Με ισοπαλία (1-1) απέναντι στην ΑΕ Καραϊσκάκης ολοκλήρωσε τις εντός έδρας αγωνιστικές του υποχρεώσεις ο Εργοτέλης. Ένα αποτέλεσμα πέρα για πέρα άδικο με τους κιτρινόμαυρους που έχουν έντονα παράπονα από το διαιτητικό τρίο που πέρα τα λανθασμένα σφυρίγματα δεν έδωσε πέναλτι στο 85’ σε χέρι αμυντικού της ΑΕ Καραϊσκάκης.

Η ομάδα μας ήταν σαφώς καλύτερη κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο και πάρα το γεγονός ότι από το 76’ αγωνίζονταν με δέκα παίκτες (2η κίτρινη στον Μαζουλουξή) δημιούργησε πολλές ευκαιρίες ενω είχε και ένα σουτ στο δοκάρι στο 88’ με τον Τσέλιο.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 62’ με τέρμα του Τζιώρα για να ισοφαρίσει στο 69’ ο Ροβιθης.

Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού με δεύτερη κίτρινη κάρτα αποβλήθηκε ο Rodriguez.

Το φιλμ του παιχνιδιού

Τέλος αγώνα.

93' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μανουσάκη η μπάλα ψηλά.

92' Με δέκα μένουν και οι φιλοξενούμενοι. Δεύτερη κίτρινη στον Rodriguez.

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

88' Δυνατό σουτ του Τσέλιου έξω απ΄την περιοχή η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.

86' Εκτός ο Χούσος μέσα ο Bandeh.

85' Ο Ιατρούδης σούταρε μέσα απ την περιοχή, ο αμυντικός των φιλοξενούμενων απέκρουσε με το χέρι με τον κύριο Ντάουλα να κλείνει τα μάτια. Ο επιθετικός της ομάδας μας αντίκρισε την κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία.

80' Ο Ροβίθης ανατράπηκε από τράβηγμα αντιπάλου, άφησε πλεονέκτημα ο διαιτητής και στην συνέχεια της φάσης ο Efford έστειλε τη μπάλα έλαχιστα άουτ, λίγο δίπλα απ' το αριστερό κάθετο δοκάρι.

79' Πρώτη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Μπαίνει ο Ματθαίου αντί του Vukmirovic.

76' Δεύτερη κίτρινη στον Μαζουλουξή, όπου αποβάλλεται απ' τον αγωνιστικό χώρο. Με δέκα συνεχίζει ο Εργοτέλης.

71' Κίτρινη στον Vukmirovic.

69' ΓΚΟΟΟΛ για την ομάδα μας!! Ο Ροβίθης ο άνθρωπος που μόλις μπαίνει στο ματς σκοράρει το έκανε και σήμερα. Γύρισμα στην περιοχή απέκρουσε ο Μέλκα ο Ροβίθης ήταν όμως εκεί και σε κενή εστία έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα.

67' Ο Οικονόμου που πέρασε σαν αλλαγή αντί του τραυματία Μπουρσέλη, τραυματίστησε και αυτός με τη σειρά του και την θέση του έδωσε στον Ροβίθη.

62' ΓΚΟΛ για την ΑΕ Καραϊσκάκης. Ο Τζιώρας με σουτ μέσα απ' τη περιοχή σκόραρε.

58' Ο Τζιώρας από κοντινή απόσταση απειλεί τον Καλογεράκη με ένα πλασέ, όμως ο γκολκίπερ της ομάδας μας τον σταμάτησε.

56' Κίτρινη κάρτα στον Bahanach.

55' Επίκινδυνο γύρισμα απ' τον Μαζουλουξή στην περιοχή η μπάλα απομακρύνθηκε στο σημείο του πέναλτι.

54' Κεφαλιά του Ιατρούδη έπειτα από κόρνερ η μπάλα πέρασε δίπλα απ' το δοκάρι. Καλή στιγμή για τον Εργοτέλη.

Έχει μπει ορεξάτος στο δεύτερο ημίχρονο ο Εργοτέλης.

Δεύτερη αλλαγή για τον Εργοτέλη πριν την έναρξη του παιχνιδιού, με τον Μπουτσάκη να μπαίνει αντί του Kwateng.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Παγκρήτιο. Με το στείρο 0-0 χωρίς πολλές καλές φάσεις πηγαίνουν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

45' Σέντρα του Τσέλιου για το κεφάλι του Μπάτζιου η μπάλα καταλήγει λίγο πάνω απ' τα δοκάρια.

44' Επικίνδυνο γύρισμα του Efford στην περιοχή η μπάλα αποκρούεται.

43' Φάουλ για τους φιλοξενούμενους με γέμισμα στην περιοχή και κεφαλιά του Rodriguez η οποία κατέληξε άουτ.

40' Κίτρινη κάρτα στον Ψιάνο.

Ο Εργοτέλης ανεβάζει στροφές σιγά σιγά μετά το πρώτο μουδιασμένο πρώτο μισάωρο.

30' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Aleksic η μπάλα φεύγει ψηλά.

27' Κίτρινη κάρτα στον Μαζουλουξη.

25' Καλή στιγμή για τους φιλοξενουμενους με τον Τζιώρα να πλασάρει μέσα απ' την περιοχή και να αποκρούει ο Καλογεράκης.

17' Πρώτη αναγκαστική αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Μπουρσέλης τραυματίστηκε αφού έπειτα από τάκλιν του γύρισε ο αστράγαλος, προσπάθησε να συνεχίσει αλλά δεν τα κατάφερε και έτσι αποχώρησε δίνοντας την θέση του στον Οικονόμου.

Δίχως κάτι αξιοσημείωτο στα πρώτα δέκα λεπτά. Οι δύο ομάδες προσπαθούν να βρουν ρυθμό στο ματς.

2' Πλασέ του Vukmirovic έξω απ' τη περιοχή η μπάλα στην αγκαλιά του Καλογεράκη.

Με τις μπλέ εμφανίσεις αγωνίζεται σήμερα ο Εργοτέλης.

To παιχνίδι ξεκίνησε.

Η ομάδα μας θέλει να ολοκληρώσει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα.

Λίγα λεπτά απομένουν για την έναρξη της αναμέτρησης με τους παίχτες μας να ολοκληρώνουν σιγά σιγά το ζέσταμα τους.

Διαιτητής: Ντάουλας Φώτης (Δυτ. Αττικής)

Βοηθοί: Πλάκας Χρήστος (Δυτ. Αττικής), Γουρνιάς Θεόδωρος (Αν. Αττικής)

4ος Διαιτητής: Αγγελάκης Αγγελος (Μακεδονίας)

Οι συνθέσεις:

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νικόδημος Παπαβασιλείου): Καλογεράκης, Bahanack, Μπουρσέλης (Μανουσάκης 17' λ.τρ. Ροβίθης 67' λ.τρ.) , Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Bruce, Τσέλιος, Kwateng (Μπουτσάκης 46'), Μανουσάκης, Ιατρούδης, Efford

Αναπληρωματικοί: Κατσιμήτρος, Ροβίθης, Σταθόπουλος, Βουτσάς, Kacurri, Μπουτσάκης, Οικονόμου

ΑΕ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Μέλκα, Rodriguez, Καψάλης, Παναγιώτου, Παπανίκου, Χούσος, Ψιάνος, Vukmirovic (Ματθαίου 79'), Κάκκο, Aleksic, Τζιώρας

Αναπληρωματικοί: Στεφανάκος, Καπίας, Γυφτόκωστας, Serrano, Κούσης, Bandeh, Ματθαίου