έφορντ να πιάνει την κεφαλιά έπειτα από κόρνερ του Κοζορώνη, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο έξω.

52' Φάουλ του Κοζορώνη κεφαλιά προς τα πίσω του Μπάτζιου , απέκρουσε ο Καπουτάγλης.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στο Παγκρήτιο.

Ημίχρονο στο Παγκρήτιο με την Παναχαϊκή να προηγείται 0-1 απ' τα πρώτα δευτερόλεπτα από γκολ του Ελευρεριάδη.

45' Πλασέ του Γιακούμπου μέσα απ' την περιοχή, ο Καπουτάγλης μπλοκάρει.

42' Ο Τσέλιος έκανε ένα καλό συρτό σουτ έξω απ' τη περιοχή, η μπάλα λίγο έξω.

Ο Εργοτέλης έχει ανεβάσει ρυθμό πιέζει τον αντίπαλο  και προσπαθεί να φτάσει στην ισοφάριση

39' Πολύ καλή στιγμή για την ομάδα μας. Ο Έφορντ μπήκε στην περιοχή, επικίνδυνα απ' τα δεξιά όμως το γύρισμα του δεν βρήκε ανταπόκριση με τους αμυντικούς να απομακρύνουν προ του Ιατρούδη

32' Στην αμέσως επόμενη φάση ο Ελευθεριάδης από θέση τετ α τετ πλάσαρε αλλά έστειλε τη μπάλα ψηλά.

31' Σουτ απο τον Αργυρόπουλο η μπάλα να περνάει εκτός αγωνιστικού χώρου

O Εργοτέλης προσπαθεί να δημιουργήσει να βγει μπροστά  και να απειλήσει, την αντίπαλη εστία

16' Επικίνδυνη στιγμή για τους φιλοξενούμενους με τον Μωραϊτη, πέφτοντας να σουτάρει αλλά ο Κατσιμήτρος  μπλόκαρε.

12' Σουτ του Τσέλιου έξω απ' την περιοχή μπλόκαρε σταθερά ο Καπουτάγλης.

Η άμυνα του Εργοτέλη αδράνησε και δέχτηκε το γκολ πολύ νωρίς αλλά μέχρι στιγμής φαίνεται να αρχίζει να βρίσκει τα πατήματα της.

1' Γκολ για την Παναχαϊκή με τον Ελευθεριάδη να παίρνει την κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Αργυρόπουλου.

Ξεκίνησε η αναμέτρηση.

Οι καιρικές συνθήκες να είναι ιδανικές για να πραγματοποιηθεί ένας καλός αγώνας.

Δεν είναι πολύς ο κόσμος μέχρι στιγμής στο Παγκρήτιο.

Λίγα λεπτά πριν την έναρξη της αναμέτρησης οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας αλλά και της Παναχαϊκής βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο και πραγματοποιούν το καθιερωμένο ζέσταμα.

Διαιτητής της σημερινής αναμέτρησης είναι ο Μαλούτας Δημήτρης  από την Ημαθίας. Βοηθοί του οι Παπαδάκης Θανάσης (Ημαθίας) και Παράσιου Στέφανος (Ημαθίας). Τέταρτος ο Δραγάτης Αλέξανδρος (Ανατολικής Αττικής)

Οι συνθέσεις:

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκκι Παπαβασιλείου): Κατσιμήτρος, Κοζορώνης (Kwateng 70'), Yakubu, Οικονόμου(Καπνίδης 80')  Μπάτζιος, Μπουρσέλης, Bruce, Τσέλιος, Kacurri (55' Μπουτσάκης), Ιατρούδης, Efford

Αναπληρωματικοί: Καλογεράκης, Βουτσάς, Μπουτσάκης, Καπνίδης, Kwateng, Χατζηδίμπας, Μαζουλουξής

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Καπουταγλης, Πολίμος, Σταμόπουλος, Πλέγας, Αργυρόπουλος (Call 82'), Ελευθεριάδης, Λουμπαρδέας, Μυστακόπουλος (Φουρλάνος 52'), Κυνηγόπουλος, Μωραϊτης, Τσελεπίδης

Αναπληρωματικοί: Σούλης, Σωτηράκος, Μαυρίας, Φουρλάνος, Call Isra, Μπαστάκος, Πολυχρόνης