Την ευκαιρία να προσθέσει ακόμη ένα τρίποντο στο ενεργητικό της έχασε σήμερα η ομάδα μας μετά την ήττα που υπέστη από την Ρόδο με 1-0. Οι φιλοξενούμενοι κόντρα στην ροή του παιχνιδιού κατάφεραν να πετύχουν ένα γκολ στο 24' και να διατηρήσουν το υπέρ τους σκορ ως το τέλος του παιχνιδιού παρά το γεγονός ότι οι κιτρινόμαυροι είχαν την κατοχή και την πρωτοβουλία των κινήσεων. Οι παίκτες μας κυνήγησαν αρκετές φορές να φτάσουν με αξιώσεις στην αντίπαλη εστία και να πετύχουν κάποιο τέρμα ωστόσο ο καθαρά αμυντικός προσανατολισμός και οι καθυστερήσεις που εκβίαζαν οι παίκτες της Ρόδου μετά το γκόλ στέρησαν από την ομάδα μας έστω το θετικό αποτέλεσμα.

Τέλος αγώνα.

90' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

88' Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας! Ο Μπουρσέλης με απευθείας εκτέλεση φάουλ απ' το ύψος της περιοχής αναγκάζει τον Θεοδωράκη να κάνει μια πολύ δύσκολη επέμβαση στο δεξί παραθυράκι του.

86' Τελευταία αλλαγή για την Ρόδο με τον Δελαπόρτα να αντικαθιστά τον Garcia.

84' Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Σαρρή και τον Κοκκίνη να αφήνουν την θέση τους στον Κόλα και στον Αλεξάκη.

83' Μακρινό σουτ απ' τον Πέιο η μπάλα περνάει λίγο έξω.

Ο Εργοτέλης προσπαθεί στα τελευταία λεπτά να πατήσει περιοχή και να δημιουργήσει ώστε να φτάσει στην ισοφάριση. Έχει την κατοχή και την πρωτοβουλία των κινήσεων.

79' Κίτρινη κάρτα στον Garcia για καθυστέρηση.

72' Αλλαγή για την Ρόδο, με τον Νικολόπουλο να αντικαθιστά τον Βουργουντζή.

Υπάρχει αρκετή ένταση στον αγωνιστικό χώρο, καθώς οι ποδοσφαιριστές της Ρόδου πέφτουν συνεχώς κάτω δημιουργώντας καθυστέρηση στο ματς, με τον πάγκο της ομάδας μας να διαμαρτύρεται διαρκώς.

71' Δεύτερη αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Μπουρσέλης μπαίνει στην θέση του Βουτσά.

66' Ο Mico δέχτηκε την κίτρινη κάρτα για το μαρκάρισμα. Το ματς συνεχίζεται.

Μικρή διακοπή καθώς παίκτης της Ρόδου, τραυματίστηκε και λαμβάνει τις απαραίτητες βοήθειες.

58' Ο Σερβιλάκης έχει τις προϋποθέσεις να κάνει κάτι καλό απ' τα δεξιά, βγάζει την σέντρα με τον Θεοδωράκη να προλαβαίνει και να μπλοκάρει.

55' Ο Βουτσάς με χώρο μπροστά του, σουτάρει έξω απ' την περιοχή με τον αντίπαλο γκολκίπερ να μπλοκάρει.

52' Ο Ντουμάνης μπαίνει με αξιώσεις στην περιοχή απ' τα αριστερά, βγάζει την μπαλιά στην καρδιά της άμυνας με τον Θεοδωράκη να προλαβαίνει και να μπλοκάρει την μπάλα πριν την βρει ο Πατρινός.

46' Ξεκινάει το δεύτερο μέρος. Με μια αλλαγή για την κάθε ομάδα, με τον Πατρινό να μπαίνει στην θέση του Hossam και για τους αντιπαλους, ο Καραγεώργης παίρνει την θέση του Σουλάι.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Παγκρήτιο.

45' Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

43' Κίτρινη κάρτα στον Κωστανάσιο για φάουλ.

39' Ωραίος συνδυασμός από τους παίκτες της ομάδας μας, με τον Hossam να αφήνει στον Πέιο, ο τελευταίος να σηκώνει την μπάλα με στόχο τον Conraad που έμπαινε με φόρα στην περιοχή χωρίς ωστόσο να καταφέρνει να έρθει σε επαφή μαζί της για λίγα εκατοστά.

34' Ο Κωστανάσιος μπαίνει με προϋποθέσεις στην περιοχή, γυρνάει την μπάλα στο ύψος του πέναλτι με τον Θεοδωράκη ωστόσο να προλαβαίνει να μπλοκάρει την μπάλα.

28' Ο Σερβιλάκης γεμίζει στην περιοχή έπειτα από στημένη φάση, ο Σαρρής παίρνει την κεφαλιά και ο Θεοδωράκης μπλοκάρει.

23' ΓΚΟΛ για την Ρόδο. Σύγχυση στην περιοχή της ομάδας μας, έγινε ένα σουτ από τον Garcia ο Τσέλιος απέκρουσε προς στιγμήν, με τον Σουλάι να παίρνει το ριμπάουντ και με πλασέ να ανοίγει το σκορ.

19' Ο Garcia κλείστηκε από τους αμυντικούς της ομάδας μας, λίγα μέτρα έξω από την περιοχή και μη έχοντας άλλη επιλογή σούταρε με τον Τσέλιο να μπλοκάρει εύκολα.

Από την στιγμή που οι δύο ομάδες μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο, ξεκίνησε η βροχή και έως τώρα δεν έχει σταματήσει.

Η ομάδα μας έχει τον έλεγχο στα πρώτα λεπτά, χωρίς ωστόσο να έχει δημιουργήσει κάποια μεγάλη φάση.

5' Μακρινό σουτ από τον Πέϊο έξω απ' την περιοχή η μπάλα φεύγει άουτ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε!

Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων έκαναν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο, με μπλουζάκια που αποτύπωναν την φράση ''Μην με χτυπάτε άλλο'', παίρνοντας θέση με αυτόν τον τρόπο θέση κατά της βίας, με αφορμή φυσικά τα όσα έλαβαν χώρα το τελευταίο διάστημα.

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος, Ντουμάνης, Σερβιλάκης, Σαρρής (Κόλα 84’) Πέϊος, Mico, Βουτσάς (Μπουρσέλης 71'), Κωστανάσιος, Κοκκίνης (Αλεξάκης 84’) Hossam (Πατρινός 46'), Conraad

Αναπληρωματικοί: Τζελέπης, Αλεξάκης, Μπουρσέλης, Κατσούρρι, Θεοδωράκης, Πατρινός, Κόλα, Κουτάντος, Appi

Ρόδος (Σωτήρης Αντωνίου): Θεοδωράκης, Σουλάι (Καραγεώργης 46') Σαλάμ, Μπότος, Χύσι, Markovic, Καψάλης, Μαρτσάκης, Garcia (Δελαπόρτας 86’) Αδαμάκης, Βουργουτζής (Νικολόπουλος 72')

Αναπληρωματικοί: Δελαπόρτας, Καραγεώργης, Νικολόπουλος

Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων)

Βοηθοί: Αναστασάκης (Χανίων) , Κομισοπούλου (Χανίων)

4ος: Δραγάτης (Αν. Αττικής)