Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Εργοτέλης με 1-0 απέναντι στην Παναχαϊκή, ένα τρίποντο που ανεβάζει την ομάδα μας στην 1η θέση της βαθμολογίας! Σκόρερ χρίστηκε ο Αντώνης Μπουρσέλης όπου με ενα υπέροχο γκολ στο 70' χάρισε την σπουδαία αυτή νίκη στον Εργοτέλη όπου με βάση την γενική του εικόνα σήμερα την άξιζε.

Τέλος αγώνα. Η ομάδα μας με ακόμη μια νίκη βρίσκεται στην πρώτη θέση.

90' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

88' Επικίνδυνο γυριστό σουτ του Cerutti η μπάλα βρίσκει στα σώματα και απομακρύνεται.

84' Αλλαγή για την ομάδα μας! Βγαίνει ο Appi και την θέση του παίρνει ο Πατρινός.

83' Διπλή αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Μπαίνουν το ματς οι Μασούρας και Παπαδόπουλος αντί των Μουστακόπουλο και Πάνο.

77' Εκτέλεση φάουλ από τον Μπουρσέλη με γέμισμα στην περιοχή, ο Μαζουλουξής πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

70' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Απίστευτη ενέργεια από τον Αντώνη Μπουρσέλη πέρασε με φοβερές τρίπλες δύο αμυντικούς και με εξαιρετικό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα!

66' Δύο αλλαγές για την Παναχαϊκή. Κόκα και Cerutti στο παιχνίδι αντί των Batrovic και Larea.

65' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη! Ο Μπουρσέλης έβγαλε τη σέντρα απ' τα αριστερά ο Μανουσάκης πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.

63' Δύο αλλαγές για την ομάδα μας! Μπουρσέλης και Μπουτσάκης στο ματς αντί των Κωστανάσιο και Τσέλιος στο ματς.

57' Εκτέλεση κόρνερ από τον Τσέλιο, βάζει την προβολή ο Μαζουλουξής με την μπάλα να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

56' Δεύτερη αλλαγή για την ομάδα μας. Σερβιλάκης μπαίνει αντί του Ποζατζίδη.

50' Γέμισμα του Ποζατζίδη από φάουλ αρκετά μέτρα έξω απ' την περιοχή, η μπάλα απομακρύνεται σε κόρνερ απ' τους αμυντικούς.

Πρώτη αλλαγή για την ομάδα μας στο ημίχρονο, με τον Conraad να βγαίνει απ' το ματς και τον Κοκκίνη να περνάει στη θέση του.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Παγκρήτιο.

45' Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

37' Δυνατό σουτ απ' τον Appi η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ. Στην επαναφορά ο Εργοτέλης χάνει μεγάλη ευκαιρία με τον Ποζατζίδη να εκτελεί να βρίσκει τον Μανουσάκη όπου με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι.

33' Δυνατό γυριστό σουτ του Γιούση, απ' το ύψος του πέναλτι ο Κατσιμήτρος κάνει μια σπουδαία επέμβαση και μπλοκάρει την μπάλα.

31' Επικίνδυνο γύρισμα απ' τον Γιούση στην περιοχή, η μπάλα περνάει απευθείας εκτός αγωνιστικού χώρου.

24' Μακρινό δυνατό σουτ του Αραβίδη ο Κατσιμήτρος βρίσκεται σε ετοιμότητα και μπλοκάρει.

12' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη! Υπέροχο γύρισμα του Μανουσάκη στον Τσέλιο, ο οποίος με πλασέ απ' το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα πάνω στον Κολοβούρη, ο οποίος απέκρουσε με δυσκολία.

8' Γύρισμα του Γιούση στη περιοχή, ο Κατσιμήτρος μπλοκάρει.

5' Πρώτη καλή στιγμή για την ομάδα μας! Ο Μανουσάκης από αριστερά σούταρε δυνατά με την μπάλα να πηγαίνει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων, του Κολοβούρη.