ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΑΛΜΥΡΟΣ ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

Ο Εργοτέλης παίζοντας γρήγορο και αποτελεσματικό ποδόσφαιρο κατάφερε να φτάσει στην εύκολη επικράτηση επί του Αλμυρού επικρατώντας με 4-0. Τα γκολ της αναμέτρησης σημείωσαν οι Barata, Candina, Efford και Προβυδάκης. Σε λίγα λεπτά θα ξεκινήσει και το επόμενο 60λεπτο φιλικό κόντρα στην Δαμάστα.

Τα 60 λεπτά συμπληρώθηκαν, με τον διαιτητή Ζερβάκη να σφυρίζει για τελευταία φορά.

51' ΓΚΟΛ για την ομάδα μας!! Ο Kwateng έδωσε στον Προβυδάκη ο οποίος με ωραίο πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0.

45' Ο Θεοδωράκης περνάει στο παιχνίδι στην θέση του Πέϊου.

42' Αλλαγή τερματοφύλακα απ' τον τεχνικό της ομάδας μας. Ο Τζελέπης θα υπερασπιστεί την εστία για το υπόλοιπο του παιχνιδιού.

38' Καλή στιγμή για τον Αλμυρό, καθώς ο Ζαφείρης βγήκε απέναντι απ' τον Καλογεράκη με τον τελευταίο να αποκρούει το πλασέ του.

Μετά το περίπου πέντε λεπτών break οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος του φιλικού.

Τέλος του πρώτου 30λέπτου στο Παγκρήτιο.

30' Σουτ έξω απ' την περιοχή απ' τον Kwateng, πέφτει και μπλοκάρει ο Γεωργίου.

27' ΓΚΟΛ για την ομάδα μας!! Ο Efford  απ' τα αριστερά με διαγώνιο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 3-0.

22' ΓΚΟΛ για την ομάδα μας!! Ο Efford έπαιξε το ένα-δύο με τον Candina, με τον τελευταίο να βγαίνει απέναντι απ' τον Γεωργίου γράφοντας το 2-0 με εξαιρετικό πλασέ.

19' Μακρινό συρτό σουτ του Αγαπάκη απέκρουσε πέφτοντας στη γωνία του ο Καλογεράκης.

17' Ο Ρουμπάκης έβγαλε μια πολύ ωραία κάθετη μπαλιά στον Κοιλιάρα του οποίου το πλασέ εξουδετέρωσε ο Καλογεράκης.

11' Ο Barata με  ατομική ενέργεια προσπέρασε δύο αντίπαλους ποδοσφαιριστές απ' τα δεξιά έβγαλε την σέντρα εκεί που ο Efford, λίγα εκατοστά έξω απ' την μικρή περιοχή κοντρόλαρε σούταρε αλλά η μπάλα έφυγε εκτός.

5' ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη!! Ο Kwateng βρέθηκε απέναντι απ' τον Γεωργίου, τον οποίο προσπέρασε έδωσε στον Barata που ακολουθούσε τη φάση και σε κενή εστία δίχως να δυσκολευτεί άνοιξε το σκορ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε!

Οι δύο ενδεκάδες βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο και σε λίγα λεπτά αναμένεται να αρχίσει ο αγώνας.

Το παιχνίδι κόντρα στον Αλμυρό ξεκινάει σε λίγα λεπτά.

Η ομάδα μας σήμερα αγωνίζεται δύο φορές, κόντρα σε Αλμυρό και Δαμάστα από 60 λεπτά στο κάθε παιχνίδι.

Διαιτητικό τρίο για τις σημερινές αναμετρήσεις θα είναι οι Ζερβάκης, Ζαφείρης και Δρακουλάκης.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νικόδημος Παπαβασιλείου): Καλογεράκης (Τζελέπης 42'), Προβυδάκης, Κοιλιάρας, Dominik, Πέϊος (Θεοδωράκης 45'), Bruce, Cantina, Γροντής, Efford, Barata, Kwateng

Αναπληρωματικοί: Τζελέπης, Θεοδωράκης, Αλεξάκης, Παπαδάκης.

ΑΛΜΥΡΟΣ (Δημήτρης Βολονάκης): Γεωργίου, Ρουμπάκης, Γεμιστός, Μονιάκης, Γιαλούσης, Μεντουδάκης, Αγαπάκης, Κοιλιάρας, Σκουτέλης, Απλαδάς, Ζαφείρης