ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ

Τέλος παιχνιδιού.

90' ΓΚΟΛ και 2-0!! Ο Barata από διαγώνια θέση στέλνει στη δεξιά κάθετη γωνία του Τσάμη.

89' Ο Σκόνδρας έβγαλε κάθετη πάσα στον Χρυσοφάκη που βγήκε τετ α τετ αλλά το πλασέ του κατέληξε λίγο έξω.

87' Ανάποδο ψαλίδι του Barata αποκρούει ο Τσάμης.

85' Δυνατό σουτ του Χρυσοφάκη η μπάλα φεύγει εκτός.

77' Επικίνδυνη σέντρα από δεξιά του Καραγιάννη, ο Σκόνδρας έκανε το πλασέ με την μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Καλογεράκη.

75' Ο Γροντής έκανε μια σέντρα-σουτ, με τον αντίπαλο γκολκίπερ να αποκρούει και να στέλνει τη μπάλα στον Barata που σούταρε αλλά ο Ανυφαντάκης έδιωξε πάνω στη γραμμή.

70' ΓΚΟΛ για την ομάδα μας!! Ο Efford γυρίζει απ' τα αριστερά, στον Μανουσάκη όπου με προβολή στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

60' O Nικόδημος Παπαβασιλείου αλλάζει όλη την ενδεκάδα. Καλογεράκης, Bote, Κοιλιάρας, Πέϊος, Dominik, Candina, Efford, Barata, Μανουσάκης, Bruce, Γροντής αγωνίζονται για το υπόλοιπο του παιχνιδιού.

56' Αδύναμο πλασέ του Μπουρσέλη απ' το σημείο του πέναλτι, μπλοκάρει σταθερά ο αντίπαλος γκολκίπερ.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. Με πολλές αλλαγές ο ΟΦΙ, συνεχίζει κανονικά ο Εργοτέλης.

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Εργοτέλης και ΟΦΙ στο 0-0.

40' Αλλαγή για την ομάδα μας. Βγαίνει ο Αζίζι και την θέση του παίρνει ο Παπαδάκης.

29' Αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Ροβίθης δίνει την θέση του στον Αλεξάκη.

24' Καλά εκτελεσμένο φάουλ απ' τον Μπουρσέλη λίγα μέτρα έξω απ' την περιοχή, η μπάλα περνάει λίγο έξω.

23' Και το παιχνίδι συνεχίζεται.

21' Λόγω της υψηλής θερμοκρασίας ο διαιτητής της αναμέτρησης διακόπτει για λίγο το παιχνίδι ώστε οι παίχτες των δύο ομάδων να δροσιστούν και να πάρουν οδηγίες απ' τους προπονητές.

13' Το κόρνερ εκτελέστηκε με τον Αζίζι να πηδάει ψηλότερα απ΄όλους αλλά ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων μπλόκαρε και πάλι την κεφαλιά του νεαρού επιθετικού.

12' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη! Ο Αζίζι απ' τα δεξιά γύρισε στον Μπουτσάκη ο οποίος έκανε ένα σκαστό σουτ με τον Βένκο να δυσκολεύεται να αποκρούσει και πέφτοντας παραχώρησε κόρνερ.

3' Ο Αζίζι απ' τα δεξιά βγάζει μια επικίνδυνη σέντρα, ο Βένκο με δεύτερη προσπάθεια μπλοκάρει.

Ο κ. Πατεμτζής σφύριξε και το ματς άρχισε.

Οι δύο ενδεκάδες βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο. Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει η φιλική αναμέτρηση.

Οι παίχτες μας πραγματοποιούν το καθιερωμένο ζέσταμα πριν την έναρξη του παιχνιδιού.

Η ομάδα μας δίνει σήμερα νέο φιλικό παιχνίδι σε λίγα λεπτά κόντρα στον ΟΦ Ιεράπετρας.

Διαιτητικό τρίο είναι οι Πατεμτζής, Γαρεφαλάκης και Δασκαλάκης.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: (Nικόδημος Παπαβασιλείου) Κατσιμήτρος (Καλογεράκης 60'), Προβυδάκης (Κοιλιάρας 60'), Βουτσάς (Bote 60'), Οικονόμου (Πέϊος 60'), Μπάτζιος (Dominik 60'), Κατσούρι (Candina 60'), Μπουτσάκης (Bruce 60'), Μπουρσέλης (Barata 60'), Σταθόπουλος (Mανουσάκης 60'), Ροβίθης (Αλεξάκης 30', Γροντής 60'), Αζιζι (Παπαδάκης 40' Efford 60')

Αναπληρωματικοί: Καλογεράκης , Reis Castro (BOTE), Κοιλιάρας, Πέιος, Spiriak, Candina, Efford, Freitas Vitor (Barata), Μανουσάκης, Bruce, Γροντής, Ιατρούδης, Αλεξάκης

Ο.Φ.Ιεράπετρας: ( Γιάννης Μάγγος) Βενκο (Τσάμης 45'), Καραγιαννίδης (Μπάμπης 45'), Χιντζίδης (Χρυσοφάκης 60'), Μάγκας (Ανυφαντάκης 45'), Τσελέπης, Σέχου (Κατσικοκέρης 45'), Αναστασόπουλος, Σκόνδρας (Βογιατζής 45'), Χρυσοφάκης (Σμύλτος 45') , Παπαδόπουλος (Σκόνδρας 60'), Μηνάς (Πυθαρούλης 60')

Αναπληρωματικοί: Τσάμης, Σμίλτος, Κατσικοκέρης, Βογιατζής, Μπάμπης, Πυθαρούλης, Ανυφαντάκης