Ο Εργοτέλης παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο πρόσφερε πλούσιο θέαμα με πολλές φάσεις και γκολ ιδίως στο δεύτερο ημίχρονο, πετυχαίνοντας την νίκη με 4-1 επί του Ηροδότου. Παλιοί και νέοι ποδοσφαιριστές απέδωσαν τα μέγιστα δείχνοντας μια πολύ καλή εικόνα, σκορπίζοντας αισιόδοξα μυνήματα ενόψει της νέας αγωνστικής περιόδου.

Τελευταίο σφύριγμα απ' τον διαιτητή Πατεμτζή. Ο Εργοτέλης πετυχαίνει το πρώτο του νικηφόρο φιλικό αποτέλεσμα, επικρατώντας με το ευρύ 4-1 του Ηροδότου.

90' ΓΚΟΛ και πάλι με τον Αζίζι. Ο νεαρός ποδοσφαιριστής πετυχαίνει χατ τρικ γράφοντας το 4-1 για τον Εργοτέλη.

87' Σουτ του Θεοδωράκη καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι.

84' ΓΚΟΛ και 3-1 για τον Εργοτέλη!! Ο Αζίζι σκοράρει ξανά, έπειτα από μια φάση που ξεκίνησε απ' το πλασέ του Kwateng, με τον Μήτρου να τον σταματάει και την μπάλα να καταλήγει στον νεαρό Αζίζι που πλάσαρε σε κενή εστία.

80' Αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Δασκαλάκης περνάει στο ματς, αντί του Αλεξάκη.

77' ΓΚΟΛ και ανατροπή στο σκορ!! Ο Αζίζι αυτή τη φορά με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

75' ΓΚΟΛ για την ομάδα μας!! Ο Σταθόπουλος πλάσαρε μέσα απ' την περιοχή και ισοφάρισε.

73' Ο Σταθόπουλος βγαίνει απέναντι απ' τον Μήτρου, αλλά το πλασέ του καταλήγει ελάχιστα δίπλα απ' το δεξί κάθετο δοκάρι.

65' Ωραία συνεργασία Γροντή και Kwateng. Ο πρώτος έδωσε στον τελευταίο, του οποίου το σουτ όμως δεν απείλησε ιδιαίτερα τον Μήτρου.

Η απόδοση της ομάδας μας είναι αρκετά καλή. Όλοι οι παίχτες συνεργάζονται άψογα και συνεχώς δημιουργούνται καλές προϋποθέσεις για φάσεις στα αντίπαλα καρέ.

53' Σουτ του Αζίζι η μπάλα περνάει λίγο έξω.

50' Κεφαλιά του Αζίζι, μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του Ηροδότου.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε.

Καλογεράκης, Προβυδάκης, Κοιλιάρας, Οικονόμου, Θεοδωράκης, Κατσούρι, Γροντής, Kwateng, Σταθόπουλος, Αζίζι, Αλεξάκης, ξεκινούν στο δεύτερο μέρος.

Ο Νικόδημος Παπαβασιλείου, αλλάζει εξ ολοκλήρου την ενδεκάδα για το δεύτερο ημίχρονο.

Τελευταίο σφύριγμα του κ. Πατεμτζή. Ημίχρονο στο Παγκρήτιο.

37' Σουτ του Bruce, ξανά έξω απ' την περιοχή με σουτ έστειλε την μπάλα άουτ.

34' Ο Βουτσάς έδωσε στον Μπουτσάκη που απ' το ύψος της μεγάλης περιοχής σούταρε, με την μπάλα να φεύγει ψηλά.

28' Γκολ για τον Ηρόδοτο. Ο Κουσίδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ανοίγει το σκορ στο Παγκρήτιο

25' O Bruce με δυνατό σουτ έξω απ' την περιοχή έστειλε την μπάλα λίγα εκατοστά δίπλα απ' το δοκάρι του Παναγιώτου.

15' Ο Μανουσάκης πλάσαρε από πλάγια θέση, απέκρουσαν οι αμυντικοί πάνω στην γραμμή καθώς ο τερματοφύλακας ήταν εκτός θέσης.

13' Πρώτη απειλή από πλευράς Εργοτέλη. Ο Barata εκτέλεσε ένα φάουλ απ' τα δεξιά, η άμυνα του Ηροδότου όμως απομάκρυνε την μπάλα απ' τα καρέ του Παναγιώτου.

9' Ο Γκίνης απείλησε τον Κατσιμήτρο με κεφαλιά, με τον τερματοφύλακα της ομάδας μας να μπλοκάρει την μπάλα.

Ο τεχνικός της ομάδας μας έχει στην διάθεση του τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα, καθώς και ποδοσφαιριστές απ' την Κ19.