Ο Εργοτέλης για ακόμη ένα φιλικό παιχνίδι απέδειξε την εξαιρετική δουλειά που γίνεται στην προετοιμασία, αποσπώντας την ισοπαλία απ' τον ΟΦΗ (2-2) και μάλιστα γυρνώντας το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο. Πολύ καλή η απόδοση όλων των ποδοσφαιριστών που αγωνίστηκαν οι οποίοι απέδωσαν τα μέγιστα σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, δημιουργώντας αρκετές φορές προϋποθέσεις για ακόμη περισσότερα γκολ.

Τέλος παιχνιδιού.

90' Σουτ του Figueiredo η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Κατσιμήτρου

86' Ο Αζίζι μπήκε στην θέση του Efford. Ο κόσμος χειροκρότησε θερμά τον Αμερικανό ο οποίος με πολλές ατομικές προσπάθειες στα τελευταία λεπτά δημιούργησε καλές προϋποθέσεις για γκολ.

83' Ο Bote περνάει αντί του Οικονόμου στο ματς.

80' Αλλαγή για τον Εργοτέλη με τον Bruce να περνάει εκτός και να δίνει την θέση του στον Κατσούρι.

78' ΓΚΟΛ για την ομάδα μας!! Ο Ροβίθης ανέλαβε την εκτέλεση και με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και τον Δερμιτζάκη στην άλλη πλευρά της εστίας του.

77' Πέναλτι για τον Εργοτέλη.

76' Σουτ του Efford η μπάλα βρίσκει σε σώματα και καταλήγει κόρνερ.

71' Ο Efford σουτάρει έξω απ' την περιοχή η μπάλα περνάει ελάχιστα δίπλα απ' το δεξί κάθετο δοκάρι του Δερμιτζάκη.

70' Ωραία ατομική προσπάθεια του Barata το σουτ του καταληγει λίγο έξω.

69' Ο Ροβίθης περνάει στο ματς αντί του Μανουσάκη.

67' Αλλαγές για τον ΟΦΗ. Ο Δερμιτζάκης αντί του Σωτηρίου, ο Δεληγιαννίδης στη θέση του Νάστου, ο Braun αντί του Κοροβέση και ο Figueiredo στη θέση του Μάνου

60' Αλλαγή τερματοφυλάκων απ' τον τεχνικό του Εργοτέλη. Ο Κατσιμήτρος αντί του Καλογεράκη.

59' ΓΚΟΛ για την ομάδα μας!! Ο Μανουσάκης τσιμπάει τη μπάλα απ' τα αριστερά μετά από σέντρα του Barata και την στέλνει στην γωνία του Σωτηρίου μειώνοντας στο σκορ.

55' Ο Νέιρα πλασάρει απ' το ύψος της μεγάλης περιοχής η μπάλα περνάει άουτ.

50' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Barata η μπάλα περνάει λίγο πάνω απ' την εστία του Σωτηρίου.

48' Kόρνερ για τον ΟΦΗ. Ο Γιαννούλης παίρνει την κεφαλιά χωρίς να ανησυχήσει τον Καλογεράκη.

45' Ο Nabi αποχώρησε και την θέση του πήρε ο Vaz.

45' Αλλαγές για την ομάδα μας στο ημίχρονο. Ο Μπάτζιος βγήκε και την θέση του πήρε ο Πέϊος, ο Candina αντί του Μπουρσέλη, ο Μπουτσάκης στην θέση του Γροντή και ο Προβυδάκης στην θέση του Κολιάρα.

45' Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Παγκρήτιο.

44' O Τσιλιανίδης μέσα απ' την περιοχή με συρτό σουτ κάνει το 0-2 για τον ΟΦΗ.

28' Ο Nabi με πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ, για τον ΟΦΗ.

27' Το παιχνίδι συνεχίζεται.

26' Διακοπή για λίγο στο παιχνίδι απ' τον κ. Πατεμτζή για να δροσιστούν οι δύο ομάδες καθώς η θερμοκρασία σήμερα είναι αρκετά υψηλή.

25' Σουτ του Neira η μπάλα περνάει λίγο δίπλα απ' την εστία του Καλογεράκη.

23' Ο ΟΦΗ βγήκε στην αντεπίθεση με τον Semedo όπου προσπέρασε δύο ποδοσφαιριστές της ομάδας μας, έδωσε στον Nabi και αυτός με την σειρά του στον Μάνο όπου το πλασέ του εξουδετερώθηκε απ' την άμυνα σε κόρνερ.

21' Ο Nabi μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή αλλά το δυνατό διαγώνιο σουτ του απέκρουσε εντυπωσιακά ο Καλογεράκης με τα πόδια.

19' Δυνατό σουτ του Barata έξω απ' τη περιοχή ο Σωτηρίου αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ.

17' Ο Τσιλιανίδης απ' το ύψος της περιοχής δοκιμάζει το σουτ με τον Καλογεράκη να είναι σε ετοιμότητα.

14' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Nabi η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Καλογεράκη.

3' O Γροντής γύρισε υπέροχα στην περιοχή απ' τα αριστερά αλλά ο Efford δεν μπόρεσε από κοντά να πλασάρει.

Το παιχνίδι ξεκίνησε.

Οι δύο ενδεκάδες μαζί με το διαιτητικό τρίο εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο.

Σιγά σιγά οι ομάδες κατευθύνονται προς τα αποδυτήρια και σε λίγη ώρα αναμένεται η σέντρα.

Αρκετός κόσμος βρίσκεται στις κερκίδες του Παγκρητίου για να παρακολουθήσει αυτήν την πολύ ενδιαφέρουσα μονομαχία.

Οι παίχτες μας πραγματοποιούν το καθιερωμένο ζέσταμα πριν την έναρξη του αγώνα.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Πατεμτζής με βοηθούς τους κ.κ. Μαυραντωνάκης , Δασκαλάκης  και 4ο διαιτητή τον κ.  Βισκαδούρο.

EΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νικόδημος Παπαβασιλείου): Καλογεράκης (Κατσιμήτρος 60'), Προβυδάκης (Προβυδάκης 45'), Bote (Οικονόμου 83'), Μπάτζιος (Πέϊος 45'), Dominik, Bruce (Κατσούρι 80'), Μπουρσέλης (Candina 45'), Γροντής (Μπουτσάκης 45'), Barata, Efford (Αζίζι 86'), Μανουσάκης (Ροβίθης 69').

Αναπληρωματικοί: Κατσιμήτρος Βουτσάς, Κοιλιάρας, Πέϊος, Οικονόμου, Θεοδωράκης, Κατσούρι, Μπουτσάκης, Cantina, Ροβίθης, Αζίζι, Παπαδάκης, Ιατρούδης, Αλεξάκης

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Σωτηρίου (Δερμιτζάκης 67'), Κοροβέσης (Braun 67') Γιαννούλης, Νάστος (Δεληγιαννίδης 67'), Μαρινάκης, Mellado, Neira, Semedo, Nabi (Vaz 45'), Τσιλιανίδης, Μάνος

Αναπληρωματικοί: Whalley, Δερμιτζάκης, Ντίνας, Figueiredo, Vaz, Sassi, Δεληγιαννίδης, Braun, Περδίκης, Σουρνάκης