Με σκόρερ τον Tyrone Conraad ο Εργοτέλης πέτυχε φιλική νίκη (1-0) απέναντι στην ομάδα του Γιούχτα σήμερα στο Παγκρήτιο στάδιο. Ένα δυνατό φιλικό παιχνίδι και για τις δύο ομάδες με τους κιτρινόμαυρους να βγάζουν στον αγωνιστικό χώρο κομμάτια που δουλεύουν καθ' όλη τη διάρκεια της προετοιμασίας τους. Στο ματς δημιουργήθηκαν αρκετές φάσεις κυρίως απ' την πλευρά της ομάδας μας.

Το φίλμ του αγώνα:

Στο 21ο λεπτό ο Κωστανάσιος έπειτα από μια ωραία κίνηση έκανε ένα ωραίο σουτ που κατέληξε στην αγκαλιά του αντιπάλου γκολκίπερ.

Τρία λεπτά μετά, ο Conraad κέρδισε πέναλτι με τον ίδιο, να εκτελεί και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.

Στο 31' ο Akraam με ένα σουτ μέσα απ' τη περιοχή έστειλε την μπάλα άουτ.

43' Ωραία ομαδική προσπάθεια, με τον Κωστανάσιο να βγάζει μια ωραία πάσα στον Τσέλιο ο οποίος μοίρασε στον Μανουσάκη όπου με δυνατό πλασέ ανάγκασε τον τερματοφύλακα του Γιούχτα, να προβεί σε μια δύσκολη απόκρουση.

Στο 52' ο Αζίζι με σουτ στο πρώτο δοκάρι ανάγκασε τον Κόλλια σε μια δύσκολη επέμβαση.

Στο 75' ο Πλουσής επιχείρησε ένα δυνατό μακρινό σουτ που κατέληξε στα χέρια του Τζελέπη. Οι κιτρινόμαυροι απάντησαν στο αμέσως επόμενο λεπτό, δυνατό σουτ απ' τον Μανουσάκη να αποκρούεται αυτή τη φορά απ' τον αντίπαλο γκολκίπερ.

Ο Πατρινός με μια ωραία μπαλιά έβγαλε τον Μανουσάκη σε θέση βολής, με το σουτ του τελευταίου να εξουδετερώνει ο Χρήστου, στο 85'.

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος (65' Τζελέπης), Κόλα (46' Θεοδωράκης), Μπάτζιος (70' Πλαϊτάκης) Σερβιλάκης (65' Λούσι), Neral (46' Κατσούρι) Πέϊος (65' Κουτάντος) Μπουρσέλης (46' Μπουτσάκης), Τσέλιος (46' Αλεξάκης), Akram (46' Πατρινός), Conraad, Κωστανάσιος (46' Αζίζι, 80' Κομνηνός)

Γιούχτας (Μηνάς Πίτσος): Κόλλια (46' Χρήστου), Κασσωτάκης, Πλουσής, Τζανής, Ραπτάκης, Δομήνικος, Σαββίδης, Μαυρομάτης, Τριανταφύλλου (46' Σφυρογιαννάκης), Ράπτης (62' Μαυροηδής), Γκιόκας