Με τέρμα του Κωστανάσιου (57') ο Εργοτέλης, κατάφερε να πάρει πολύτιμους τρεις βαθμούς απέναντι στην Ζάκυνθο εξασφαλίζοντας ουσιαστικά την παραμονή του στην κατηγορία και βλέποντας την συνέχεια με αισιοδοξία και χωρίς άγχος για μια υψηλότερη θέση στο βαθμολογικό πίνακα. Η σημερινή νίκη ήρθε μετά από μια πολύ καλή εμφάνιση με τους παίκτες μας να έχουν την κυριαρχία του παιχνιδιού την κατοχή της μπάλας και πολλές ευκαιρίες για ένα μεγαλύτερο σκορ.

Το φιλμ του αγώνα

Τέλος αγώνα. Με γκολ του Κωστανάσιου η ομάδα μας, παίρνει την νίκη.

Διακοπή στο ματς με τον Κατσούρι να είναι κάτω και να πονάει. Οι αντίπαλοι άργησαν χαρακτηριστικά να βγάλουν την μπάλα εκτός, κάτι που προκάλεσε έντονες διαμαρτυρίες.

90' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

88' Τεράστια ευκαιρία για το 2-0. Ο Conraad απέναντι απ' τον Mendez δεν καταφέρνει να τον νικήσει με τον τελευταίο να αποκρούει. Εν συνεχεία ο Νεράλ παίρνοντας το ριμπάουντ σούταρε με την μπάλα να φεύγει ψηλά άουτ.

86' Σουτ από τον Euardo η μπάλα περνάει εκτός.

83' Μακρινό σουτ στην κίνηση απ' τον Νεράλ η μπάλα φεύγει πάνω απ' τα δοκάρια.

82' Διπλή και τελευταία κίνηση απ' τον Νίκο Μπαδήμα. Μπαίνουν στο ματς, οι Πατρινός και Κατσούρι αντί των Κωστανάσιο και Ντουμάνη.

77' Αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Κοκκίνη να δίνει την θέση του στον Σαρρή.

74' Διπλή αλλαγή για την Ζάκυνθο, με τους Καρδάλη και Essono να αποχωρούν και τους Cameron και Στύλα να μπαίνουν στο ματς.

71' Ο γενικός αρχηγός της ομάδας μας, Σταύρος Λαμπράκης αποβλήθηκε από τον πάγκο της ομάδας μας, για διαμαρτυρίες στον  διαιτητή.

69' Ο Eduardo με σουτ έξω απ' την περιοχή δεν ανησυχεί τον Τσέλιο.

66' Μακρινό σουτ από τον Rucquois η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

64' Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας. Πέϊος και Νεράλ μπαίνουν στο ματς αντί των Κουτάντο και Άπι.

63' Κόρνερ από τον Σερβιλάκη, ο Κόλα με κεφαλιά απειλεί τον Mendez όπου μπλοκάρει.

61' Μεγάλη ευκαιρία με τον Κοκκίνη. Ο επιθετικός της ομάδας μας βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, με τον Mendes να αποκρούει το πλασέ του.

60' Πρώτη αλλαγή για την Ζάκυνθο, με τον Bazan να βγαίνει και την θέση του να παίρνει ο Eduardo.

57' ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Ο Κωστανάσιος με καρφωτή κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Σερβιλάκη, ανοίγει το σκορ στο Παγκρήτιο.

54' Κίτρινη κάρτα στον Κουτάντο για μαρκάρισμα στον χώρο του κέντρου.

50' Μικρή διακοπή στο ματς, για πέσιμο του Καλλιβώκα ο οποίος έδειχνε να πονάει. Λίγα λεπτά μετά το παιχνίδι συνεχίστηκε.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς κάποια αλλαγή για τις δύο ομάδες.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου χωρίς επιπλέον καθυστερήσεις.

43' Ο Καλλιβώκας με κεφαλιά ψαράκι απειλεί τον Τσέλιο, ο οποίος είναι σε ετοιμότητα και μπλοκάρει.

40' Μακρινό σουτ από τον Βουτσά, η μπάλα περνάει άουτ.

30' Απίστευτη ενέργεια από τον Κοκκίνη, με τον επιθετικό της ομάδας μας να περνάει τρεις αμυντικούς εντός περιοχής, με το πλασέ του όμως να καταλήγει στην αριστερή εξωτερική μεριά των διχτύων.

24' Κίτρινη κάρτα στον τερματοφύλακα, Mendes για χέρι έξω απ' την περιοχή του. Ο Σερβιλάκης ανέλαβε την εκτέλεση του φάουλ απ' τα δεξιά στο όριο της περιοχής, με τον Mendes να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

19' Ο Σερβιλάκης με φάουλ απ' τα δεξιά απειλεί, στέλνοντας την μπάλα απευθείας στα χέρια του αντίπαλου γκολκίπερ.

15' Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας. Ο Conraad κατεβάζει την μπάλα στην περιοχή, κάνει μια προσποίηση πλασάρει με την μπάλα να περνάει ελάχιστα πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι του Mendes.

10' Στο μισό γήπεδο παίζει ο Εργοτέλης, κυκλοφορεί την μπάλα και προσπαθεί να πατήσει με προϋποθέσεις περιοχή.

8' Ο Σερβιλάκης προωθεί την μπάλα στην περιοχή μετά από στατική φάση, οι αντίπαλοι αμυντικοί απομακρύνουν έγκαιρα.

6' Γέμισμα του Ντουμάνη στην περιοχή, ο Mendes μπλοκάρει.

5' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.