Η ομάδα μας πραγματοποίησε μια μεστή εμφάνιση απέναντι στον Αήττητο και με δύο γκολ στο πρώτο μέρος από πέναλτι του Efford 23' και ένα ένα πανέμορφο γκολ του Kwateng στο 37'. Στην επανάληψη ο Αήττητος πήγε να κάνει τη ζημιά καθώς μείωσε νωρίς με τον Σταματάκη στο 54' αλλά η αλλαγή του Νίκκι Παπαβασιλείου οριστικοποίησε τη νίκη της ομάδας μας. Έριξε στο ματς τον Ροβίθη και στην πρώτη σχεδόν επαφή του με την μπάλα μετά απο κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Η ομάδα μας πραγματοποίησε μια μεστή εμφάνιση απέναντι στον Αήττητο και με δύο γκολ στο πρώτο μέρος από πέναλτι του Efford 23' ενώ λίγα λεπτά μετά ο Kwateng με ένα πανέμορφο γκολ έκανε το 2-0 στο 37'. Στην επανάληψη ο Αήττητος πήγε να κάνει τη ζημιά καθώς μείωσε νωρίς με τον Σταματάκη στο 54' αλλά η αλλαγή του Νίκκι Παπαβασιλείου οριστικοποίησε τη νίκη της ομάδας μας. Έριξε στο ματς τον Ροβίθη και αυτός με κεφαλιά λίγα λεπτά αφότου είχε μπει σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Τελευταίο σφύριγμα στο Παγκρήτιο. Ο Εργοτέλης επιστρέφει στις νίκες με αυτό το εμφατικό 3-1 απέναντι στον Αήττητο Σπάτων.

Την πρόκριση στο παιχνίδι Κυπέλλου που έπεται με τον ΟΦΗ, ζητούν οι φίλοι της ομάδας μας απ' τις κερκίδες.

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

89' Ωραία κίνηση του Efford που έσπασε τη μπάλα στον Γροντή αλλά το γύρισμα του στην μικρή περιοχή εξουδετερώθηκε απ' τον Μάγκα προ του Ροβίθη.

83' Τελευταία αλλαγή για την ομάδα μας με τον Γροντή να περνάει στην θέση του Μπουτσάκη

80' Αλλαγή για τον Αήττητο. Ο Αμπάρα μπαίνει αντί του Ηρακλή.

75' ΓΚΟΟΟΛ για την ομάδα μας. Ο Ροβίθης λίγα λεπτά αφού μπήκε σαν αλλαγή έπιασε την κεφαλιά μετά από κόρνερ στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα.

75' Αλλαγή για την ομάδα μας με τον Ροβίθη να περνάει μετά από καιρό στον αγωνιστικό χώρο αντί του Kwateng.

74' Δοκάρι για τον Εργοτέλη. Πανέμορφη κίνηση του Προβυδάκη απ' τα αριστερά, πέρασε την μπάλα στον Τσέλιο ο οποίος εξαπέλυσε έναν κεραυνό με την μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι.

Υπάρχει μεγάλη ένταση στο παιχνίδι καθώς ο Εργοτέλης διαμαρτύρεται συνεχώς για σκληρά μαρκαρίσματα απ' την πλευρά του Αήττητου.

68' Αλλαγή για τον Εργοτέλη με τον νεοαποκτηθέντα Προβυδάκη να περνάει στην θέση του Kaccuri.

65' Ο Kwateng βρέθηκε απέναντι απ' τον Κοκκαλά από πλάγια θέση το δυνατό σουτ του όμως κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

63' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μαζουλουξή. Με δέκα μένει ο Εργοτέλης.

Προσπαθεί να αντιδράσει μετά το γκολ που δέχτηκε ο Εργοτέλης.

O Προβυδάκης μαζί με τον Ροβίθη πραγματοποιούν ζέσταμα και πιθανόν να περάσουν στον αγωνιστικό χώρο εντός ολίγου.

54' Γκολ για τον Αήττητο. Οι φιλοξενούμενοι με τον Σταματάκη έπειτα από δυνατό σουτ έξω απ' την περιοχή σκόραρε και μείωσε σε 2-1.

