Η ομάδα μας δεν κατάφερε σήμερα να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα καθώς ηττήθηκε απ' τα Τρίκαλα με σκορ 2-3. Ο Εργοτέλης έχει έντονα παράπονα απ' την διαιτησία για πολλές φάσεις οι οποίες αμφισβητούνται. Όσον αφορά το αγωνιστικό κομμάτι ο Μανουσάκης πέτυχε δύο γκολ (37' , 78') ενώ τα Τρίκαλα πήραν την νίκη με δύο γκολ του Ευθυμίου και ένα απ' τον Ριζογιάννη.

Τέλος αγώνα.

Πολύ ένταση στα τελευταία λεπτά κυρίως προς το πρόσωπο της κ. Αντωνίου. Κίτρινες κάρτες σε Μάνο Σουτζή στον πάγκο και στον Μπουρσέλη για διαμαρτυρίες.

90' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερησεις.

88' ΓΚΟΛ για τα Τρίκαλα. Ο Πιαστόπουλος κέρδισε πέναλτι με τους κιτρινόμαυρους να διαμαρτύρονται ξανά έντονα προς το διαιτητικό τρίο. Ο Ριζογιάννης ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

86' Ο Σερβιλάκης ένιωσε ενοχλήσεις και θα αποχωρήσει απ' το ματς δίνοντας την θέση του στον Πατρινό.

83' Σέντρα απ' τον Σερβιλάκη ο Μανουσάκης βάζει την προβολή με τον Γιακουμή να μπλοκάρει ξανά.

82' Ο. Conraad φεύγει από κανονική θέση με τον βοηθό να σηκώνει το σημαιάκι για οφσάιντ. Έξαλλες διαμαρτυρίες απ' τον Εργοτέλη καθώς φάνηκε ξεκάθαρα ότι ο Ολλανδός έφυγε από κανονική θέση.

81' Δυνατό σουτ απ' τον Μανουσάκη από πλάγια θέση μπλοκάρει ο Γιακουμής.

80' Διπλή αλλαγή για τα Τρίκαλα. Dialoshi και Αλμπάνης στο ματς αντί των Ελευθεριάδη και Πέλκα.

78' ΓΚΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Ο Μανουσάκης ανέλαβε την εκτέλεση και με ψύχραιμο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα σημειώνοντας παράλληλα το δεύτερο προσωπικό γκολ.

76' Πέναλτι κερδίζει ο Εργοτέλης! Ο Kwateng ανατρέπεται στην περιοχή με την κ. Αντωνίου να δείχνει την άσπρη βούλα.

75' Γέμισμα από τον Kwateng κεφαλιά απ' τον Μπουτσάκη μπλοκάρει ο Γιακουμής.

72' Αλλαγή και για τα Τρίκαλα, με τον Ευθυμίου να φεύγει απ' το παιχνίδι και να δίνει την θέση του στον Ταχάτο. Να σημειωθεί ότι ο πρώτος δέχθηκε κίτρινη κάρτα καθώς έβγαινε απ' το γήπεδο για καθυστερησεις.

70' Αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Κοκκίνης βγαίνει απ' το παιχνίδι και δίνει την θέση του στον Kwateng.

66' Δυνατό σουτ απ' τον Σερβιλάκη η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

60' Ο Μανουσάκης τσίμπησε την μπάλα στην περιοχή και ανατράπηκε απ' τον Γιακουμή με την κ. Αντωνίου να δείχνει συνέχεια στο παιχνίδι παρά τις έντονες διαμαρτυρίες των κιτρινόμαυρων.

56' Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας. Conraad και Κατσούρι στο ματς αντί των Bote και Appi.

53' ΓΚΟΛ για τα Τρίκαλα. Ο Ευθυμίου βγαίνει απέναντι απ' τον Κατσιμήτρο μετά από αντεπίθεση σουτάρει δυνατά στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

52' Ο Bote με ωραία μπαλιά βρίσκει τον Μανουσάκη ο οποίος κάνει το πλασέ χωρίς όμως να βρει γεμάτα την μπάλα και έτσι αυτή απομακρύνθηκε εν συνεχεία.

