Ο Εργοτέλης κατέβαλλε μια μεγάλη προσπάθεια κόντρα στον Ηρακλή, κατάφερε να προηγηθεί με τον Μαζουλουξή στα τελευταία λεπτά έπειτα από μια όμορφη προσπάθεια του ίδιου όμως μόλις πέντε λεπτά μετά δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης που τον κράτησε μακριά από μια μεγάλη νίκη.

Τέλος στο Παγκρήτιο.

93' Καλή συνεργασία των παιχτών του Εργοτέλη, βγήκε μια σέντρα ο Ροβίθης έπιασε την κεφαλιά η μπάλα πέρασε έξω.

90' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

89' Βγαίνει ο Ιατρούδης και δίνει την θέση του στον Kwateng. Αλλαγή και για τους φιλοξενούμενους με τον Τσίπρα να μπαίνει αντί του Ντούνη.

84' Γκολ για τον Ηρακλή. Ο Cleyton από θέση τετ α τετ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

81' Σουτ του Ντούνη, αποκρούει ο Καλογεράκης.

80' Δεύτερη αλλαγή για τον Ηρακλή, με τον Καθάριο να βγαίνει και να παιρνάει ο Κωστούλας.

79' ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας!! Ο Μαζουλουξής με ωραία προσπάθεια μέσα στην περιοχή, πλάσαρε και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

76' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Gnabouyou στην θέση του Ρόβα.

75' Σουτ του Ιατρούδη από πλάγια θέση ψηλά.

74' Σέντρα με τον Ιατρούδη στην καρδιά της άμυνας πετάγεται ο Efford κάνει την προβολή όμως ο Kahriman τον σταματάει.

66' Δεύτερη αλλαγή, με τον Μπουρσέλη να βγαίνει και την θέση του να παίρνει ο Ροβίθης.

59' Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη, με τον Μπουτσάκη να μπαίνει αντί του Μανουσάκη.

57' Καλή προσπάθεια του Efford, μέσα στην περιοχή κάνει το σουτ η μπάλα άουτ.

55' Μπαίνει ο Cleyton στην περιοχή απ' τα πλάγια δοκιμάζει το σουτ η μπάλα όμως φεύγει ψηλά.

Δίχως κάτι το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά.

Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Παγκρήτιο. Εργοτέλης και Ηράκλης στο 0-0.

45' Συρτό σουτ του Efford έξω απ' την περιοχή η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

42' Ο Μαζουλουξής βγάζει μια επικίνδυνη σέντρα απ' τα δεξιά όμως ο Kahriman προλαβαίνει να μπλοκάρει.

37' Ο Τσέλιος βρίσκει το άνοιγμα για να σουτάρει μέσα απ' τα σώματα, η μπάλα όμως στην αγκαλιά του αντίπαλου γκολκίπερ.

Ο Εργοτέλης προσπαθεί να βρει χώρους για να απειλήσει, όμως ο Ηρακλής στέκεται αρκετά καλά.

32' Σουτ του Μπουρσέλη η μπάλα ψηλά.

30' Ο Perrone από κοντά πλασάρει αλλά ο Καλογεράκης αποκρούει. Στην συνέχεια σουτ από μακριά απ' τον Ρόβα η μπάλα ψηλά.

27' O Ντούνης σούταρε από μακριά, η μπάλα έφυγε ψηλά.

21' Σουτ του Τσέλιου, απέκρουσε με δυσκολία ο Kahriman.

16' Μακρινό σουτ του Καθάριου η μπάλα άουτ.

15' Σουτ του Ρόβα η μπάλα αρχικά κοντράρει, βρίσκει στο δοκάρι και φεύγει κόρνερ.

13' Κίτρινη κάρτα στον Καθάριο για μαρκάρισμα στον Μπουρσέλη.

7' Δυνατό σουτ του Ντούνη απέκρουσε ο Καλογεράκης.

3' Γύρισμα του Efford απομάκρυνε ο Βιτλής.