Η ομάδα της Κ19 του συλλόγου μας σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο Μαρτινένγκο το απόγευμα, με το οποίο και ολοκλήρωσε την δεύτερη εβδομάδα προετοιμασίας της επικράτησε με σκορ 3-0 του Κεραυνού.

Οι ''κιτρινόμαυροι'' παρουσιάστηκαν μέτριοι στο πρώτο μέρος αλλά εμφανώς βελτιωμένοι στο δεύτερο ημίχρονο κάτι που φάνηκε και στην έκβαση του αγώνα.

Στο 60' ο Φραγκιαδάκης μετά από πάσα του Παρασύρη άνοιξε το σκορ για να ακολουθήσουν δύο ακόμη γκολ, στο 70' και στο 78' αντίστοιχα. Συγκεκριμένα ο Ανδρουλάκης σημείωσε το δεύτερο τέρμα μετά από σέντρα του Κόκα ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο τελευταίος με σουτ έπειτα από μπαλιά του Παρασύρη, ο οποίος κατέγραψε δυο ασίστ.

Μάλιστα, να σημειωθεί ότι λίγα λεπτά μετά το 3-0 ο Καρτάκης είχε δοκάρι μετά από γύρισμα του Κοτσίνη.

Εργοτέλης: Γαλανάκης, Ραφαέλο, Τσέρος, Ντάγια, Φραγκιαδάκης, Παρασύρης, Περσκέφα, Κουτάντος, Παρασχάκης, Λιανέρης

Έπαιξαν επίσης οι: Σπυριδάκης Μ. , Κοτσίνης, Ανδρουλάκης, Ματαλλιωτάκης, Καρτάκης, Ιατράκης