ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ

Τελευταίο σφύριγμα στο Παγκρήτιο.

88' ΓΚΟΛ για τα Χανιά. Ο Leozinho ισοφαρίζει με δυνατό σουτ έξω απ΄την περιοχή.

77' Υπέροχη ενέργεια απ' τον Barata ο οποίος με τις τρίπλες του προσπέρασε δύο αντίπαλους αμυντικούς έδωσε στον Μανουσάκη όπου το δυνατό του σουτ πέρασε λίγο πάνω απ' την εστία του Λαμπίρη.

70' Δυνατό σουτ του Παπαχρήστου αρκετά μέτρα έξω απ' την περιοχή, αποκρούει εντυπωσιακά ο Τζελέπης σε κόρνερ.

60' Ο τεχνικός της ομάδας μας, αλλάζει όλη την σύνθεση της ομάδας βάζοντας στο παιχνίδι όλους τους αναπληρωματικούς. Πλέον ο Εργοτέλης αγωνίζεται με τους Τζελέπη, Προβυδάκη, Barata, Πέϊο, Bote, Efford, Bruce, Γροντή, Μπουρσέλη, Μανουσάκη και τον Οικονόμου.

57' Σουτ του Kwateng αποκρούει ο Λαζαρίδης.

Ο Σταθόπουλος πέρασε στην θέση του Ιατρούδη και ο Τζελέπης στην θέση του Κατσιμήτρου.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

39' Ο Kwateng κάνει ένα εξαιρετικό κοντρόλ με το στήθος, και δίχως να το σκεφτεί σουτάρει δυνατά με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ.

36' Ο Μπουρσέλης κάνει ένα δυνατό συρτό σουτ μέσα στην περιοχή, ο Λαζαρίδης πέφτει και αποκρούει με δυσκολία την μπάλα και στην επαναφορά ούτε ο Ροβίθης καταφέρνει να τον νικήσει καθώς αποκρούει και το σουτ του τελευταίου.

30' Με την συμπλήρωση 30 λεπτών παιχνιδιού ο γκολκίπερ των Χανίων αλλάζει και την θέση του παίρνει ο Λαζαρίδης.

26' Ο Βουτσάς έπιασε το σουτ απ' το ύψος του πέναλτι με τον Κουτζαβασίλη να πέφτει και να μπλοκάρει σταθερά.

21' ΓΚΟΛ για τους φιλοξενούμενους. Ο Τζιώρας με κεφαλιά μειώνει σε 2-1 για τα Χανιά.

18' Ο Ροβίθης με τον ίδιο ακριβώς τρόπο, αυτή τη φορά από κάθετη πάσα του Μπουτσάκη βγήκε τετ α τετ με τον Κουτζαβασίλη και με πλασέ έγραψε το 2-0.

10' Αναγκαστική αλλαγή για τα Χανιά καθώς ο Καραγεωργής τραυματίστηκε με τον Σελινιωτάκη να τον αντικαθιστά.

7' Σέντρα του Μουμίν στην καρδία της άμυνας, ο Τζιώρας με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα άουτ.

4' ΓΚΟΛ για την ομάδα μας!! Ο Ροβίθης μετά από υπέροχη κάθετη μπαλιά του Αλεξάκη βγαίνει απέναντι απ' τον αντίπαλο γκολκίπερ και με έξοχο πλασέ άνοιξε το σκορ στο Παγκρήτιο.

Ο Ροβίθης βρίσκεται στη σέντρα, με τον διαιτητή Πατεμτζή να σφυρίζει και το ματς να αρχίζει.

Οι δύο ομάδες είναι έτοιμες να βγουν στον αγωνιστικό χώρο ώστε να ξεκινήσει η φιλική αναμέτρηση.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νικόδημος Παπαβασιλείου): Κατσιμήτρος (Τζελέπης 45'), Βουτσάς (Προβυδάκης 60'), Οικονόμου, Μπάτζιος (Barata 60'), Κοιλιάρας (Πέϊος 60'), Κατσούρι (Bote 60'), Αλεξάκης (Efford 60'), Kwateng (Bruce 60'), Μπουτσάκης (Γροντής 60'), Ιατρούδης (Σταθόπουλος 45', Μπουρσέλης 60'), Ροβίθης (Μανουσάκης 60')

Αναπληρωματικοί: Τζελέπης, Προβυδάκης, Barata, Πέϊος, Βote, Εfford, Bruce, Γροντής, Μπουρσέλης, Μανουσάκης, Σταθόπουλος

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης(Λαζαρίδης 30', Λαμπίρης 60') Ανδρέου, Καραγεωργής (Σελινιωτάκης 10' λ.τρ), Ουνγιαλίδης, Σωτηράκος, Ξενοφών, Καρτσαμπάς (Παναγιωτούδης 45'), Μουμίν (Αρναρέλλης 45'), Βρετός (Leozinho 71'), Κουσκουνάς (Δημητριάδης 39', Μπέρντιος 78'), Τζιώρας (Τριανταφυλλάκος 45')

Αναπληρωματικοί: Λαζαρίδης, Λαμπίρης, Κεχαγιάς, Παπαχρήστος, Leozinho, Δημητριάδης, Μπέρντιος, Παναγιωτούδης, Σελινιωτάκης, Τριανταφυλλάκος, Αρναρέλλης