Ο Εργοτέλης μπορεί να προηγήθηκε 2-0 αλλά κατάφερε να χάσει την νίκη μέσα απ' τα χέρια του καθώς στα τελευταία λεπτά ο Πλατανιάς κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση. Τα γκολ για την ομάδα μας πέτυχαν οι Ιατρούδης στο 9' και ο Μαζουλουξής στο 49'. Δραματικό το φινάλε με τον Πλατανιά να ισοφαρίζει με τον Miguel στο 85' και στο 90'. Αυτή ήταν η δεύτερη ισοπαλία για την ομάδα μας στο φετινό πρωτάθλημα.

Το φιλμ του παιχνιδιού

Τελευταίο σφύριγμα του παιχνιδιού 2-2 τελικό σκορ.

90' ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά. Ισοφαρίζουν οι φιλοξενούμενοι με τον Miguel με κεφαλιά να σκοράρει έπειτα από σέντρα του Νίλι.

87' Τελευταία αλλαγή για την ομάδα μας με τον Οικονόμου να περνάει στην θέση του Μπουτσάκη

85' ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά όπου μειώνει και ξαναμπαίνει στο παιχνίδι στα τελευταία λεπτά. Ο Miguel βρέθηκε στην πορεία της μπάλας, όπου με ένα πλασέ σκόραρε.

82' Τρίτη αλλαγή για τον Πλατανιά, με τον Ποζατζίδη να μπαίνει στην θέση του Παπανικολάου.

81' Αποχωρεί ο Ιατρούδης και δίνει την θέση του στον Αντωνίου, καταχειροκροτούμενος απ' το κοινό τις κερκίδες.

75' Ο Τσέλιος πάσαρε στον Έφορντ, με τον τελευταίο να κάνει ένα δυνατό σουτ και τον Golz να αποκρούει, δύσκολα.

66' Δεύτερη αλλαγή για τον Πλατανιά, με τον Τάρικ να βγαίνει εκτός, με τον Λιάζιτς να μπαίνει στο παιχνίδι.

62' Κόρνερ του Κοζορώνη, ο Μαζουλουξής έκανε την προβολή, η μπάλα όμως πέρασε άουτ.

60' Πρώτη αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Charles να περνάει εκτός και την θέση του να παίρνει ο Σταθόπουλος.

50' Ακόμη μια καλή εκτέλεση φάουλ του Κοζορώνη. Δύσκολη και πάλι απόκρουση του Golz.

49' ΓΚΟΟΟΟΛ και 2-0 για την ομάδα μας με τον Μαζουλουξή να επωφελείται από κόντρες και να  πλασάρει μέσα απ' την περιοχή διπλασιάζοντας τα τέρματα για τον Εργοτέλη.

48' Φάουλ του Κοζορώνη, δύσκολη επέμμβαση του Golz. Καλή στιγμή  για την ομάδα μας.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος ημιχρόνου στο Παγκρήτιο, με τον Εργοτέλη να προηγείται 1-0 απ' το 9' από γκολ του Ιατρούδη.

45' Οι φιλοξενούμενοι πραγματοποιήσαν την πρώτη τους αλλαγή. Αναγκαστικά λόγω τραυματισμού αντικαταστάθηκε ο Ποζατζίδης και την θέση του πήρε ο Παπουτσογιαννόπουλος.

44' Πριν την ανάπαυλα ο Πλατανιάς είχε την μεγάλη του ευκαιρία να ισοφαρίσει. Ο Bruce σε έπαιξε με την φωτιά και έχασε την μπάλα, με τον Νίλι να το εκμεταλλεύεται αυτό και να κλέβει τη μπάλα. Όμως το πλασέ του εξουδετέρωσε ο Καλογεράκης.

Έχει ισορροπήσει το παιχνίδι, χωρίς να γίνει κάποια μεγάλη φάση έως τώρα. Παιχνίδι κέντρου και για τις δύο ομάδες.

Ανεβασμένος τα τελευταία λεπτά ο Πλατανιάς, όπου προσπαθεί να αντιδράσει

18' Πρώτη απειλή για τον Πλατανιά με ένα φάουλ του Νίλι και τον Kortstam να πιάνει την κεφαλιά με την μπάλα να καταλήγει εκτός.

9' ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας. Ο Κοζορώνης έβγαλε μια σέντρα ο Ιατρούδης πετάχτηκε στην καρδιά της άμυνας και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ, πολύ νωρίς.

1' Πρώτο σουτ στην αναμέτρηση με τον Τσέλιο να στέλνει τη μπάλα λίγο έξω

Το παιχνίδι ξεκίνησε.

Ιδανικές οι καιρικές συνθήκες για να διεξαχθεί ένα καλό παιχνίδι.

Αρκετός κόσμος στις κερκίδες του Παγκρητίου. Φίλοι και του Πλατανιά βρίσκονται στην θύρα 3. Πριν την έναρξη του αγώνα, ο φίλαθλοι της ομάδας μας κινήθηκαν προς το μέρος τους για να τους καλωσορίσουν. Είναι γεγονός ότι και οι δύο πλευρές διατηρούν απ' το παρελθόν πολύ καλές σχέσεις.

Πριν την αναμέτρηση οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας, κάνουν το απαραίτητο ζέσταμα τους.

Οι συνθέσεις:

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκκι Παπαβασιλείου) : Καλογεράκης, Κοζορώνης, Yakubu, Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Μπουτσάκης (Οικονόμου 87'), Bruce, Τσέλιος, Ιατρούδης (Αντωνίου 83'), Efford, Charles (Σταθόπουλος 60')

Αναπληρωματικοί: Κατσαμήτρος, Σταθόπουλος, Αντωνίου, Μανουσάκης, Κατσούρι, Οικονόμου, Λαμπάκης

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Τάτσης) : Golz, Ρουσσάκης, Ποζατζίδης (Παπουτσογιαννόπουλος 44' λ.τρ), Καραγκούνης, Ουεσαμπντουλ, Tarik ( Liazic 66'), Παπανικολάου (Ποζατζίδης 82') , Τσαμούρης, Bianconi, Nili Perdomo, Kortstam

Αναπληρωματικοί: Σικαλιάς, Παπουτσογιαννόπουλος, Liazic, Πουρζιτίδης, Ποζατζίδης, Κώστικος, Τσακμάκης