46' Πρώτη αλλαγή για τον Αήττητο με τον Πλαβούκο να περνάει στην θέση του Αφράτη.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου στο Παγκρήτιο με την ομάδα μας να προηγείται 2-0 του Αήττητου Σπάτων.

45' Δυνατό σουτ του Τσέλιου μακριά απ' την περιοχή έπεσε και μπλόκαρε ο Κοκκαλάς.

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

43' Σουτ του Ιατρούδη πάνω στην κίνηση έπειτα από σέντρα του Efford, η μπάλα πέρασε λίγο έξω.

37' ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας με τον Kwateng. Ο Γκανέζος μεσοεπιθετικός σούταρε αρκετά μέτρα έξω απ' την περιοχή με την μπάλα να περνάει από πολλά σώματα και τελικά να καταλήγει στην αριστερή κάθετη γωνία του Κοκκαλά κάνοντας το 2-0.

Έχει ανεβάσει στροφές ο Εργοτέλης, στα τελευταία λεπτά χωρίς ωστόσο να έχει δημιουργήσει κάτι καλό.

29' Ο Σταματάκης εκτέλεσε η μπάλα πέρασε απ' όλους αλλά ο Κατσιμήτρος απέκρουσε.

28' Κίτρινη κάρτα στον Μαζουλουξή. Φάουλ σε επικίνδυνο σημείο για τον Αήττητο.

26' Καλή στιγμή για την ομάδα μας με τον Μαζουλουξή να κάνει μια σέντρα και τον Ιατρούδη όπου βρέθηκε απέναντι απ' τον Κοκκαλά να μην μπορεί να κάνει την προβολή αφήνοντας την μπάλα να περάσει εκτός.

23' ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Εργοτέλη. Ο Efford εκτέλεσε εύστοχα κάνοντας το 1-0.

Ο Kwateng ανατράπηκε μέσα στην περιοχή με τον κ. Τσαγκαράκη να δείχνει την άσπρη βούλα.

22' Πέναλτι για την ομάδα μας.

20' Λάθος του Οικονόμου, ο Χατζηιωαννίδης έκλεψε τη μπάλα έδωσε στον Σταματάκη το σουτ του όμως κατέληξε πολύ ψηλά.

Έχει πέσει λίγο ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά.

4' Δυνατό σουτ του Σταματάκη ο Κατσιμήτρος απέκρουσε σε κόρνερ.

3' Πρώτη απειλή απ' τον Εργοτέλη με τον Έφορντ να κάνει μια κίνηση προς την περιοχή η σέντρα του όμως η οποία είχε καλές προϋποθέσεις εξουδετερώθηκε.

2' Πρώτη κίτρινη κάρτα τον Λάμπρου.

Με τις μπλε εμφανίσεις αγωνίζεται σήμερα η ομάδα μας.

Σέντρα στο παιχνίδι.

Οι δύο ενδεκάδες εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο.

Όλα είναι έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης.

Οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο για το καθιερωμένο ζέσταμα τους.

Διαίτητης της αναμέτρησης είναι ο κ. Τσαγκαράκης (Χανίων) με βοηθούς τους Αναστασάκη (Χανίων) και Χρηστάκο (Πειραιάς). 4ος διαιτητής θα είναι ο κ. Σωτηριάδης απ' τον σύνδεσμο Λασιθίου

Οι συνθέσεις

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ( Νικκι Παπαβασιλείου): Κατσιμήτρος, Οικονόμου, Μπουρσέλης, Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Μπουτσάκης (Γροντής 84'), Τσέλιος, Kacurri (Προβυδάκης 68'), Ιατρουδης, Efford, Kwateng (Ροβίθης 74')

Αναπληρωματικοί: Καλογεράκης, Πάτας, Προβυδάκης, Χατζηδίμπας, Καπνίδης, Γροντής, Ροβιθης

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ (Πέτρος Δημητρίου): Κοκκαλας, Κολλαράς, Σπυρόπουλος, Μάγκας, Ταμπάκης (Menge 89'), Λάμπρου, Κασνέτση, Σταματάκης, Χατζηϊωαννου, Ηρακλής (Αμπάρα 80'), Αφράτης (Πλαβούκος 46')

Αναπληρωματικοί: Τσέλιος, Κόκκορης, Αμπαρα, Πλαβούκος, Menge, Σιαννης, Παστελλόπουλος