Την ευκαιρία να δει όλους τους παίκτες που είχε στην διάθεση του, είχε σήμερα ο προπονητής της ομάδας μας Νίκος Μπαδήμας στο φιλικό παιχνίδι στο Παγκρήτιο στάδιο, κόντρα στον Αλμυρό όπου η ομάδα του Γαζίου επικράτησε με σκορ 0-1. Ένα ματς όπου δόθηκε μια ακόμα ευκαιρία να ''δοκιμαστούν'' πολλά νέα πρόσωπα. Η ομάδα μας αγωνίστηκε με δύο διαφορετικές ενδεκάδες με το τεχνικό επιτελείο να έχει την ευκαιρία να δει λάθη και αδυναμίες, βγάζοντας πολλά συμπεράσματα στα οποία θα δοθεί έμφαση στην συνέχεια της προετοιμασίας.

Το φιλμ του αγώνα:

87’ Συρτή σέντρα απ' τον Ζερβό απ' τα αριστερά ο Κουράκης με πλασέ γράφει το 0-1.

83’ Ο Μωραΐτης έβγαλε την σέντρα άπ' τα αριστερά ο Απλαδάς έκανε το σουτ με τον Σταυρακάκη να μπλοκάρει.

65’ Σέντρα από τον Kwateng κεφάλια από τον Θεοδωράκη άουτ.

58’ Ωραίο σουτ από τον Αρντίτ η μπάλα περνάει πάνω από τα δοκάρια.

55’ Μακρινό σουτ από τον Πάγια, δύσκολη επέμβαση του τερματοφύλακα σε κόρνερ.

53’ Ο Παντελάκης από πλαγιά θέση κάνει την προβολή με τη μπάλα να φεύγει ψηλά άουτ.

43’ Έκοψε πολύ ωραία στην περιοχή Ο Σαβοϊδάκης, ο αντίπαλος τερματοφύλακας βρήκε την μπάλα με τον Μπουρσέλη να μην προλαβαίνει για λίγο να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

35’ Μακρινό σουτ από τον Νικολακάκη η μπάλα ψηλά άουτ.

25’ Απειλεί ο Αλμυρός με κεφαλιά από τον Κανδηλάκη όπου πέρασε άουτ.

19’ Φάουλ απ' τον Μπουρσελη με γέμισμα προς την περιοχή και κεφαλιά από τον Μίκο η μπάλα περνάει ελάχιστα δίπλα απ' το δεξί κάθετο δοκάρι.

9’ Σέντρα του Νικολακάκη κεφάλια του Αζίζι άουτ.

5’ Μακρινό σουτ από τον Δασκαλάκη, ψηλά.

Εργοτέλης: Τσέλιος, Σερβιλάκης, Σαρρής, Mico, Σαβοϊδάκης, Δασκαλάκης, Βουτσάς, Μπουτσάκης, Νικολακάκης, Αζίζι, Μπουρσέλης

Ενδεκάδα δευτέρου ημιχρόνου: Σταυρακάκης, Στεφανάκης, Παντελάκης, Κόλα, Θεοδωράκης, Πάγια, Κουτάντος, Αλεξάκης, Kwateng (Κατσούρι 75') Σπυριδάκης, Αρντίτ

Aλμυρός Χανιωτάκης, Κοζάκης, Ζέλιος, Κανδηλάκης, Γιαλούσης, Δαμιανάκης, Τσαμάρες, Ντιονίσιο, Λέων, Μπρένγκα, Ρομέα

Έπαιξαν ακόμη οι: Μωραΐτης, Απλαδάς, Ξενοκτιστάκης, Κουράκης, Χριστάκης, Κασαπάκης, Τουγλής, Βλαχάκης