Με δύο γρήγορα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα μας κατάφερε να πάρει ακόμη μια νίκη αυτή τη φορά κόντρα στην Παναχαϊκή. Οι σκόρερς ήταν ο Ροβίθης και ο Kwateng ενώ για τους φιλοξενούμενους μείωσε ο Μωραΐτης λίγο πριν την ανάπαυλα.

Τέλος αγώνα.

92' Ο Τσέλιος βγάζει κάθετα τον Efford που μπαίνει στην περιοχή απ' τα δεξιά, με το πλασέ του να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτυών. Μεγάλη ευκαιρία να κλειδώσει την νίκη.

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

88' Αψιμαχίες μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων στον χώρο του κέντρου, με τους ψυχραιμότερους να παρεμβαίνουν και να ηρεμούν την κατάσταση. Ο κ. Θεοδωρόπουλος μοίρασε κίτρινες κάρτες, στον Προβυδάκη, τον Πέιο και τον Παπατόλιο απ' την Παναχαϊκή.

86' Σέντρα του Σταθόπουλου, πετάγεται ο Προβυδάκης στην πορεία της μπάλας και με δυνατό σουτ αναγκάζει τον Σούλη να κάνει μια δύσκολη απόκρουση.

82' Δεύτερη αλλαγή για τους Πατρινούς, με τον Λινάρδο να αντικαθιστά τον Μαυριά.

79' Πλασέ του Μαυρία αποκρούει ο Κατσιμήτρος, η μπάλα παίρνει ύψος, χτυπάει στο δοκάρι και καταλήγει έξω.

78' Τρίτη αλλαγή για την ομάδα μας με τον Μπουρσέλη να δίνει την θέση του στον Μπουτσάκη.

76' Δοκάρι για τον Εργοτέλη! Σέντρα του Προβυδάκη, για το κεφάλι του Ροβίθη, με τον τελευταίο να στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

74' Πρώτη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, με τον Κυνηγόπουλο να δίνει την θέση του στον Μασούρα.

70' Σουτ του Τσέλιου από μακρινή απόσταση, η μπάλα περνάει εκτός.

66' Δύο μαζεμένες αλλαγές από τον Γιάννη Ταουσιάνη. Ο Σταθόπουλος περνάει στο ματς αντί του Kwateng και ο Τσέλιος στην θέση του Γροντή.

59' Σουτ στην κίνηση απ' τον Μαυρία η μπάλα περνάει εκτός.

48' Σουτ του Μωραΐτη η μπάλα κοντράρει και φεύγει λίγα μέτρα πάνω απ' την εστία.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Παγκρήτιο. Η ομάδα μας προηγείται με 2-1.

42' ΓΚΟΛ για την Παναχαϊκή. Ο Μωραΐτης με πλασέ εντός της περιοχής μειώνει για τους φιλοξενούμενους.

39' Νέο σουτ του Μαυρία η μπάλα περνάει λίγο έξω απ' το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κατσιμήτρου.

38' Σουτ του Μαυρία απ' το ύψος του πέναλτι η μπάλα περνάει έξω.

Αυτό ήταν το 6ο γκολ του Kwateng με την φανέλα του Εργοτέλη. Τα τρία απ' τα έξι τα έχει πετύχει κόντρα στην Παναχαϊκή.

28' ΓΚΟΟΟΟΛ και 2-0 για την ομάδα μας!! Ο Μπουρσέλης έβγαλε μια υπέροχη κάθετη μπαλιά στον Efford,  με τον Αμερικανό να μπαίνει απ' τα δεξιά στην περιοχή με πολύ καλές προϋποθέσεις, σήκωσε κεφάλι είδε τον επερχόμενο Kwateng ο οποίος μπήκε κυριολεκτικά με την μπάλα στα δίχτυα.

22' Πονηρή συρτή σέντρα του Efford απ' τα δεξιά, ο Παταπής παραλίγο να βάλει αυτογκόλ με τον τερματοφύλακα της Παναχαϊκής να αντιδράει σωστά.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Ροβίθης, έχει γκολ ή ασίστ στα πέντε τελευταία παιχνίδια του πρωταθλήματος, αν και έχει ξεκινήσει βασικός στα δύο απ' τα πέντε.

Κατά τη διάρκεια των πανηγυρισμών, οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας κατευθύνθηκαν προς τον πάγκο όπου σήκωσαν την φανέλα του Barata που απουσιάζει σήμερα. Ο λόγος της συγκεκριμένης κίνησης είναι ότι ο Barata σήμερα έχασε τον πατέρα του γι' αυτό και έφυγε για την πατρίδα του.

17' ΓΚΟΟΟΛ για την ομάδα μας!! Κάθετη μπαλιά του Γροντή στον Ροβίθη, ο οποίος βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και από θέση τετ α τετ, πλασάρει σωστά γράφοντας το 1-0.

11' Μεγάλη ευκαιρία για γκολ! Μπαλιά του Ροβίθη στον Kwateng, που μπαίνει απ' τα δεξιά στην περιοχή με το πλασέ του να εξουδετερώνεται απ' τον Παταπή, ο οποίος έπεσε στην πορεία της μπάλας.

Δίχως κάτι το ιδιαίτερο στα πρώτα δέκα λεπτά.

Το παιχνίδι ξεκίνησε!

Οι δύο ομάδες βρίσκονται στα αποδυτήρια και σε πολύ λίγο θα εισέλθουν στον αγωνιστικό χώρο προκειμένου να ξεκινήσει ο αγώνας.

Διαιτητής: Θεοδωρόπουλος Νικόλαος (Φλώρινας)

Βοηθοί: Λέλλιος Αθανάσιος (Πέλλας) - Χριστοδούλου Γιώργος (Ημαθίας), 4ος Διαιτητής: Κολυτάς Σπυρίδων (Λασιθίου)

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Προβυδάκης, Μπούσης, Μπάτζιος, Πέιος, Bruce, Γροντής (Τσέλιος 68'), Μπουρσέλης (Μπουτσάκης 78'), Kwateng (Σταθόπουλος 66'), Efford, Ροβίθης

Αναπληρωματικοί: Καλογεράκης, Μπουτσάκης, Dominik. Τσέλιος, Bote, Σταθόπουλος, Μανουσάκης

Παναχαϊκή (Σπύρος Μπαξεβάνος): Σούλης, Πολίμος, Σταμόπουλος, Παταπής, Μαυρίας (Λινάρδος 82'), Ιντζόγλου, Coll, Παπατόλιος, Κυνηγόπουλος (Μασούρας 74'), Μωραϊτης, Τσελεπίδης

Αναπληρωματικοί: Καπουτάγλης, Ρουγκάλας, Πατρώνης, Αντωνακόπουλος, Μουστακόπουλος, Λινάρδος, Μασούρας