Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2, ο Εργοτέλης γνώρισε την ήττα με 1-2 απ' τον Πλατανιά στο Παγκρήτιο Στάδιο. Αν και η ομάδα μας είχε καλό ρυθμό και τις ευκαιρίες με το μέρος της στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού, ο Πλατανιάς κατάφερε να "κλέψει" την νίκη με γκολ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης και να φύγει με τους τρεις βαθμούς από το Ηράκλειο.

Το φίλμ του παιχνιδιού

Τελευταίο σφύριγμα στο Παγκρήτιο. Τελικό αποτέλεσμα Εργοτέλης-Πλατανιάς 1-2.

Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

88' ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά. Ο Βianconi με δυνατό σουτ έξω απ' την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κατσιμήτρου.

86' Επικίνδυνο γύρισμα του Τσαμούρη, ο Παπουτσογιαννόπουλος δεν προλαβαίνει να κάνει καλά την προβολή με την μπάλα να περνάει.

85' Δυνατό σουτ του Perdomo μπλοκάρει ο Κατσιμήτρος.

84' Κλείνει τις αλλαγές του και ο Πλατανιάς. Ο Παπουτσογιαννόπουλος μπαίνει στο παιχνίδι αντί του Λουκίνα.

83' Καλό γέμισμα του Αλεξάκη μέσα στην περιοχή μπλοκάρει ο Gott.

79' Τελευταία αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Μανουσάκης θα περάσει στο παιχνίδι αντί του Ιατρούδη.

76' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσέλιου η μπάλα άουτ.

72' Ο Kwateng από πολύ πλεονεκτική θέση εντός της μικρής περιοχής στέλνει την μπάλα πάνω απ' τα δοκάρια, χάνοντας μια μοναδική ευκαιρία για το 2-1.

69' Αλλαγή για την ομάδα του Γιάννη Τάτση με τον Leira να αποχωρεί δίνοντας την θέση του στον Λεωνιδόπουλο.

65' Δεύτερη αλλαγή απ' τον Γιάννη Ταουσιάνη. Ο Μπουτσάκης αποχωρεί δίνοντας την θέση του στον Αλεξάκη.

52' Κεφαλιά του Bianconi πάνω απ' τα δοκάρια του Κατσιμήτρου.

48'  Τεράστια ευκαιρία για τον Εργοτέλη!! Ο Efford απ' τα αριστερά σέντραρε με τον Κwateng να ξεφεύγει απ' τα μαρκαρίσματα, να πλασάρει αναγκάζοντας τον Gott να αποκρούσει με δυσκολία.

46' Πρώτη αλλαγή για την ομάδα μας με τον Κοιλιάρα να δίνει την θέση του στον Μπούση.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

45+2 Κόρνερ του Μπουτσάκη, η μπάλα φτάνει στον Κοιλιάρα ο οποίος με δυνατό σουτ έξω απ' την περιοχή στέλνει τη μπάλα έξω.

45' Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος για το ημίχρονο.

43' Κίτρινη κάρτα στον Τσέλιο.

40' Ο Ποζατζίδης εκτέλεσε ένα φάουλ λίγο έξω απ' την περιοχή στέλνοντας την μπάλα πάνω απ' την εστία του Κατσιμήτρου.

37' ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά. Ο Leira βρήκε τον Λουκίνα μέσα στην περιοχή, όπου με προβολή ισοφάρισε.

34' Πρώτη αναγκαστική αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Majkic τραυματίστηκε στο χέρι και αποχώρησε απ' το παιχνίδι δίνοντας την θέση του στον Αμπνέλ Σάντο.

30' O Leira έβγαλε την σέντρα απ' τα δεξιά, ο Bianconi πήρε την κεφαλιά με τον Κατσιμήτρο να μπλοκάρει σταθερά.

23' Ο Efford έφυγε στην πλάτη της άμυνας προσπέρασε τον τερματοφύλακα, πλάσαρε στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι.  Η φάση όμως σταμάτησε καθώς ο κ. Τσετσίλας σημείωσε σε θέση οφσάιντ τον Αμερικανό.

15' Σέντρα του Κοιλιάρα ο Ιατρούδης με προβολή στέλνει τη μπάλα δίπλα απ' το αριστερό κάθετο δοκάρι του αντίπαλου γκολκίπερ.

13' Ο Kwateng απ' τα δεξιά έκανε ένα πολύ ωραίο πλασέ με την μπάλα να περνάει ελάχιστα δίπλα απ' την εστία του Gott

12' Συρτό χαμηλό σουτ του Ιατρούδη η μπάλα περνάει λίγο έξω.

5' Το φάουλ εκτελέστηκε ο Λουκίνας με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα πάνω απ' τα δοκάρια.

4' Πρώτη κίτρινη κάρτα στον Dominik για φάουλ στον Καραγκούνη.

1' ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας!! Ο Efford με το καλησπέρα στο παιχνίδι, ανοίγει το σκορ με κοντινό πλασέ μέσα απ' τη μικρή περιοχή έπειτα από σέντρα του Ιατρούδη.