48' Κίτρινη κάρτα στον Ελευθεριάδη.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Με αλλαγές ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο, μια για κάθε ομάδα. Για τον Εργοτέλη ο Ποζατζίδης αποχωρεί και δίνει την θέση του στον Σερβιλάκη ενώ για τα Τρίκαλα ο Διαμαντόπουλος δίνει την θέση του στον Σταματή.

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

43' Ο Ποζατζίδης εκτελεί φάουλ απ' τα αριστερά ο Μανουσάκης πιάνει την κεφαλιά με την μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι. Ωστόσο ο βοηθός σημείωσε οφσάιντ και σταμάτησε την φάση.

40' ΓΚΟΛ για τα Τρίκαλα. Ο Ευθυμίου με κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας.

37' ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Ο Μανουσάκης φεύγει στην πλάτη της άμυνας μετά από πάσα του Τσέλιου περνάει τον αντίπαλο τερματοφύλακα και με πλασέ σε κενή εστία γράφει το 1-0 στο Παγκρήτιο!

30' Ο Εργοτέλης έχει την κατοχή και τον έλεγχο του παιχνιδιού, προσπαθεί διαρκώς να δημιουργήσει φάσεις και να καταφέρει να φτάσει στην επίτευξη ενός γκολ.

25' Κίτρινη κάρτα στον Παπαγεωργίου για τράβηγμα  στον Μπουτσάκη.

22' Μακρινό σουτ απ' τον Appi ο Γιακουμής μπλοκάρει.

21' Στατική φάση για τα Τρίκαλα, με τον Νιάρο να εκτελεί τον Ελευθεριάδη να κάνει μια γυριστή κεφαλιά που βρίσκει τον Πέλκα με τον τελευταίο να πλασάρει αλλά να βρίσκει τον Κατσιμήτρο σε ετοιμότητα, που μπλόκαρε.

19' Κίτρινη κάρτα στον Ποζατζίδη.

15' Ο Μπουρσέλης εκτελεί φάουλ απ' τα δεξιά το οποίο δυσκολεύει αρκετά τον Γιακουμή και αποκρούει σε κόρνερ το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο.

3' Ο Εργοτέλης κερδίζει φάουλ σε καλό σημείο απ' τα αριστερά  με τον Ποζατζίδη να το εκτελεί την μπάλα να βρίσκει σε σώματα και να φεύγει άουτ.

Οι ομάδες εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο και το παιχνίδι αρχίζει!

Λίγα λεπτά για την σέντρα με τις δύο ομάδες να έχουν περάσει στα αποδυτήρια για να ετοιμαστούν.

Οι δύο ομάδες βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο για προθέρμανση.

Ο προπονητής των Τρικάλων Σούλης Παπαδόπουλος βρίσκεται σε καραντίνα λόγω Covid και προπονητής σήμερα θα είναι ο κ. Καλογιάννης Βασίλης ο οποίος είναι βοηθός του.

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Bote (Kacurri 57') Ποζατζίδης (Σερβιλάκης 46') Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Μπουτσάκης, Τσέλιος, Appi (Conraad 57'), Μπουρσέλης, Κοκκίνης (Kwateng 70'), Μανουσάκης

Αναπληρωματικοί: Τζελέπης, Kwateng, Πατρινός, Κωστανάσιος, Kacurri, Conraad, Κόλα, Αλεξάκης, Σερβιλάκης

Τρίκαλα (Βασίλης Καλογιάννης): Γιακουμής, Διαμαντόπουλος (Σταματής 46') Ευθυμίου (Ταχάτος 72') Ελευθεριάδης, Νιάρος, Παπαγεωργίου, Πελκας, Πιαστόπουλος, Ριζογιάννης, Σκόνδρας, Σουλιώτης

Αναπληρωματικοί: Perleshi, Αλμπάνης, Gauthier, Dialoshi, Carungal, Πανίδης, Σταμάτης, Ταχάτος, Χατζηκωνσταντίνου

Διαιτητής: Αντωνίου (Ανατ. Αττικής)

Βοηθοί: Χρηστάκος (Πειραιά), Νιδριώτης (Αθηνών)

4ος: Ψυχούλας (Βοιωτίας)