Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού η ομάδα μας γνώρισε την ήττα στο Παγκρήτιο απ' τα Χανιά (0-1), αλλά παρόλα αυτά ο Εργοτέλης παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Οι "κιτρινόμαυροι" είχαν καλή κυκλοφορία της μπάλας, έβαλαν ένταση στο παιχνίδι ιδίως στο δεύτερο ημίχρονο, δημιούργησαν καλές ευκαιρίες για να πετύχουν κάποιο τέρμα χωρίς ωστόσο αυτό να έρθει τελικώς.

Τέλος αγώνα. Τα Χανιά παίρνουν την νίκη με γκολ στις καθυστερήσεις.

92' ΓΚΟΛ για τα Χανιά. Ο Δημητριάδης με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ.

90' Πέντε λεπτά οι καθυστερησεις.

89' Διπλή αλλαγή για τα Χανιά. Σουντουρά και Γκίνο στο ματς αντί των Βασιλογιάννη και Παναγιωτούδη.

88' Κίτρινη κάρτα στον Μασένα.

87' Κίτρινη κάρτα στον Δημητριάδη.

84' Απευθείας εκτέλεση φάουλ απ' τον Μπουρσέλη η μπάλα βρίσκει στο τοίχος και καταλήγει κορνερ, το οποίο στη συνέχεια περνάει ανεκμετάλλευτο.

80' Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας. Αλεξάκης και Σερβιλάκης στο ματς αντί των Ποζατζίδη και Μπουτσάκη.

79' Ο Καρλίτος με διαγώνιο σουτ στέλνει την μπάλα ελάχιστα δίπλα απ' το δεξί κάθετο δοκάρι του Κατσιμήτρου.

75' Αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Κωστανάσιο να βγαίνει και να δίνει την θέση του στον Πατρινό.

65' Τρίτη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Πλέγας βγαίνει και την θέση του θα πάρει ο Δημητριάδης.

60' Τεράστια ευκαιρία για την ομάδα μας! Ο Μπουρσέλης γέμισε στην περιοχή έπειτα από φάουλ, με τον Μαζουλουξή να πηδάει στην πορεία της μπάλας και να στέλνει την μπάλα ελάχιστα έξω.

57' Αλλαγή για τα Χανιά. Μπαίνει ο Βρετός και την θέση του παίρνει ο Macena.

55' Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας. Μπουρσέλης και Τσέλιος μπαίνουν στο ματς αντί των Conraad και Appi.

54' Κίτρινη κάρτα στον Πέϊο.

50' Σουτ απ' τον Πλέγα η μπάλα φεύγει πολύ άουτ.

46' Πρώτη αλλαγή για τα Χανιά στην ανάπαυλα, με τον Ρέτζα να βγαίνει και την θέση του να παίρνει ο Αναστασόπουλος.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

45' Ένα λεπτό οι καθυστερησεις.

44' Σουτ απ' τον Πέϊο άουτ.

34' Ο Ποζατζίδης απ' τα αριστερά μπαίνει στην περιοχή και βγάζει μια πολύ καλή μπαλιά εκεί που ο Μανουσάκης όμως δεν προλαβαίνει να βρει γεμάτα την μπάλα και να την σπρώξει στα δίχτυα.

31' Κίτρινη κάρτα στον Πλέγα.

29' Καλή στιγμή για την ομάδα μας, έπειτα από πολύ όμορφο κατέβασμα της μπάλας απ' τον Μανουσάκη και τον Κωστανάσιο που ακολουθούσε την φάση να κάνει ένα πολύ δυνατό σουτ και την μπάλα να φεύγει ελάχιστα πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι.

27' Ο Μανουσάκης με σουτ απ' το ύψος της περιοχής απειλεί την εστία του Κουτζαβασίλη με τον τελευταίο να μπλοκάρει την μπάλα.

25' Ο Καρλίτος απ' το ύψος του πέναλτι πλασάρει με την μπάλα να φεύγει δίπλα απ' το δεξί κάθετο δοκάρι του Κατσιμήτρου.

22' Επικίνδυνο γύρισμα απ' τον Appi απ' τα αριστερά η μπάλα πηγαίνει στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

Η ομάδα μας στα πρώτα είκοσι λεπτά, δέχεται πίεση απ' τον αντίπαλο και προσπαθεί να δημιουργήσει στις αντεπιθέσεις χωρίς μέχρι στιγμής να έχει επιτευχθεί κάποια αξιοσημείωτη τελική φάση.

15' Σέντρα σουτ απ' τον Ποζατζίδη η μπάλα στα χέρια του Κουτζαβασίλη.

5' Πρώτο σουτ στο παιχνίδι για τους φιλοξενούμενους. Ο Πλέγας επιχείρησε ένα μακρινό συρτό σουτ με την μπάλα ωστόσο κάπου να βρίσκει και να καταλήγει κόρνερ, το οποίο στην συνέχεια πέρασε ανεκμετάλλευτο.